Файл: Педагогты атыжні Егинбаева Шынар Адиловна.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 07.11.2023

Просмотров: 13

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні

Егинбаева Шынар Адиловна

Күні




Сынып 6

Қатысушалыр саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Оқиғалардың үшөлшемді модельдері.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Үшөлшемді объектіде оқиғаларадың түрлерін біледі

Көптеген оқушылар:

Контекстік мәзір терезесінің құралдардың қызметін түсіндіреді

Кейбір оқушылар:

Сыныпта бір затты алып, оның қаситтеріне сипаттама береді


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

- «Оқиға» дегеніміз не?

-Қалай ойлайсың, оқиғаның қандай параметрлері болуы мүмкін?
ҚБ: стикер /1балл/

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Сұрақтарға жауап береді.


Стикер

1балл




Сабақтың ортасы

Жаңа тақырып.

Барлық үшөдшемді объектілердің белгілі бір қасиеттері бар. Үшөлшемді объектіде жасалу жолына қарамастан оқиғалар болады:

  • Аты-программа жасалып жатқан үшөлшемді объектіге автоматты түрде атау беріледі.

  • Көріну- үшөлшемді объектінің құжатта көріну-көрінбеу жағдайларын басқаруға болады.

  • Жағдай- кез келген объектіні тізімге қосуға немесе тізімнен алып тастауға болады. Объектіні алып тастағанда, осы объект компьютерде көрінбейді.

  • Түс-үшөлшемді объектінің түсін көрсетеді.

SketchUp программасында құрастырылып жатқан объетіні сақтауды Файл-Сохранить как командалар тізбегінде тіртуір көмегімен орындауға болады. Егер объектіге арнайы атау бермесе, онда жоба «Без названия» атымен сақталады, ал кеңейтілімі *.skp типін таңдайды.
Көрсетілім.SketchUp программасында құрастырылып жатқан обектіні тінтуірдің оң жақ батырмасымен шертсек, Контекстік мәзір терезесі шығады.
Жеке жұмыс. 1-тапсырма.«Практикада қолдану» тапсырмасы

SketchUp программасының құралдарын пайдаданып, диванның моделін жаса.
Дескриптор:

- SketchUp программасының құралдарын пайдаданып, диванның моделін жасайды.
ҚБ: стикер /5 балл/
Топтық жұмыс. 2-тапсырма.

-Сыныпта бір затты таңдап алып, оның қасиеттерін сипаттаңдар.
Дескриптор:

- Сыныпта бір затты таңдап алып, оның қасиеттерін сипаттайды.
ҚБ: стикер /4балл/.

Мұғалімді тыңдайды


Дәптерге командаларды жазады

SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрастырады

Сыныпта заттың сипаттамасын береді



Стикер

5 балл

Стикер

4 балл


Интербелсенді тақта/компьютер

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

§ 2.5, 61-бет «Үй тапсырмасы»