ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 22
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||||||
Пәні: | | |||||||||||||
Бөлім: | Қоғамдық-саяси ойдың дамуы | |||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Алаш" қозғалысы және қазақ революционер-демократтарының саяси көзқарастары | |||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 11.3.2.2 Қазақ мемлекеттілігінің даму жолдары туралы ұлттық зиялылардың қоғамдық-саяси көзқарастарын салыстыру; 11.3.1.2 Қазақстандағы қоғамдық-саяси ойдың дамуына тарихи қайраткерлердің қосқан үлесін бағалау | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | «Алаш» қозғалысы қайраткерлерінің саяси көзқарастарын түсіндіреді;Қазақстандағы қоғамдық-саяси ойдың дамуына зиялы қайраткерлердің қосқан үлесін талдайды. Мемлекеттің дамуындағы саяси партиялардың рөлін бағалайды | |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | «Суреттер сөйлейді» әдісі Мына суреттер сіздерге қандай ой салады? Сабақтың оқу мақсатымен, күтілетін нәти желерімен таныстыру | Суреттерге қарап, Алаш зиялыларының тарих сахнасындағы маңызы туралы айтады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | http://massaget.kz/layfstayl/bilim/7 gumanitarly-ylymdar/351/ | ||||||||||
Жаңа білім | «Резюме» әдісі – хронометражбен жұмысТөмендегі зиялы қауым өкілдерінің қоғамдық саяси қызметтеріне түйіндеме түзіңіз 1. «Алаш» партиясының өкілдері 2. «Үш жүз» партиясының өкілдері 3. «Түркістан» одағның өкілдері ЕБҚ оқушыға өзіне қажетті көмек деңгейіне қарай бірнеше карточка ұсыныңыз «Жариялау» А) Ұлттық мемлекеттілікті жаңғыртудағы «Алаш» партиясының рөлі; Ә) Алаш бағдарламасындағы ұлттық идеологияның маңызы; Б) Алаш идеясының тұжырымдамалық негізде рінің әр түрлі салаға әсері. ЕБҚ оқушыға тапсырманы орындау үлгісі, шешу тәсілін көрсету, пайымдау үлгісін ұсыныңыз Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма Деректерге және өз біліміңізге сүйеніп, «Алаш» қозғалысы қайраткерлерінің саяси көзқарастарын HIPP формуласы бойынша Талдаңыз
ЕБҚ оқушыға суреттер/иллюстрация, қысқаша жазба, схема ұсыныңыз | 1-қадам: ақпараттықорганайзерментанысады 2-қадам: берілгенүлгігесайәрөкілгетүйіндеметүзеді 3-қадам: түйіндемесінкелесітоптарғаұсынады 4-қадам: топтықбағалау Әрбір оқушы бір сұрақ бойынша өз позициясын анықтайды, топ спикері 3 жауапты толық жариялайды, топ ұстанымын жеткізеді Дескриптор: қайраткерлерінің саяси көзқарастарына әсер еткен тарихи оқиғаны біледі; - қайраткерлер өз ойларын қандай аудито рияға бағыттағанын анықтайды; - қайраткерлердің көзқарасын, мақсатта рын анықтайды; | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс» Өзін-өзі бағалау | Қазақ газетінің суреті бар слайд http://alimsak.kz/ Алашпартиясыныңқұрылуы Сәкен СЕРІКБАЕВ тарихғылымдарының кандидаты https://www.youtube.com/watch?v=6y_IrjPM7t0 Алашордаавтономиясы | ||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау ХХ ғас. бас кезіндегі идеогогиялық күрестің тарихи маңызы қандай? Үйге тапсырма «Алаш» ұлттық идеясы ның маңызы» тақырыбында мақала жазу. | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 Сұрауы бар түбі өзіңізден | ||||||||||
Кері байланыс | «Бұл сабақты оқып, мен…» Білмеймін ....... Білемін ..... Түсінемін ..... Түсінемін және қолдана аламын .... Басқа біреуді үйрете аламын ..... | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |