Файл: 20212022 Оу жылыны і тосан бойынша бжб,тжб орытындылары туралы анытама.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 07.11.2023

Просмотров: 246

Скачиваний: 3

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
 ТЖБ қорытындысы бойынша білім сапасы--81% (6б).Үлгерім сапасы -100%.

 

Сынып:7”А”

Оқушылар саны: 20

Педагог: Қабиева  Б.Қ.

Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  туындаған қиындықтар тізбесі: Оқушылар:

- жалғаулар  мен  шылаулардың  ерекшеліктерін  ескере отырып, орфографиялық  нормаға сай  жазу; Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  аталған қиындықтардың себептері:

Сабақта алған білімдерін қосымша қайталап, пысықтамауларынан кейбір анықтамалар мен ережелерді ұмытып қалуы себеп болған.Жоспарлаған түзету жұмысы:

Ережелерді қайталап оқып,шылаулардың  емлесін пысықтауға  жаттығу

 

Сынып:7”Б”

Оқушылар саны: 19

Педагог: Сұлтанғалиева Д.А.

  1. 1. ТЖБ нәтижелерін талдау білім алушылардың келесі білім деңгейін көрсетті:

2.Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  туындаған қиындықтар тізбесі: Оқушылар

- Мәтіндегі ақпаратты интерпрациялауда қиналған.

3.Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  аталған қиындықтардың себептері: Себебі кейбір оқушылар мәтінді мұқият назар салып оқымаған.

4.Жоспарлаған түзету жұмысы: Мәтіндердегі ақпаратпен жұмыстану, оқылым тапсырмаларын «Түртіп алу» әдісі арқылы  мәтіндегі ақпаратты интерпрациялау жұмыстарына жаттығу жасау.

    Оқушылардың ТЖБ тапсырмаларын №1, №2 БЖБ-мен салыстырғанда 8% жоғары.

 

      Сынып:8а Оқушылар саны:24 Педагог: Қошқарова Н.Н. Мақсаты: Өтілген тақырыптар бойынша оқушы білімін суммативті бағалау ЖББ және ТББ нәтижелерін талдау

 

 

Мақсатты меңгергендер

Қиындық тудырған мақсаттар

БЖБ №1

Жаңабайқызы Мейірім

Ербулатова Гүлфайруз

Ербулатова Аружан

Медрес Ақтоты

Насибуллина Дильнура

Сағидоқас Махамбет

Арыстанова Ұлжанар

Ғайнеден Шолпан

8.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау

Оқушылар берілген мәтіннен астарлы ойды анықтау барысында қиналды,қолдауды қажет етті

БЖБ №2

Амангелді Нүрбек,Аманжолов Даниел,Арыстанова Ұлжанар,Ербулатова Гүлфайруз,Жаңабайқызы Мейірім,Қадыров Құдайберген,Медрес Ақтоты,Насибуллина Дильнура, Тасбай Алихан

8.3.1.1 - тақырып бойынша материал жинақтап, тезистік  жоспар құру

Оқушылар үшін тезистік жоспар құру қиындық тудырды.

 

ТЖБ

Ербулатова Гулфайруз,Жаңабайқызы Мейірім, Қадыров Құдайберген

8.2.3.1 - мақала, презентация құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату, 8.3. 4.1 - эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыру, өз ойын дәлелдеп жазу (аргументативті эссе)


 

  1. Білім нәтижелерін талдау білім алушылардың келесі білім деңгейін көрсетті:

Жоғары (В): 85-100% -Жаңабайқызы М,Ербулатова Г, Қадыров Құдайберген

Орта (С): 40-84%-Аманжолов Д,Арыстанова Ұ,Ербулатова А,Жаксыликов Э,  Медрес А,Молдаш Ә,Насибуллина Д,Сағидоқас М,Тасбай

Төмен  (Н): 0-39%- Аманбаев А,Амангелді Н,Исмагулов Б,Кебеков С,Нурмуханов Ж,Ғайнеден Ш,Ербулатова Н,Ізмұқан Ә,Қойлыбаев А, Қуанова К,Сисен Б

  1. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға туындаған қиындықтар тізбесі:

а)Мәтін авторының идеясын ашу;

ә)Мәтіннің тақырыбын нақты қою;

б)Мәдениет туралы ойды тарқатып жазу кейбір оқушылар үшін қиын болды;

в)Көп оқушы жазылым дағдыларына бағытталып берілген эссені толық ашуда, жан-жақты талдауда қиналған, жалаң сөйлемдермен ғана жазып, қысқа қайырған.

  1. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға аталған қиындықтардың

      себептері:1.Мәтінді зейін қойып оқымау,2.Тіл байлығының жеткіліксіздігі,3.Ойларын жүйелеу кезінде эссе талаптарын сақтай алмаулары.

