Файл: Блімі Педагогті аты жні Алмасова Арайлым Асылбекызы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 07.11.2023

Просмотров: 15

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлімі




Педагогтің аты жөні: Алмасова Арайлым Асылбекқызы




Күні:




Сынып:

3

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Біздің оркестр


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.4 - музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау және ажырату

3.1.2.3 - музыкалық штрихтарды қолдана отырып,аспаптарда ойнау дағдыларын көрсету

Сабақтың мақсаты:

музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтайды және ажыратады

музыкалық штрихтарды қолдана отырып,аспаптарда ойнау дағдыларын көрсетеді

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин
Сабақтың ортасы
15 мин


5 мин


1 тапсырма. Тыңдау және талдау. Әртүрлі оркестр туралы бейне таспаларды көріп шығыңыз. (қазақ халық аспаптар оркестрі, үрмелі аспаптар оркестрі, шулы аспаптар оркестрі және т.б.)

- Оркестр туралы не білесің?

- Оркестрдің түрлерін білесің бе?

- Оркестр құрамына қандай аспаптар енеді?

- Бір күйдің жеке орындауы мен оркестрлік орындауында қандай айырмашылықтар мен ұқсастықтарын байқадың?



Оркестрдің құрамындағы аспаптар:



2 тапсырма. Әнді үйрену. Муз.С.Апасова, сөзі Қ.Бухарбаеваның «Біздің оркестр» әнін үйреніңіз.
3-тапсырма. Суырыпсалма.Екі топқа бөлініңдер. Бірінші топ «Біздің оркестр» әнінің бірінші шумағындағы та,та, та,та, буындарын дауыстап әуендетіп, бум бум буынын ұрмалы аспаптармен, шапалақпен соғып көрсетеді.Екінші топ: әннің екінші шумағындағы дың,дың,дың буынын ұрмалы аспаптармен шапалақтап соғып көрсетеді. Әннің соңғы шумағын бірге орындайды.



РЕФЛЕКСИЯ

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді.

ДәптермеСұрақтарға жауап береді
Бір -бірін бағалау

Берілген сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды.

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады






Бейнеролик

оқулық

Оқулық

Оқулық, нота хрестоматиясы, үн-бейне хрестоматия

Топпен жұмыс.Импровизация жасау

А1, А3 форматтағы қағаздар Фламастерлер Қарандаштар Журналдар Газеттер


Кері байланыс тақтайшасы





Бөлімі




Педагогтің аты жөні: Алмасова Арайлым Асылбекқызы




Күні:




Сынып:

3

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Музыка және сәулет


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.2 - музыкалық форманың құрылымын анықтау: шумақ, шумақ-қайырма, бір бөлімді, екі бөлімді

3.1.2.1 - көркем образдарды аша отырып,түрлі сипатты әндерді орындау

Сабақтың мақсаты:

музыкалық форманың құрылымын анықтайды:

көркем образдарды аша отырып,түрлі сипатты әндерді орындайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин
Сабақтың ортасы
15 мин


5 мин


1 тапсырма. Ақпарат іздеу. Тыңдау және талдау. М.П.Мусоргскийдің «Картинки с выставки» циклінен «Старый замок» пьесасын тыңдаңыз.

«Сұрақтар ілмегі»әдісі

- Композитор өз шығармасында қандай бейнені сомдаған?

- Музыка қалай орындалды?

-Қандай көңіл-күй тудырды?

-Тыңдаған кезде қандай бейне көз алдыңа келді?

- Сәулет өнері дегеніміз не?

- Сен тұратын қалаңда немесе ауылыңда қандай әсем ғимараттар бар?

-Сәулет нысандары неге әртүрлі болады? –



2 тапсырма. Сыныпта талқылау. Сәулет нысандарының суретіне қараңыздар.

- Бұл ғимараттардың сырт пішіні қандай?

- Әр ғимарат неше бөліктен тұрады?

2 тапсырма. Әнді үйрену.

«Киіз үй» әнін үйреніңіз.Өлеңін жазған:Қ.Баянбаев, әнін жазған: Ж.Тұрсынбаев


3-тапсырма. Орындау және суырыпсалма. «Киіз үй» ойыны.

Шарты: Оқушылар топқа бөлінеді: «Екпін», «Дыбыс күші», «Регистр», «Ды «Киіз үй» әнінің музыкалық көркемдеуіш құралдарын өзгертеді.

Бағалау. Ойынның шарты бойынша «Киіз үй» әніне байланысты жасаған жұмыстарын бағалайды.


РЕФЛЕКСИЯ

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді.

ДәптермеСұрақтарға жауап береді
Бір -бірін бағалау

Берілген сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды.

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады






Бейнеролик

оқулық

Оқулық

Оқулық, нота хрестоматиясы, үн-бейне хрестоматия

Топпен жұмыс.Импровизация жасау

А1, А3 форматтағы қағаздар Фламастерлер Қарандаштар Журналдар Газеттер


Кері байланыс тақтайшасы