ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 34
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақжоспары
| ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Бұйымды әзірлеу. Әрлеу. Жиналмалы орындық. | |||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.2.1 материалдарды өңдеуге арналған құралдарды және қазіргі заманғы технологиялық машиналарды білу, таңдау және қолдану; 9.2.3.1 өнімді дайындау үдерісінде өңдеу және әрлеу материалдарының оңтайлы әдістерін анықтау, таңдау және қолдану; 9.2.3.2 заманауи материалдарды пайдаланып, бірегей өнімдерді жасау | |||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Интерьер жиһаздарының бөліктерін дайындау.Жиһаз бөліктерін құрастыру | |||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу
Түсіну 2.Құралдардымақсаттытүрдепайдаланады Қолдану 3. Құралдардыөзбетіншепайдаланаалады 4. Қауіпсіздікережелерін сақтайды. Сараптау
Синтез
Бағалау
| |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдікеместақырыптарғаарналған.
Қауіпсіздік ережелері....... Шығармашылық…. | |||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Мақсатшыл, өмір бойы оқу | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика, геометрия | |||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Зерттеу жұмысына ноутбуктарды пайдалану | |||||||||||||||
Бастапқыбілім | Оқушылар эскиздер мен сызбаларды орындау және сызу құралдарын пайдалану ережелерін біледі. | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 40 мин. | Ұйымдастыру бөлімі ҚТЕ қайталау Қауіпсіздік ережелерін қайталау, жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыру. Жиһаздын жасалу ретін қарап шығыңдар. Дайындау барысында қандай материалдар және құрал-жабдықтар қолданылған? Алдыңғы тіректің сызбасы Жиналмалы орындық Артқы тірек мен отырғыштың сызбасы. Орындалу реті: Бөлшектердің барлық бөліктері Өлшемдерге сайс ызбаға сәйкес қатаң түрде жасалуы керек. Қажет болса, оларға көмектесу. | Оқушылар ҚТЕ қайталап сұрақиарға жауап береді Оқушылар интерьер заттарын жасауға кіріседі. Оқушылар әр түрлі материалдар мен компоненттерді пайдаланып, сол арқылы өз жұмыстарында өзіндік ерекшелігі мен шығармашылық қабілеттерін көрсетеді. | «Құпия сұрақтар» әдісі «Ауызша жауапқа пікір айту» әдісі «Бес бармақ» әдісі Жоғары –түсіндім Төмен – мүлдем түсінбедім Қол бұлғау- кейбір кездерін түсінбедім | https://www.okulyk.kz/hudozhestvennyj-trud/418/ Оқулық §15 54-55 бет | ||||||||||||
Сабақ соңы 5 мин. | Рефлексия Сабақ барысында не істелді? Зерттеудің қандай бөліктері нақтылаудықа жететеді Өнімді жақсарту үшін қандай әрекеттерді қолдануға болады? | | | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||
Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқушының оқу материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде тапсырмаларды таңдауда, оқушылардың нәтижелерін анықтауда дифференциация жүргізілуі мүмкін | Жұмыстар жеке жүргізіледі, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Оқушылар критерий бойынша бір-бірін өздігінен бағалайды. Бағалауда әрбір оқушының деңгейін ескеріледі. | 1.Сабаққа бес минут қалғанда келіңіз. 2. «Технология» бөлмесіне тек мұғалімнің рұқсатымен кіріңіз. 3. Арнайы киім кию. 4. Бекітілген орындарға отырыңыз және мұғалімнің рұқсатынсыз тұрмаңыз. 5. Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен ғана бастаңыз. Мұғалім сізге хабарлағанда, жұмысты тоқтата тұрыңыз. Жұмыс істеген кезде алаңдамаңыз. 6. Таныс емес құралдарды түсіндірмейінше пайдаланбаңыз. 7. Құралды тек қана мақсатқа сай пайдаланыңыз. 8. Ақаулы және өткір емес құралдармен жұмыс істемеңіз. 9. Жұмыс кезінде құралды мұғалім көрсеткендей ұстаңыз. 10. Белгіленген жерде құралдар мен жабдықтарды сақтау. 11. Жұмыс орның таза және ұқыпты ұстаңыз. 12. Мұғалім көрсеткен тәртіпте құралдар мен жабдықтарды орналастырыңыз. 13. Жұмыс кезінде сөйлеспеңіз. 14. Жұмысты мұқият орындаңыз, бөтен заттармен айналыспаңыз. 15. Үзіліс кезінде сіз сыныптан шығуыңыз керек. 16. Сабақтың соңында жұмыс орныңызды тазалаңыз. | ||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |