Файл: азастан Республикасы Оуаарту министрлігі 2 Саумалкл мектепгимназиясы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.02.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

№2 Саумалкөл мектеп-гимназиясы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Механикалық жұмыс. Механикалық жұмысты есептеу.

Бөлім:

Жұмыс, қуат және энергия

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Идаятов Аян Серикович

Күні:

01.03.23

Сынып: 7 Г

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Механикалық жұмыс. Механикалық жұмысты есептеу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.3.1 механикалық жұмыстың физикалық мағынасын түсіну.

7.2.3.8 механикалық жұмысты формуласы бойынша есептеу.

Сабақтың мақсаты

Механикалық жұмысты толық сипаттай алады. Мәліметтерді пайдалана отырып жұмысты анықтай алады

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Алдынғы бөлімдегі негізгі тақырыптарды еске салу, үй тапсырмасын сұрау;

«Сұрақ-жауап» әдісі


Мұғалімнің сұрақтарға жауап беру

Жаңа тақырпқа көшу, сабақтың мақсаттарын талдау




Дұрыс немесе бұрыс принципі

Ауызша бағалау

Дәптер

Оқулық


Сабақтың ортасы



Жаңа сабақ

«Түсіндіру әдісі» арқылы жаңа сабақты меңгерту.

Барлық жағдайларға ортақ нәрсе не?

Күтілетін жауап: жұмыс денеге түсірілген күш әсерінен атқарылады, және осы кезде дене орын ауыстырады.
Сабақтың тақырыбы және оқу мақсаттарымен таныстыру

Мысалдары негізге ала отырып, жұмыстың анықтамасын беру және тұжырымдау.

Талқылау сұрағы: Жұмыс деген не?

Түсіндірү кезегі:

  1. Анықтама

  2. Физикалық шама

  3. Өлшем бірлік

  4. Формула

  5. Тәуелділік


Тапсырама орындау. «Кім жылдам?» әдісі

154 беттегі №1,2,3,4

Анықтаманы, формула және өлшем бірлікті дәптерге жазып сабаққа белсенді қатысады

өзара бағалау


Оқулық

Монитор

Дәптер


Сабақтың соңы


Жаңа сабақты пысықтау. «Ашық сұрақ» әдісі
Үйге тапсырма. 144 беттегі қалған есептері

Бағалау. Бағалау парағы

Рефлексия (кері байланыс)

«Алақан» әдісі арқылы
Бас бармақ – керемет әрі қызықты болды!

Екінші бармақ – осыған көңіл бөлу керек.

Ортаңғы бармақ– менде қандай қиындықтар болды?

Төртінші бармақ – бұл жерде орта...

Кішкентай бармақ– бүгін мен не білдім, қандай тәжірибе жинақтадым?

Оқушылар жаңа тақырыпты талқылайды

Қортынды баға жинақтау

Дәптер