  1. Жоспарланған түзету жұмысы:Түзету жұмыстарын жоспарлау, қолдауды қажет етіп отырған оқушылармен жеке жұмыстарды ұйымдастыру. Үнемі бақылауда ұстау.

 

Сынып:8”Б”  

 Оқушылар саны: 24    

Педагог: Сұлтанғалиева Д.А.           

Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  туындаған қиындықтар тізбесі: Оқушылар мақала, аннотация құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату.Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  аталған қиындықтардың себептері:Сабақта алған білімдерін қосымша қайталап, пысықтамауларынан кейбір анықтамалар мен ережелерді ұмытып қалуы себеп болған.

Жоспарлаған түзету жұмысы: Ережелерді қайталап оқып, тірек сөздермен сөйлем  құрастыруға жаттығу.

        Оқушылардың ТЖБ тапсырмаларын №1, №2 БЖБ-мен салыстырғанда сапа көтерілген.

 

1-тоқсан  қазақ тілі пәні бойынша

Сынып:9”А”

Оқушылар саны: 24

Педагог: Қабиева  Б.Қ.

Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  туындаған қиындықтар тізбесі: Оқушылар  сыни  тұрғыдан  баға  беру.Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  аталған қиындықтардың себептері:Шығарманы  сыни  тұрғыдан  талдап,  баға  беру

Жоспарлаған түзету жұмысы:

Оқылған  шығармаларды  қазіргі  заманмен  салыстыра  отырып  бағалауды  дағдыландыру.



 

1-тоқсан  қазақ тілі пәні бойынша

Сынып:9”Б”

Оқушылар саны: 21

Педагог: Қабиева  Б.Қ.

 

р/с

 Меңгерілген мақсаттар

Қиындық тудырған мақсаттар

 

БЖБ-1  

 

 9.1.1.1-мәтін  мазмұны бойынша дайындалған  сұрақтарға болжаммен  жауап  беру, түпнұсқамен  салыстыру

 

БЖБ-2

9.1.5.1- мәтіндегі  айтылған ойға өз  қөзқарасын білдіреді,сыни  тұрғыдан  баға  беру.

Сыни  тұрғыдан  баға  беруде  қиналды

ТЖБ

 9.2.3.1-мақала  құрылымы  мен  рәсімделуі арқылы  жанрлық  ерекшеліктерін ажырату;

9.1.4.1-мәтіндегі  ойға  өз  қөзқарасын  білдіреді,  сыни тұрғыдан баға  беріп  айту.

             

Эссе  құрылымын  сақтамаған

ТЖБ.Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  туындаған қиындықтар тізбесі: Оқушылар

-  Сыни  тұрғыда  баға  беруде  қиналды;

-Эссе  құрылымын  сақтауда.

Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  аталған қиындықтардың себептері:

 Эссе  жазудың  талаптарын  түсінбегеннен,құрылымын  сақтамаған.Жоспарлаған түзету жұмысы:

Эссе  жазудың  талаптарын  түсіндіру,жаттықтыру.

 

Сынып: 10 Оқушылар саны:20 Педагог: Қошқарова Н.Н.

Бастапқы білім кесімі нәтижелерін талдау білім алушылардың келесі білім деңгейін көрсетті:

Жоғары (В): 85-100% -Ануарбекова А, Қуанышқалиев Н, Шайхатова Д, Шельмухамбет А,Қуанышқалиев Н,Құрманбек Н,Максутова А;

Орта (С): 40-84%-Бақтыгереев А,Әділгерей А,Жұмагелдиева Ә,Кадірбек А, Мәлікқызы А,Насипкалиева М,Нурулин Д,Ораш Н, Самигуллин А, Суйенишов С, Тулеген М;

Төмен  (Н): 0-39%- Ищанов Б,Ундаганов Н

  1. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға туындаған қиындықтар тізбесі:

а) Мәтіннің негізгі ойын анықтау мына оқушылар үшін қиындық тудырды: Ищанов Б мен Ундаганов Н.

  1. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға аталған қиындықтардың

      себептері:1.Мәтіннің көркемдік тілі күрделірек болды бұл оқушылар үшін

  1. Жоспарланған түзету жұмысы: Мәтінмен жұмысты жүйелі жүргізуді жоспарлау

    Сынып:11б

 Оқушылар саны:14 Педагог: Қошқарова Н.Н.

Мақсаты: 11.1.3.1 - мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық –саяси, ғылыми) талдай отырып, негізі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен салыстыру;11.3.1.1 - таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, тезис, аннотация жазу;11.4.1.1 - мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу.Білім кесімі нәтижелерін талдау білім алушылардың келесі білім деңгейін көрсетті:


Жоғары (В): 85-100% -Акмышева А,Асетова Д,Габбас Ф,Самиголлива А,Утеспаева А,Хамидулла А,Хыйбатулла Д,Шілман А

Орта (С): 40-84%-Гинят А, Еркебұлан С,Хамит А

Төмен  (Н): 0-39%- Жасланқызы А, Айтмағамбет Т, Бақтыгереев І

  1. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға туындаған қиындықтар тізбесі:

а)оқушылар мәтін мазмұнын ғаламдық мәселемен салыстыруда қиналды

  1. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға аталған қиындықтардың

      себептері:1.Дәлелдеулердің аздығы.

