Файл: Блімі Педагогті аты жні Алмасова Арайлым Асылбекызы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 07.11.2023
Просмотров: 18
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі | | ||||||
Педагогтің аты жөні: Алмасова Арайлым Асылбекқызы | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Біздің оркестр | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.3.4 - музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау және ажырату 3.1.2.3 - музыкалық штрихтарды қолдана отырып,аспаптарда ойнау дағдыларын көрсету | ||||||
Сабақтың мақсаты: | музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтайды және ажыратады музыкалық штрихтарды қолдана отырып,аспаптарда ойнау дағдыларын көрсетеді | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 20 мин Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин | 1 тапсырма. Тыңдау және талдау. Әртүрлі оркестр туралы бейне таспаларды көріп шығыңыз. (қазақ халық аспаптар оркестрі, үрмелі аспаптар оркестрі, шулы аспаптар оркестрі және т.б.) - Оркестр туралы не білесің? - Оркестрдің түрлерін білесің бе? - Оркестр құрамына қандай аспаптар енеді? - Бір күйдің жеке орындауы мен оркестрлік орындауында қандай айырмашылықтар мен ұқсастықтарын байқадың? Оркестрдің құрамындағы аспаптар: 2 тапсырма. Әнді үйрену. Муз.С.Апасова, сөзі Қ.Бухарбаеваның «Біздің оркестр» әнін үйреніңіз. 3-тапсырма. Суырыпсалма.Екі топқа бөлініңдер. Бірінші топ «Біздің оркестр» әнінің бірінші шумағындағы та,та, та,та, буындарын дауыстап әуендетіп, бум бум буынын ұрмалы аспаптармен, шапалақпен соғып көрсетеді.Екінші топ: әннің екінші шумағындағы дың,дың,дың буынын ұрмалы аспаптармен шапалақтап соғып көрсетеді. Әннің соңғы шумағын бірге орындайды. РЕФЛЕКСИЯ -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді. ДәптермеСұрақтарға жауап береді Бір -бірін бағалау Берілген сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды. | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады | Бейнеролик оқулық Оқулық Оқулық, нота хрестоматиясы, үн-бейне хрестоматия Топпен жұмыс.Импровизация жасау А1, А3 форматтағы қағаздар Фламастерлер Қарандаштар Журналдар Газеттер Кері байланыс тақтайшасы |
Бөлімі | | ||||||
Педагогтің аты жөні: Алмасова Арайлым Асылбекқызы | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Музыка және сәулет | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.3.2 - музыкалық форманың құрылымын анықтау: шумақ, шумақ-қайырма, бір бөлімді, екі бөлімді 3.1.2.1 - көркем образдарды аша отырып,түрлі сипатты әндерді орындау | ||||||
Сабақтың мақсаты: | музыкалық форманың құрылымын анықтайды: көркем образдарды аша отырып,түрлі сипатты әндерді орындайды | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 20 мин Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин | 1 тапсырма. Ақпарат іздеу. Тыңдау және талдау. М.П.Мусоргскийдің «Картинки с выставки» циклінен «Старый замок» пьесасын тыңдаңыз. «Сұрақтар ілмегі»әдісі - Композитор өз шығармасында қандай бейнені сомдаған? - Музыка қалай орындалды? -Қандай көңіл-күй тудырды? -Тыңдаған кезде қандай бейне көз алдыңа келді? - Сәулет өнері дегеніміз не? - Сен тұратын қалаңда немесе ауылыңда қандай әсем ғимараттар бар? -Сәулет нысандары неге әртүрлі болады? – 2 тапсырма. Сыныпта талқылау. Сәулет нысандарының суретіне қараңыздар. - Бұл ғимараттардың сырт пішіні қандай? - Әр ғимарат неше бөліктен тұрады? 2 тапсырма. Әнді үйрену. «Киіз үй» әнін үйреніңіз.Өлеңін жазған:Қ.Баянбаев, әнін жазған: Ж.Тұрсынбаев 3-тапсырма. Орындау және суырыпсалма. «Киіз үй» ойыны. Шарты: Оқушылар топқа бөлінеді: «Екпін», «Дыбыс күші», «Регистр», «Ды «Киіз үй» әнінің музыкалық көркемдеуіш құралдарын өзгертеді. Бағалау. Ойынның шарты бойынша «Киіз үй» әніне байланысты жасаған жұмыстарын бағалайды. РЕФЛЕКСИЯ -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді. ДәптермеСұрақтарға жауап береді Бір -бірін бағалау Берілген сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды. | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады | Бейнеролик оқулық Оқулық Оқулық, нота хрестоматиясы, үн-бейне хрестоматия Топпен жұмыс.Импровизация жасау А1, А3 форматтағы қағаздар Фламастерлер Қарандаштар Журналдар Газеттер Кері байланыс тақтайшасы |
| |