Файл: Оу ісіні мегерушісі Пні музыка Блімі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.10.2023

Просмотров: 28

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Оқу ісінің меңгерушісі:




Пәні: музыка Бөлімі:

Мектеп:

Педагогтің аты жөні:

Байгелова Айгүл

Күні:




Сынып:

2

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дәстүрлі әуендер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.3.3 - негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату;

2.1.2.2. – әнді негізгі дирижерлық қимылдар көмегімен орындау;

Сабақтың мақсаты:

Негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады;

әнді негізгі дирижерлық қимылдар көмегімен орындайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың ортасы



1-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау

«Бесік жыры» халық әнін тыңдаңыздар.

Талқылаңыздар:

- Әннің сипаты қандай?

- Әннің екпіні қандай?

- Әннің әуені қандай?

- Қандай әндерді халық әні деп - атайды?

- Орындаушы деген кім?
2-тапсырма. Орындау. Халық әні «Бесік жыры» әнін үйреніңіз және орындаңыздар;

«Бесік жыры» әні

Әлди, әлди бөпешім,

Әлдилейді анашың,

Тербетейін жата ғой,

Тәтті ұйқыға бата ғой.

Менің балам, бал екен,

Кіп кішкентай балашым,

Тап тәтті өзі балапан,

Әлдиленген баладан.
3-тапсырма. Импровизация. «Бесік жыры» әніне ырғақтың сүйемелдеу жасаңыз. Қазақтың ұрмалы аспаптарын немесе қолда бар заттарды қолданыңыз.
4-тапсырма. Талдау. «Ыстық орындық» орындық әдісі

(Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады.

Жаттығудың сипаттамасы:

Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады.
Бағалау.

Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды
Рефлексия

-Мен не білдім?

-Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым.


1-тапсырма. Мұғалім «Үкілім-ай» әнінің аудио немесе бейнежазбасын, әннің сөзін, сонымен қатар халық әнін орындап жатқан ұлттық киімдегі халық әншілерінің суреттеріен тұратын слайд дайындап алады.

2-тапсырма Әнді үйретпес бұрын оқушылармен әннің сөзін оқып, мағынасын түсіндіріңіз. Қазақ тілінде сөздердің дұрыс айтылуына назар аударыңыз. Әнді ереже бойынша үйрету ұсынылады.

3-тапсырма. Мұғалім оқушыларды «Үкілімай» әніне сәйкес келетін түрлі ырғақтық суреттер бойынша үйретеді. Оқушыларды топқа немесе жұпқа бөліңіз. Алдын ала түрлі ырғақтық суреттер және түрлі музыкалық аспаптар (қазақ халық немесе ұрмалы, музыкалық-шулы аспаптар) бейнеленген үлестірме парақшаларды дайындап алыңыз.


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



hhtp/mpp.aytis/youtube.com

«Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-

«Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограмма-лары келесі сайтта
hhtp/mpp.aytis/youtube.com

«Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-

Рефлексия

Сабақтың соңы