ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 18
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін__________________
Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Берсүгірова
Тізбектелген сабақ №1
Бөлім | Жай бөлшектерге амалдар қолдану | |||||
Пәні: | Математика | |||||
Бөлім: | 5.2A Жай бөлшектерге амалдар қолдану | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Тынымбекова Бақыт Тынымбекқызы | |||||
Күні: | 14.11.2021ж | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: 9 | Қатыспағандар саны:0 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Жай бөлшектерді косу және азайту. | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; | |||||
Сабақтың мақсаты | Бөлшек сандар мен аралас сандарды салыстыруды үйренеді | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Сабақтың басы Сабақтың ортасы Жеке жұмыс Бекіту Кері байланыс | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды кезекші арқылы түгелдеу «жай бөлшектер» және «аралас сандарды» ажырату арқылы шағын 2 топқа бөлемін. Үй тапсырмасын Оқушылар дәптерлерін алмасу арқылы есептердің шығарылу жолының дұрыстығын тексереді. Топтар бір-бірін басбармақ әдісімен бағалап, ынталандырып отырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру Ереже 1 : Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу, олардың алымдарын қосып, алым етіп, сол бөлімнің өзін қалдыру керек Ереже 2: Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтқанда азайғыштың алымынан азайтқыштың алымын азайтып, алым етіп жазып, сол бөлімнің өзін қалдыру керек. Ереже 3: Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу (азайту) үшін :
4-мысал. айырмасының мәнін табайық. ЕКОЕ(12,9)=36 Оқушылар оқулықтан №502 есепті шығарады. «Өрмекші» әдісі арқылы постерге өрмекшінің сұлбасын сала отырып, басына тақырыпты, денесіне формулаларды, аяқтарына мысалдар келтіріп, өз ойларын тиянақтап пысықтайды. Топтар бір-бірін басбармақ әдісімен бағалап, ынталандырып отырады. №502 «Кім жылдам?» әдісінде оқушыларға оқулықтан тапсырмалар беріледі.« Оқулықтағы №511 есепті «Көңілді бауырсақтар» әдісі арқылы оқушылар жеке-жеке шығарады. «Сергіту сәті». «Фри» таяқшалары. Рефлексия. Үйге тапсырма: оқулықтағы №513 есеп | Сәлемдеседі Топқа бөлінеді Оқушылар дәптерлерін алмасу арқылы есептердің шығарылу жолының дұрыстығын тексереді. Оқушылар ережелермен танысады. Оқушылар постерге есептерді алдымен қысқартып алып, өрнектің мәнін табады. «Шапалақ» Әдісі Оқушылар әр таяқшада жасырылған жай бөлшектерді қосу және азайту есебін шығарады. Бүгінгі сабақ бойынша өз деңгейлерін көрсетеді | Топтар бір-бірін басбармақ әдісімен бағалап, ынталандырып отырады. «Бағдаршам» Әдісі «Смс» әдісі Өзін өзі бағалау | Үлестірме қағаздар Флипчарт, маркерлер Оқулық Жұмыс дәптері Плакат Флипшарт Үлестірме қағаздары |
Сaрaлay – Сiз қaндaй тәсiлмен көбiрек қолдay көрсетпексiз? Сiз бaсқaлaрғa қaрaғaндa қaбiлеттi оқyшылaрғa қaндaй тaпсырмaлaр бересiз? | Бaғaлay – Сiз оқyшылaрдың мaтериaлды игерy деңгейiн қaлaй тексерyдi жоспaрлaп отырсыз? | Денсayлық және қayiпсiздiк техникaсын сaқтay |
Сaрaлayдың қaрқын әдiсi. Бaрлық оқyшылaр бiр тaпсырмa орындaсa,ондa олaрдың нәтижелерi әртүрлi болaды.Көмек қaжет ететiн оқyшылaрғa бiршaмa yaқыт берiледi,тaпсырмaны жылдaм орындaғaн оқyшылaрғa қосымшa тaпсырмa ұсынылaды. Сaрaлayдың «Диaлог және қолдay» әдiсi. Бaрлық оқyшылaр бiр тaпсырмa орындaсa,ондa оны орындayдa оқyшылaр мұғaлiм тaрaпынaн әр түрлi қолдay aлaды.. Сaрaлayдың «Дереккөздер» әдiсi aрқылы оқyшылaр есептi топтa тaлқылay aрқылы aқылдaсa орындaйды. Бaспaдaн шыққaн және электронды дереккөздер де пaйдaлaнyы мүмкiн. | КБ: «Бaс бaрмaқ» әдiсi |