ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 21
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8 Бөлім: Мәтін | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Пернетақтада жоқ таңбалар | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою; 3.2.4.2 арнайы тақырыпқа сай фотосуреттер қолдану | |||||||
Сабақтың мақсаттары | Мәтінге пернетақтада жоқ таңбаларды қолдануды үйрену | |||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар ...
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар... Ақпарат іздеу және мәтіндік редакторға қажетті тілдік лексиологияны қолданады. Берілген сұраққа нақты жауап іздеу үшін интернет іздеу жүйесінің маңыздылығын талдайды. Пәнге арналған лексика және терминология:
суреттер. Диалог/жазу үшін керек сөз тіркестері: Тексті өзгерту үшін керек…
Мәтіндік редакьор командаларына жатады... | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Тақырып барысында сыныптастарына көмек беру, қолдау көрсету. Сын тұрғысынан ойлау, мәселелерді шешу, оқуға дайындық.сабақта практикалық жұмыстар орындау барысында құндылықтарды дарыту. | |||||||
Пәнаралық байланыс | Орыс, ағылшын, қазақ тілі. География | |||||||
Бастапқы білім | Мәтінмен жұмыс | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||
Сабақтың басы 0-5 мин. |
Оқушылармен амандасып оларды сабаққа деген дайындығын көзбен шолу.
Бейне ролик қарау (с1:40 -2:55). Ролик қарап болған соң тақтадан пернетақтада жоқ таңбаларды көрсету. Оқушыларға сұрақ қою: - Осы таңбаларды тернетақтадан тауып көріңдер. - Қалай ойлайсыңдар, біз оны тере аламыз ба? Осы тақырыпта ортақ талдау. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін хабарлау. | https://www.youtube.com/watch?v=lJ5WjAokm8w | ||||||
Сабақтың ортасы 6-15 мин | Жаңа тақырып Құжатта пернетақтада жоқ таңбалар жиі қолданылады. Word-та Қою→Таңба арқылы басқа таңбаларды қою. Керек таңбаны құжатқа қою үшін оны таңдап Қою батырмасын басу қажет. Видео-ресурсты қарау. Мәтіндік құжатқа таңбаны қалай қояды? 1 тәсіл: 2 тәсіл: NumLock пернесін қосамыз (пернетақтаның оң жағында). Alt батырмасын басамыз. Бірмезетте Alt және сандар жағынан керек комбинацияны басамыз. Экранда (MS Word) таңбаны көреміз. мысалы, пернені басып тұру арқылы келесі смайлдарды алуға болады. Мұғалім тақтада екі тәсілді көрсетеді. | Қосымша 1 «символдар коды» MS Word тақырыбына арналған презентация | ||||||
16-37 мин | Практикалық жұмыс: Жұмыс барыысында мұғалім тапсырма қалай орындалып жатқанын тексереді. Қажет жағдайда көмек көрсетеді. Ұсынылған әдістердің бірін қолданып: Келесі тақырыптарға байланысты таңбаларды тап. «Демалу мәдениеті және мерекелер» «Менің демалысым» «Менің сүйікті мерекем» «Демалысты өткізу тәртібі». "Ауа - райы" Өз тақырыбы Келесі командаларды қолданатынын тағы да ескерту: Құжатқа ерекшеленген таңбаны қою, қию, көшіру. Мысалы, ауа-райы: ☀ Күн [9728] ☁ Бұлт [9729] ☂ Қолшатыр [9730] ☃ Аққала [9731] ★ Жұлдыз (боялған) [9733] ☆ Жұлдыз (контур) [9734] Нәтижесін мәтіндік редакторда сақтайды. Өзін-өзі бағалау: Орын ауысу арқылы бірін-бірі тексереді. (парта бойынша). Нәтижесін мұғалім тексереді. Талдау. Сұрақтар. Сабақты қорытындылау. | MS Word сабағына арналған презентация | ||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин | Рефлексия: - нені білдім, неге үйретдім; - не түсініксіз болды; - немен жұмыс жасау керек. | Презентация | ||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, оқушылардың күтілетін нәтижесі, оқушыларға жеке қолдау көрсету, білім беру материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде (Гарднердің Көптеген интеллектінің теориясы) міндеттерін таңдауда әр түрлі болуы мүмкін. Дифференциация уақытты басқару негізінде сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін. | Оқушыларды сабақ соңында қандай әдіс-тәсілдерді қолданып бағалағаңыз туралы мында жазыңыз. | Денсаулық сақтау технологиясы. Сершіту сәті және белсенді іс-әрекеттер қолдану. Сабақта қолданылған техникалық ережелер бөлімі. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |