ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.11.2023
Просмотров: 22
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні: қазақ әдебиеті
Бөлім: Биотехнология және гендік инженерия келешегі | Мектеп: Қ.Сыпатаев атындағы №7 ІТ мектеп-лицейі | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: А.A.Ағабаева | ||||||
Сынып: 8 А | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы | М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтау; шығармадағы көркемдегіш құралдардың (психологиялық параллелизм, перифраз, сатира, ирония, гротеск, эллипсис) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау; шығарма бойынша жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазу | ||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады: Көркем шығарманың жанрын табады, мазмұнын баяндайды Поэмадағы автор қолданысындағы көркемдегіш құралдардарды талдап көрсетеді. Сюжеттік құрылымын анықтайды Поэмадағы сын-пікірлерді талдай отыра, өзіндік сыни пікір құрастырып жазады. | ||||||
Бағалау критерийлері | | ||||||
Ойлау деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану,талдау, жинақтау, бағалау | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Басы 5 минут | Ұйымдастыру сәті Үй тапсырмасын тексеру «Ыстық орындық» әдісі Сыныптағы кез келген оқушыны «ыстық орындыққа» отыруға шақырады. | Мұғаліммен сәлемдесу; кезекші мәліметі. Топтасады. Сұрақтарға жауап береді. | Берілген тапсырмаға байланысты қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру.-1ұ | | |||
Негізгі бөлім 35 мин | Ой қозғау 1-тапсырма Төмендегі суреттерге қарап әңгіме құрап айт. Тілдік ереже Себеп бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем - бағыныңқы сөйлем басыңқы сөйлемде айтылған ойдың себебін білдіретін сабақтастың түрі. Сұрақтары: неліктен? Не себепті? Неге? Не деп? Себеп бағыныңқылы сөйлемнің баяндауыштары мынадай тұлғалардан жасалады. а) – дықтан,-діктен қосымшасы үстелген есімшеден жасалады: Үйдің іші қараңғы болғандықта, Зәмзегүл есікті айқара ашып қойды. ә)Есімше тұлғалы етістікке соң шылауы тіркесінен жасалады: Балуан аәңға көшкен соң, қалғандары да тақыл суыта бастады. б) Болымсыз етістік көсемше тұлғасынан болады: Ол өзін - өзі тоқтата алмай, мәуені тағы да жеуге кірісті. 6-тапсырма Сөйлемдерді толықтырып жаз. 7-тапсырма Гендік инженерияның қолданылуы. Әдеби эссе. | Гендік инженерия сөзімен танысады Тапсырмамен жұмыс жасайды Тапсырмамен жұмыс жасайды | - Дескриптор: Себеп бағыныңқылы сөйлемдерді толықтырып жазады -4ұ Дескриптор: Әдеби эссе жазады-4ұ | Кітап Акт Оқулық, 9-сынып Ж.Дәулетбекова,А.Рауандина, М.Дусенбаева «Атамұра» 2019 жыл | |||
Соңы 5 минут | Сабақты бекіту Гендік инженерия Қысқаша 5 сөйлеммен қорыту. Кері байланыс Екі жақты күнделік Үйге тапсырма: 8-тапсырма | Қысқаша 5 сөйлеммен қорытады. Екі жақты күнделікті толтырады Үйге берілген тапсырма нөмірін күнделікке жазады. | 5 сөйлеммен қорытады-1ұ | |
Тексерілді: ДОІЖО