Файл: Педагогті атыжні Сейткалиева М. С.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.11.2023

Просмотров: 20

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Пән: Қазақ тілі

Бөлім: 8. Болашаққа саяхат

Күні :

Педагогтің аты-жөні: Сейткалиева М.С

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: «Өнертапқыш бала»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​2.​5.​1* шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалау

Сабақтың мақсаты :

Оқушылардың барлығы: шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақтың басы


Ертеңгілік шеңбер.

«Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту

«Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және

мақсатымен таныстыру.

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.

Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!


Қолпаштау





Сабақтың ортасы


1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:

Жаңа сөздер:

Өнертапқыш – изобретатель

Өнертабыс – изобретение

Үмітті ақтау – оправдать надежды




Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2. Айтылым. Жазылым

1-тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер.



3. Оқылым.Айтылым.

3-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы.
Бүгін біз Сұңғат екеуміз саябақта қыдырдық. Сұңғат

маған компьютер, роботты техника туралы көп ақпарат

берді. Ол бүкіл әлемге танымал өнертапқыш бала болып

шықты. Ол хабарласқан адамымен виртуалды кездестіретін телефон ойлап тапқан. Мен бүгін оны өз көзіммен көр-

дім. Жақында ол тағы бір өнертабысы үшін марапатқа ие болыпты.

Оның келесі еңбегі егін өсірумен байланысты.

Тыңдалым,айтылым.

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады.

Айтылым. Жазылым

1-тапсырма.

Сұңғат пен Тілеухан қайда жүр?

Тілеухан неге таңғалып тұр?

Сұңғаттың атасы балалардың қасына қалай келді?

Суретке қарап, Сұңғат туралы не айтуға болады?

3-тапсырма.

Берілген сөйлемдерді оқы. «Иә» немесе «жоқ», – деп жауап бер.

1. С ұңғат озық технологияны жақсы меңгерген.

2. Ол танымал емес.

3. Жуырда ол жаңа кітап жазды.

4. С ұңғаттың ата-анасы оған риза. Оны мақтан етеді.

5. Сұңғат бос жатқанды жақсы көреді.


  • Сұңғат кім?

  • Ол не үшін марапатқа ие болды?

  • Сұңғат қандай бала?

  • Оның жасаған роботы немен байланысты ?




«Бас бармақ»




Дескриптор:

- сурет бойынша әңгімелейді.
Дескриптор:

Берілген сөйлемдерді оқы. «Иә» немесе «жоқ», – деп жауап береді

.

Слайд

Слайд

Оқулық 81 бет

Слайд

Оқулық

81 бет


Оқулық

82 бет

Сабақтың соңы

Үйге: 83бет 5-тапсырма Б










Рефлексия «3-2-1» әдісі арқылы рефлексия жасаумен қорытындыланады.


-Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат

-Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 нәрсе

-Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет