ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 23.11.2023
Просмотров: 65
Скачиваний: 5
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
КМ 04 «Педагогика» пәні бойынша сабақ жоспары
1.ЖАЛПЫ МӘЛІМЕТТЕР | |||||||||||||||||||||
Топ: 209 | Мерзімі: 15.03.2023 | Оқытушы: Маули Гүлғайым Мәулиқызы | |||||||||||||||||||
Бөлім | «Мектепке дейінгі ұйымдағы ойын» | ||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Дидактикалық ойындар | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Дидактикалық ойын арқылы тәрбиеленушілердің физикалық, зияткерлік, танымдық-сөйлеу, көркем эстетикалық, шығармашылық қабілеттерін дамытудың әдіс-тәсілдерін үйрету. | ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Практикалық сабақ | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Психология, | ||||||||||||||||||||
Оқу құралдар, АКТ, дереккөздер | АКТ, презентация, nismath.org .https://wordwall.net/ru платформасы | ||||||||||||||||||||
II.САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ | |||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Білім алушының әрекеті | Ресурстар | ||||||||||||||||||
I.Сабақты ұйымдастыру | - Білім алушылармен сәлемдесу. - Білім алушыларды түгендеу; - Nismath.org қосымшасы арқылы топқа бөлу, топтық жұмыста ережені ұсыну. | Cәлемдеседі. Қосымша арқылы топқа бөлінеді. Топтық ережені ұстанады | Презентация nismath.org қосымшасы | ||||||||||||||||||
II.Ой қозғау III.Жаңа материалды меңгерту | «Көнілді әуендер» ойыны арқылы мотивациялық қозғаушылық туғызу.Ойын арқылы сабақ тақырыбын ашу. М.Жұмабаев. Баланың қиялы, әсіресе ойында жарыққа шығады». Ойын балаға кәдімгідей бір жұмыс. Ойнағанда бала жанындағыны әсерлене пайдаланады. А.С.Макаренко: Бала ойнағанда қандай болса, есейгенде жұмыста да көп ретте сондай болады. Сондықтан да болашақ қайраткерді тәрбиелеу ең алдымен ойында басталады. Сабақтың тақырыбы: «Дидактикалық ойындар» Сабақтың критерийі: 1.Зияткерлік, танымдық-сөздік дидактикалық ойынның ерекшеліктері мен педагогикалық құндылығын сипаттайды; 2.Көркем эстетикалық, шығармашылық дидактикалық ойынның құрылымы мен түрлеріне, атқаратын негзігі қызметіне талдау жасайды; 3.Ойынды ұйымдастыру әдістемесін, оған басшылық жасау әдістерін біледі, қолданады. 1.Бейнеролик. Жаңа тақырыпқа мотивациялық қозғаушылық. 1. Тапсырма. «Зерде» - ойын және ойын әрекеті дегенміз не? - ойынның құрылымы неден тұрады? - балалар іс-әрекетіндегі ойынның ерекшелігі қандай? - ойын әрекеті түрлеріне қарай қалай топтастырылған? - баланың өмірінде ойынның құндылығы қаншалықты маңызды? - ойын мен бала арасындағы байланыстың мәні неде? Бағалау критерий:
2.Тапсырма. Топтық жұмыс.. Топтарға дидактикалық ойын және түрлері туралы дәріс мазмұны ноутбукта Word файлда жүктеліп беріледі. «Лайфках» әдісі арқылы әр топ баланың зияткерлік, танымдық-сөйлеу, көркем эстетикалық, шығармашылық қабілеттерін дамытушы ойын түрлерін практикалық түрде көрсетеді. 1-топ – Заттармен ойналатын дидактикалық ойындар; 2-топ- Сөздік-дидактикалық ойындар. 3-топ- Үстел үсті ойындары. Бағалау критерий:
3.Тапсырма. https://wordwall.net/ru платформасы арқылы сабақты қорытындылау, кері байланыс жасау. Бағалау критерий:
| Аспаптар үнін тыңдайды, қимылмен көрсетеді. Бейнероликті көріп салыстырады, өз пікірлерін білдіреді. Сұрақтарға жауап береді, талдайды. Практикалық тапсырмалар көрсетеді. | Түрлі аспаптар Бейнеролик. «Зерде» әдісі. Сызба кесте Бағалау парағы Презентация, схемалар. Табиғи материалдар, қағаз материалдары, қалдық материалдар. https://wordwall.net/ru платформасы | ||||||||||||||||||
IV.Сабақтың рефлекциясы | «БББ» кестесіне бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы комментарии жазып толтырады.
| | «БББ» кестесі | ||||||||||||||||||
V.Ағымдағы баға, балл | Оқытушының бағалауы, бағалау парағы бойынша баллы туралы пікірлерін білдіреді. | бағалау парағы бойынша қорытынды балды есептейді, талдайды. | Бағалау парағы | ||||||||||||||||||
VI.Үй тапсырмасын беру | Аңдабекова С. «Мектепке дейінгі педагогика» оқу құралы. 180-188 бет. «Дидактикалық ойындар». Дәрісті жазу, оқу. 2.Монтессори ойындарының ерекшеліктерін зерделеу | | Оқу құралы |
Оқытушы ______________ Маули Г
Әдіскер _____________ Бағдаулет Ж