Файл: 5. Ксіби таырыптаы диалогтар Педагогті атыжні Мадиева Т. А.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 350
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 3.4. Болашақ энергиясы | |||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.2.5.1 - пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу және қойылған сұрақтарға еркін жауап беру; 8.2.6.1 - кесте, диаграмма, нұсқаулық шартты белгілер мен сызбаларда берілген ақпаратты талдау, баға беру | |||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдейді және қойылған сұрақтарға еркін жауап береді. Кесте, диаграмма, нұсқаулық шартты белгілер мен сызбаларда берілген ақпаратты талдап, баға береді. | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Қайтті? | |||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн Менің көңіл - күйім» жаттығуы орындалады. Мақсаты: оқушылардың көңіл - күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Оқушылар алдарыңдағы бланкіге өз көңіл – күйлерін суреттеп салады. | слайд Суреттер | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Сөздікпен жұмыс Жаңа сөздер: дәстүрлі емес, кездейсоқ, қатер, жаңашыл, шамамен, күтілуде, сараптама, тарату, бәсеке 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; | Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Оқулық 58 бет сөздік слайд | ||||||||||||
| 1-тапсырма. Айтылым. Суреттер мен тірек сөздерді пайдаланып, балама энергия өндіру, оны пайдалану туралы ойыңды айт. | Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. | Дескриптор: -суреттер мен тірек сөздерді пайдаланады; -ойымен бөліседі; | Оқулық 60 бет Оқулық 60 бет | ||||||||||||
2-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Мәтінді оқып, әр ойбөліктің не сөйлемнің тұсына қарындашпен белгілеп, айт. | Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды. Мәтінді оқиды. | «Смайлик» арқылы бағалау | ||||||||||||||
3-тапсырма. Айтылым. «Бинго» ойыны. «Дәстүрлі», «дәстүрлі емес» деген сөздер тіркесетін сөздерді тауып, сөз тіркесін құраңдар. Көп сөз тіркесін құраған оқушы жеңімпаз болады. | Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. | Дескриптор: -сөз тіркесін құрайды; -сөз тіркесінің саны көп болуы тиіс; | Оқулық 61 бет | |||||||||||||
Сергіту сәті. 4-тапсырма. Жазылым. Көп нүктенің орнына қажет сөзді қой. Қажет сөздер: қоры, балама, дәстүрлі емес, уламайды, қатер. | Сергіту сәтін орындайды Оқушылар жазылым тапсырмасын орындайды. Көп нүктенің орнына қажет сөздерді қояды. | «Қол шапалақ» әдісі | Оқулық 61 бет | |||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия «Сауал» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін сауалдарға жауап беру арқылы көрсетеді. Сіз бүгін сабақтан нені үйрендің? Сен үшін маңызды болған не? Сен бүгінгі сабақ барысы бойынша нені тағы білгің келеді? | | ||||||||||||||
| Үй тапсырмасы: 10 жаттығу 61 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 3. 5.Қазақстан-мұнай мекені. | |||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, стилін анықтау 8.5.1.2 еліктеу сөздерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану | |||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, стилін анықтайды. Еліктеу сөздерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | | |||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Ой шебері» әдісі орындалады. Оқушылар есте қалған қанатты, нақыл сөздерді ретімен айтып шығады | слайд Суреттер | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер: жүргізген, бұрғылау, тереңдіктен, бұрқақ, атқылаған, құрап, жұлынады, алдын алады, байыт, көмірсутек, жүргіз. 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; | Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Оқулық 63 бет сөздік слайд | ||||||||||||
| 1-тапсырма. Айтылым. Сұрақтарға жауап бер. 1.Қазақстанның мұнай-газ саласы қай өңірде орналасқан? 2.Қазақстанның мұнай-газ саласын дамыту үшін не істер едің? | Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сұрақтарға жауап береді. | Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді; | Оқулық 63бет Оқулық 63бет | ||||||||||||
2-тапсырма. Айтылым. Суреттерді төмендегі сөздермен сәйкестендір. Сөйлем құра. Еліктеу сөздерді мағынасына қарай қолдан. | Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сөйлем құрайды. Еліктеу сөздерді мағынасына қарай қолданады. | «Бағдаршам» әдісі | ||||||||||||||
