Файл: 4 тосан. Блім 10. 4А апаратты жйелер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 50

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



4 тоқсан.


Бөлім: 10.4А Ақпараттық жүйелер

Күні:

10.04.23ж

Сынып:


10 ВГ

Сабақтың тақырыбы:

Деректер қорындағы бастапқы кілт

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

10.3.1.3 дерекқордағы бастапқы кілтті анықтау

Сабақтың мақсаттары

Дерекқордағы бастапқы кілтті анықтау

Бағалау критерийлері

Егер студент оқу мақсатына қол жеткізсе

Білімі:

Дерекқордың кілтер түрлерін келтіреді

Синтез:

-Бастапқы кілттің анықтамасын келтіреді

- Сыртқы кілтінің анықтамасын келтіреді

Талдау:

- Дерекқордағы кілттер түрлерінің арасындағы айырмашылықты анықтайды

- Дерекқордағы бастапқы кілтті көрсетеді

Тілдік мақсаттар

Студенттер:

Дерекқорда әр түрлі кілттердің түрін талқылайды.

Дерекқордағы кілттер түрлерінің арасындағы айырмашылықты түсіндіреді

Тақырыптық терминология және терминология:

Өріс, жазба, дерекқор, ДҚБЖ, бастапқы кілт, сыртқы кілт

Байланыс / жазу үшін пайдалы тіркестер жиынтығы:

Бұл дерекқорда бастапқы кілт анықталуы мүмкін ...

Бұл өріс негізгі кілт ретінде қолдануға болмайды, себебі ...

Құндылықтар

Сыныптастардықолдауматериалдымеңгеруге көмектесу.

Басқаларға ақылға қонымды және жауапты болу.

Негізгі дағдылар

MSExcel, деректер типтері, негізгі деректер қорының түсініктері

Сабақ барысы

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы



Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, оқушылардың санын тексеру.
Білімнің өзектілігі:

Оқушылар соңғы сабақтың негізгі сәттерін https://learningapps.org/ онлайн ресурсынан қоладана отыра қайталайды.

Бағалау:_Уақыт_аяқталғаннан_кейін_мұғалім_дұрыс_жауап_беруі_керек_және_студенттермен_талқылауы_керек.Тақырыпқа_кіріспе,_сабақтың_мақсаттары_мен_өлшемдері'>Бағалау:

Уақыт аяқталғаннан кейін мұғалім дұрыс жауап беруі керек және студенттермен талқылауы керек.

Тақырыпқа кіріспе, сабақтың мақсаттары мен өлшемдері

Сабақтың тақырыбы мен критерийлері тақтада көрсетіледі.

Оқушыларға өз бағалау критерийлерін жазуды сұраңыз. Қажет болса, студенттерді сабақ критерийлеріне бағыттаңыз.

Жаңа материалды зерттеу.

Оқушылар бейне көреді. Қарау алдында оқушылар талқылау сұрақтарымен танысып, бейне көру кезінде жауап табуға тырысулары керек.

Топтарға бөлу

Студенттерді 3 топқабөлу

Талқылау:

Топтағы студенттер келесі сұрақтарды талқылауы керек. Әркімнің пікірін тыңдаңыз және жауап үшін мысалдармен толық жауап беріңіз.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Дерекқорда қандай кілттер түрлері бар?

  2. Неліктенбастапқыкілтқажет?

  3. Сыртқыкілтдегеніміз не?

  4. Мысалретіндеқаншакесте қарастырылады?

  5. Бастапқыкілтсыртқыкілттенқалайажыратуғаболады?






Жаңа материалды зерттеу.

Оқушыларбейнекөреді. Қарауалдындаоқушыларталқылаусұрақтарыментанысып, бейнекөрукезіндежауаптабуғатырысуларыкерек.

Бағалау. Сауалдама

Жаңаматериалдытүсінуүшінстуденттермен сұхбаттасу қажет.
Тапсырма 1.Дайындағанматериалдардыпайдалану №1анықтамаоқушылартоптанегізгіжәнесыртқыкілттіңанықтамасынқұрастырукерек.

Бағалау.

Мұғалім тақтада дұрыснұсқаныкөрсетеді, студенттерөзнәтижелерінтексереді. Қажетболса, бар сұрақтарынталқылаңыз. Анықтаманың дұрыс нұсқасыоқушыларөздерініңресурстарынасақтауынемесекітапшаларындажазуыкерек.
2 тапсырма.

- Реляциялықдерекқордымысалынқұрыңыз

- Бұлдерекқордыңбастапқыкілтінанықтаңыз.

- Сіздің таңдауыңызды түсіндіріңіз

Бағалау

Әр топтың нұсқаларынтыңдапболғаннанкейін, мұғалімәртоптыңжұмысынакерібайланысберуікерек. Жұмыстаоңжәнетерісұғымдардыанықтау.
Рефлексия

Ауызша түрде флипчарт бойынша сұрақтарға жауап беру. Сабақты қорытындылау.


clck.ru/GgPz5

clck.ru/GhYHa

https://www.youtube.com/watch?v=6fXVL_uJ1I0
https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/
Флипчарт

Анықтама 1