Файл: Санды сауаттылы Педагогты атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 07.11.2023

Просмотров: 34

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Сандық сауаттылық

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып 11

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Blockchain технологиясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.4.5 - Blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс қағидасын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Blockchain дегеннің не екенін біледі;

Көптеген оқушылар:

Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар:

Blockchain технологияларының даму болашағын біледі


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.


Жұлдыз

2 балл

Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ



Жеке жұмыс.

№1 тапсырма: Blockchain анықтамаларын белгіле.

 Деректерді беру әдісі.

 Таратылған мәліметтер базасы.

 Ақпаратты қорғау тәсілі.

 Мәліметтерді сақтау тәсілі.

 Хэш функцияларын қолдана отырып мәліметтерді түрлендіру тәсілі.

 Деректерді сақтау технологиясы, оның негізгі құрамдас бөліктері – тең құқылы желілер,консенсус механизмі және блокчейннің өзі.

 Программалық қамтамасыз ету арқылы желідегі түйіндермен келісілетін ережелер жиынтығы.

№2 - Тапсырма:



Білу және түсіну

1. Блокчейн деген не?

2. Блокчейннің негізгі ұғымдарын сипаттаңдар.

3. Биткоиннің негізін қалаған кім?

4. Блокчейннің көмегімен деректерді беру процесін сипатта.

Қолдану

Блокчейн – бұл бірегей жұмыс ұстанымы бар, деректерді және осы деректерді өңдеу туралы ақпараттысақтау технологиясы.

Деңгейлік тапсырмалар:

Онлайн мектеп тапсырмаларын орындайды

Мұғалімді тыңдайды

Толтырылған бағанды талқылайды, түсініксіз сәттерді нақтылайды.


1-тапсырманы орындайды



Мұғалім тарапынан бағалау: ауызша мақтау, ынталандыру.


Презентация

Онлайн мектеп

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.




Плакат /слайд/

Үй тапсырмасы

Blockchain технологиясы