Файл: Презентация орта таырып Демалу мдениеті. Мейрамдар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 22

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспр.

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

8 бөлім.

Мəтін, дыбыс жəне презентация (ортақ тақырып: «Демалу мəдениеті. Мейрамдар»)

Мектеп:Талдықорған қаласының облыстық есту қабілеті бұзылған мектеп-интернаты


Мұғалімнің аты-жөні:Нурмухамбетова Н.К.

Күні:

Сынып: 3

Қатысқандар саны: 7

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Мәтінмен жұмыс

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

3.2.1.1. мəтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру;

3.2.1.3. құжаттағы ерекшеленген мəтінді қиып алу, көшіру, қою;

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар оқиды: Мəтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теру, мәтінді қиып алу, көшіру, қою;

Оқушылардың көпшілік оқиды: Word мәтіндік процессорында ауыстыру, іздеу батырмасын қолдану;

Бағалау критерийі:

-Мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді тереді, мəтінді қиып алып, көшіріп, қоя алады;

- Word мәтіндік процессорында ауыстыру, іздеу батырмасын қолдана алады

Тілдік мақсаттар:

Жұмыс-работа-work

Батырма-кнопка-button

Құжат жасау-создать документ-createadocument

Диалог / жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы

  • Мәтінді өзгерту үшін ... керек

  • Мәтінді өңдеуге ...нұсқаулар жатады




Құндылықтарға бағалау:

Өз елінің патриоты болуына баулу. Жауапкершілікке, сабрлыққа тәрбиелеу;


Қолданылатын әдістер:

Таза тақта, Робин раунды,рефлексия, ойлан, жұптас, бөліс.

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, Дүниетану

Алдынғы білім:

- WordPad мәтіндікредактор


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

1минут

2 минут



Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

«Ақ тілек, әсем күлкі»

-Көңіл күйлеріңіз қалай?

- Керемет!(қолдарын көтереді)

- Сабаққа дайындықтарың қалай?

-Тамаша!(алақандарын шапалақтайды)

-Ынталарыңыз қалай?

-Ғажап! (Қолдарын көтереді)

-Ендеше сабағымызды бастайық

-О, О,О (Бас бармағын көтереді)

«Таза тақта» әдісі

(тақтаға өткен тақырып бойынша сұрақтар жазып қою, оқушылар жауап берген сұрақтарды өшіріп отырамыз)
Топқа бөлу( жыл мезгілдеріне байланытырып)

І топ Көктем

ІІ топ Жаз


Жыл мезгілдерінің суреттері


Сабақтың ортасы
15 минут

10 минут

2 минут


7минут

Жаңа сабақ

  1. Жаңа сабақты болжау.




Біз хатты,мәтінді компьютердан тергенде қай редакторда тереміз? (Мәтіндік редактор)

Қандай мәтіндік редакторды білесіңдер?

( WordPad)
2.(Тж) «Робин раунды» әдісі әр топ өз ойларын бірінен соң бірі тізбектей баяндайды

І Көктем тобы«Мәтіндік редактор» туралы түсіндіреді

ІІЖаз тобы «Терезе элементтерін» туралы түсіндіреді

ҚББағдаршам» әдісі

3 тапсырма(Дж)

Word мәтіндік редакторын іске қос. Мәтінді тер. 3 сөйлемді белгілеп, көшіріп, қиып, төменге екі рет қой.

«Менің сүйікті мерекем»

Менің сүйікті жыл мезгілім көктем. Көктем жаңа өмір, жаңа күн, жаңа жыл. Менің сүйікті мерекем

22-наурыз.
Дескриптор:

  • Мәтінді теру

  • Мәтіндегі үшінші сөйлемді белгілеу

  • Сөйлемді көшіру

  • Сөйлемді қию

  • Сөйлемді төменгі жаққа екі рет қою

КБ: смайликтермен бағалау
Сергіту (көзге жаттығу жасау)
4 тапсырма:Сөйлемді тер. Отан сөзін іздеу батырмасымен табыңыз. Отан сөзін ауыстыру батырмасымен Туған жер сөзімен алмастырыңыз.

7мамыр –Отан қорғаушылар күні!
Дескриптор:

  • Сөйлемді теру

  • Іздеу батырмасымен Отан сөзін көрсету

  • Ауыстыру батырмасы мен Отан сөзін ерекшеле

  • Туған жеріміз сөзіне ауыстыр

КБ: смайликтермен бағалау
Ойлан жұптас бөліс әдісі

(Жж)Болашақта оқушылар қағаз, қаламды мүлде қолданбай, тапсырмаларды тек компьютерде орындауы мүмкін бе? өз ойыңмен бөліс

КБ: «От шашу» әдісі

Слайд

Оқулық 3 сынып

Арман ПВ











Сабақтың соңы

3 минут

Кері байланыс: «Шахмат» әдісі

Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша түсінгендерін шахматтың ақ жеріне жазып шығады

Үй жұмысы:Мәңгілік ел дегеніміз не?(сұраққа жауап жазып келу)


Саралау –

-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

-Сіз қабілеті жоғары оқушыға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау –Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді

жоспарлайсыз?

Қалыптастырушы бағалау арқылы.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Көзге жаттығу жасау

Жас ерекшелігін ескеру(практикалық жұмыс барысында).

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келес сабағымды