3-тапсырма. Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді түсініп оқы. Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықта. Мәтінде қандай мәселе көтерілгенін айтып, стилін анықта. | Оқушылар Мәтінді түсініп оқиды. Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтінде қандай мәселе көтерілгенін айтып, стилін анықтайды. | Дескриптор: -мәтінді оқиды; - Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықтайды; - Мәтінде қандай мәселе көтерілгенін айтып, стилін анықтайды; | Оқулық 64 бет | |||||||||||||
Сергіту сәті. 4-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Мәтіннен суреттің мазмұнына сәйкес келетін үзіндіні тауып оқы. Оқиғаны ретімен айт. | Сергіту сәтін орындайды Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды. Мәтіннен суреттің мазмұнына сәйкес келетін үзіндіні тауып оқиды. Оқиғаны ретімен айтады. | «Бас бармақ» әдісімен бағалау | Оқулық 65 бет | |||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия. «Алма ағашы» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. | | ||||||||||||||
| Үй тапсырмасы: 4 тапсырма 64 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 3. 6.Қазақстан-мұнай мекені | ||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, стилін анықтау 8.5.1.2 еліктеу сөздерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, стилін анықтайды. Еліктеу сөздерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | | ||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады | слайд Суреттер | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Сөздікпен жұмыс Жаңа сөздер: жүргізген, бұрғылау, тереңдіктен, бұрқақ, атқылаған, құрап, жұлынады, алдын алады, байыт, көмірсутек, жүргіз. 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; | Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Оқулық 63 бет сөздік слайд | |||||||||||||
| 1-тапсырма. Оқылым. Жазылым. Мәтінді оқып, «Жинақтау кестесін» толтыр. Бірінші бағанға мәтіндегі тірек сөздерді жаз. Екінші бағанға мәтіннен тірек сөзге байланысты сөз тіркесін жаз. Үшінші бағанға тірек сөзді өзің бұрыннан білетін басқа сөзбен тіркестіріп жаз. . | Оқушылар оқылым, жазылым тапсырмасын орындайды. Мәтінді оқып, «Жинақтау кестесін» толтырады. | Дескриптор: -мәтінді оқиды; -жинақтау кестесін толтырады; | Оқулық 65 бет Оқулық 65 бет | |||||||||||||
2-тапсырма. Жазылым. Көп нүктенің орнында қажет сөзді қой. Қажет сөздер: жүргізген, бұрғылау, тереңдіктен, бұрқақ, құралдың, атқылағын, алдын алды. | Оқушылар жазылым тапсырмасын орындайды. | «Қол шапалақ» әдісі | |||||||||||||||
3-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Жұптық жұмыс. Үзінді бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. | Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды. Үзінді бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрады. | Дескриптор: -сұрақтар дайындайды; -диалог құрады; | Оқулық 66 бет | ||||||||||||||
Сергіту сәті. 4-тапсырма. Айтылым. Сұрақтарға жауап беріңдер. | Сергіту сәтін орындайды Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сұрақтарға жауап береді. | «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау | Оқулық 66 бет | ||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия «Гүл күлтелері» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. | | |||||||||||||||
| Үй тапсырмасы: Есте сақта, 66 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 3. 7. Ш.Айтматов «Кассандра таңбасы» | ||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.2.5.1 пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу және қойылған сұрақтарға еркін жауап беру 8.3.6.1 тақырып бойынша мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға беру. | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу және қойылған сұрақтарға еркін жауап береді. Тақырып бойынша мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға береді. | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Қайтті? | ||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Әсерлерімізбен бөлісейік» жылулық шеңбері орындалады. Педагог балаларға 1-2 минут көздерін жұмып,өздерін тағы да табиғат аясында,көк майса шалғында жатып,көк аспан,аппақ бұлттарды көріп,құстардың сайраған әнін,судың сыбдырын естіген кездерін елестетуді ұсынады. | Слайд, суреттер | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Сөздікпен жұмыс Жаңа сөздер: таңба, дақ, шарана, сауалнама, әрекет 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; | Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Оқулық 67 бет сөздік слайд | |||||||||||||