  1. Жоспарланған түзету жұмысы: Дәлелдеу эссесін жазуға дағдыландыру

     Барлық сынып бойынша бжб, тжб білім сапасы 70-90 пайыз айналасында, тек қана 8 а сыныбы  

Ұсыныс:

1.Қазақ тілі бжб,тжб көрсеткіші төмен көрсетіп отырған 8 а сыныптың қазақ тілі бойынша білім сапасын көтеру мақсатында жұмыстану пән мұғалімі Н.Н.Кушкароваға жүктелсін.

 

1-тоқсан 

Қазақ  әдебиеті  пәні бойынша

Сынып: 5 «А»

Оқушылар саны:22

Педагог: Қабиева  Б.Қ.

Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  туындаған қиындықтар тізбесі: Оқушылар

Әдеби  шығарманы  интерпретациялау;

Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  аталған қиындықтардың себептері:

Әдеби  шығарманы  өмірмен  байланыстыра  отырып,  өз  көзқарастарын  дәлелдеу

Жоспарлаған түзету жұмысы:

 Шығарма  көтерген  мәселені  қазіргі  өмірмен  байланыстыра  салыстыру.

 

Сынып:5”Б”

Оқушылар саны: 22

Педагог: Сұлтанғалиева Д.А.

БЖБ   және ТЖБ нәтижелерін талдау

р/с

 Меңгерілген мақсаттар

Қиындық тудырған мақсаттар

ТЖБ

5.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу

5.3.1.1 Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау

5.3.2.1 Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау

2.Тапсырмаларды орындау барысында  білім алушыларға  туындаған қиындықтар тізбесі: Оқушылар:

- Кейіпкерлерді шынайы өмірдегі кейіпкерлермен салыстырып бағалауда қиналды;


3.Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға аталған қиындықтардың себептері: Аталған тапсырманың мақсаты сабақ барысында сирек болуы.

4.Жоспарлаған түзету жұмысы: Кейіпкерлерді шынайы өмірдегі кейіпкермен салыстырып баға беруге жұмыстану.

 

  Сынып:

Оқушылар саны:21

Педагог: Қошқарова Н.Н.

Мақсаты:Бөлім бойынша және тоқсан бойынша оқушылардың білімдерін суммативті бағалау ЖББ және ТББ нәтижелерін талдау

 

 

Мақсатты меңгергендер

Қиындық тудырған мақсаттар

БЖБ №1

Мырзакаева Аружан, Құрманбек Айзере, Жұмасейітов Ералы, Жолжан Санжар, Асет Милана

6.1.2.1 – әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру-оқушылар автордың идеясын ашуда қиналды

БЖБ№2

Асет Милана, Ғатау Нұржан,Дәулет Медина,Жолжан Санжар,Жұмасейітов Ералы,Мұратбай Бағдат

6.3.4.1 - шығармада көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі туралы сыни хабарлама жасау-сыни көзқарастарын білдіру кезінде оқушылар жай хабарлама жазып қойған

ТЖБ

Асет Милана, Ғатау Нұржан,Дәулет Медина,Есенгалиева Аягүл,Жолжан Санжар,Жұмасейітов Ералы, Құрманбек Айзере,Мұратбай Бағдат,Мырзакаева Аружан,Мырзаш Медина,

6.2.3.1 Шығармадағы көркем ауыстыруларды (троптар ды: метафора, кейіптеу, метонимия, гипербола, литота, аллегория, антитеза, градация, арнау) анықтау. 6.3.3.1 Шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу-оқушылар үшін шығарманың көркемдік ерекшелігін талдау қиындық келтірді, эссе талаптарын сақтамаған

 

  1. Білім нәтижелерін талдау білім алушылардың келесі білім деңгейін көрсетті:

Жоғары (В): 85-100% -Асет М,Ғатау Н,Дәулет М,Есенгалиева А,Жолжан С,Жұмасейітов Е,Құрманбек А,Мұратбай Б,Мырзакаева А,Мырзаш М

Орта (С): 40-84%-Байырханов Қ,Бақтығали Н,Кенжебай А,Кеңшілік Ә,Маратов Б,Нұрлыбекқызы Ә

Төмен  (Н): 0-39%- Дүйсенбай А,Жұмағали Қ,Маратов Б,Самер М

  1. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға туындаған қиындықтар тізбесі:

а)Эссе жазуда ойларын жүйелі жеткізу,ә)орфографиялық нормаларды сақтау,б)теориялық талдау

  1. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларға аталған қиындықтардың