ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: | Дизайн теориясы. | |||||||
Күні: 02.11.2022 жыл | Мұғалімнің аты-жөні: Капсаланова А.Ж | |||||||
Сыныбы: 10 «Б» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны : | ||||||
Сабақ тақырыбы | WEB бетке арналған графика | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.2.1.5 Веб – эргономиканың ерекшеліктерін ескере отырып, графикалық редактор арқылы сайттың дизайн-макетін жасау | |||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушыларға сайттың дизайн-макетін жасауды үйрету мақсатында графика, графикалық редакторлар, компьютерлік графика түрлері туралы түсінік беру. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Ерекше білімді қажет ететін оқушы тапсырмасы | Бағалау | Ресурстар | |||
Басы | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру ойынын ұйымдастыру. Ойын барысында сабақтың тақырыбын анықтау. «Ашық микрафон әдісі» | Оқушылар интербелсенді тақтадан адасқан әріптерден сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар бұо әдіс арқылы «Графика, графикалық редакторларды пайдалану мақсаттары» тақырыбында өз ойларымен бөліседі. | Кестедегі анықтаған сөздерді түрлі түстерге бояу. Графиканы пайдалану салаларына мысал келтіреді. | Бас бармақ әдісі | Интербелсенді тақта. | |||
Сабақтың ортасы | «Кім жылдам?» әдісі Тақтадағы сұрақтарға жауап беру «Ашық диалог» әдісі Векторлық және растрлық кескіндермен жұмыс істеуге арналған редакторлармен жіне файл форматтарымен таныстыру. Берілген сілтеме арқылы сәйкестендіру жүргізу Компьютерде практикалық жұмыс орындау. | Оқушыларға QR код үлестіріледі. Берілген сұрақтардың жауаптарын кодты сканерлеу арқылы табады. Талдайды. Векторлық және растрлық кескіндермен жұмыс істеу үшін редакторлармен танысады. Сілтемеге өтіп сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды. Тақтада көрсетілген алгаритмдерге байланысты пайнт графикалық редакторында суретті сақтауды жүзеге асырады. | Берілген сұрақтарға өз ойларын айтады. Әрбір файлдың форматтарына түсініктеме береді. Файл өлшемін анықтайды. | 1-10 балл | Тақта Кеспе қағаздар. https://wordwall.net/play/24652/516/266 Компьютер | |||
Қосымша тапсырма (саралау тапсырмасы) | Графикалық кескін форматтарын сызба түрінде жеке-жеке талдап, әрбір форматтың өзіне тән ерекшеліктерін атап көрсетіңдер. | Әрбір кескін бойынша қолданылатын редакторларды анықтайды | Әрбір редакторлардың ерекшеліктерін атайды. | | Интербелсенді тақта. А4 парақ | |||
Соңы | Кері байланыс Үйге тапсырма беру | | | «Бағдаршам» әдісі | |