| 1-тапсырма. Айтылым. Сұрақтарға жауап бер. 1.Ш.Айтматов туралы не білесің? 2.Ш.Айтматовтың қандай шығармасымен таныссың? 3.Онда қандай мәселе сөз болады? | Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сұрақтарға жауап береді. | Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді; | Оқулық 67 бет Оқулық 67 бет | |||||||||||||
2-тапсырма. Тыңдалым. Айтылым. Сұрақтарға жауап бер. Мәтін кім туралы? Ол кімге хат жазады? Қалай ойлайсың, неліктен ол сенсациялық хат? Ойыңды дәйектеп айт. | Оқушылар тыңдалым, айтылым тапсырмасын орындайды. Сұрақтарға жауап береді. | «Қол шапалақ» әдісі | |||||||||||||||
3-тапсырма. Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді оқы. | Оқушылар тыңдалым, оқылым тапсырмаларын орындайды. Мәтінді оқиды. | Дескриптор: -мәтінді оқиды; -мәтінмен жұмыс жасайды; | Оқулық 67 бет | ||||||||||||||
Сергіту сәті. 4-тапсырма. Жазылым. Кассандра таңбасы туралы ойыңды «Төрт сөйлем» тәсілінің құрылымына салып жаз. | Сергіту сәтін орындайды Оқушылар жазылым тапсырмасын орындайды. Кассандра таңбасы туралы ойын «Төрт сөйлем» тәсілінің құрылымына салып жазады. | «Смайлик» әдісі арқылы бағалау | Оқулық 68 бет | ||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия «Смс» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Смс» әдісі арқылы жеткізеді. | | |||||||||||||||
| Үй тапсырмасы: Жаңа сөздермен жұмыс Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 3. 8. ТЖБ. Қайталау | |||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.1.2.1; 8.1.1.1; 8.3.6.1; 8.3.2.1; 8.4.1.1; 8.5.1.1; 8.2.1.1; 8.5.1.2; | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары | 8.1.2.1; 8.1.1.1; 8.3.6.1; 8.3.2.1; 8.4.1.1; 8.5.1.1; 8.2.1.1; 8.5.1.2; | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Қайтті? | |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Достық шеңбері» жылулық шеңбері орындалады. Балалар шеңберге жиналады.Педагог ортаға орындық қойп,кез келген балаға отыруды ұсынады (ұялшақ,өзіне сенімсіз,жасқаншақ баланы шақырғаны жөн).Педагог «Күлгін көзілдірікті» киіп «күн сәулесін қорғайтын әйнегі күлгін түсті көзілдірік жарайды),ол арқылы адамның ең жақсы қасиеттерін көруге болатынын айтады да,ортада отырған баланың жақсы қасиеттерін айтады.Балалар қалаулары бойынша көзілдірікті кезекпен киіп,ортадағы баланы мадақтайды. | слайд Суреттер | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | 1-тапсырма. Айтылым. Жазылым. Төмендегі сөйлемдердегі еліктеу сөздерді тап, көшіріп жаз. Аттар борт-борт желіді. Қара кемпірге ажыраң ете қарады.Маймаң-маймаң басқан қаздың жүрісін салды.Ол мені мысқылдағандай кіржің ете қалды. | Оқушылар айтылым, жазылым тапсырмасын орындайды. | Дескриптор: -еліктеу сөздерді табады; -еліктеу сөздерді көшіріп жазады; | слайд слайд | ||||||||||
2-тапсырма.Жазылым. «Менің алғашқы табысым» тақырыбында эссе жаз. | Оқушылар жазылым тапысрмасын орындайды. | «Геометриялық фигуралар» арқылы бағалау | ||||||||||||
Сергіту сәті. 3-тапсырма.Оқылым. Айтылым. Өлеңді оқы, мағынасын түсіндір. Әсемпаз болма әрнеге, Өнерпаз болсаң, арқалан. Сен де — бір кірпіш, дүниеге Кетігін тап та, бар қалан! Қайрат пен ақыл жол табар Қашқанға да, қуғанға. Әділет, шапқат кімде бар, Сол жарасар туғанға. Бастапқы екеу соңғысыз Біте қалса қазаққа, Алдың — жалын, артың — мұз, Барар едің қай жаққа? Пайданы көрсең бас ұрып, Мақтанды іздеп, қайғы алма. Мініңді ұрлап жасырып, Майданға түспей бәйгі алма Өзіңде бармен көзге ұрып, Артылам деме өзгеден. Күндестігін қоздырып, Азапқа қалма езбеден. Акырын жүріп, анық бас, Еңбегің кетпес далаға. Ұстазтық қылған жалықпас Үйретуден балаға. | Сергіту сәтін орындайды Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды. | «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау | слайд | |||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия. «Ой-пікір» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін Ой-пікірлері арқылы жеткізеді. | | ||||||||||||
| Үй тапсырмасы: А.Құнанбайұлының шығармашылығынан өлең жаттап келу Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22