Файл: 11. 3 Жасушалы биология Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.12.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Бөлім:

11.3 Жасушалық биология

Педагогтің аты-жөні:

Карагулова Бибигул Бакытжановна

Күні:

19.01.2022 жыл

Сыныбы: 14

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жасушалардың негізгі компоненттерін анықтау.

Оқу мақсаты

11.4.2.1 микрографтарды қолдану арқылы жасушаның негзгі құрам бөліктерін анықтау және сипаттау

Сабақтың мақсаты:

1.Жасуша органеллаларының құрылысы мен қызметіне шолу жасау

2. Прокариоттық жасушалардың, өсімдіктер мен жануарлардың жасушаларының құрылымы мен функцияларын салыстыру

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

Өткен сабақты еске түсіру


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларға термин сөздерді таратып, дайындыққа 3 мин уақыт беру:

Жасуша, жасуша мембранасы, ядро, цитоплазма, рибосома, митохондрий, хлоропласт
Оқушылармен талқылау:

Оқушыларға бір жасушалы және көп жасушалы организмдер қандай екенін еске түсіріп, әр түріне мысалдар келтіруін сұрау.

Оқушылардан осы екі ағзаның негізгі жасушалық құрылымын атауларын сұрау

Өсімдіктер мен жануарлар жасушаларының арасындағы айырмашылықты анықтау


Жан-жақты сипаттау

Сұрақтарға жауап береді. Жан- жақты талдайды.

ҚБ. Жапондық бағалау

Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар».

Бірін- бірі бағалау

Оқулық, қосымшалар

Жаңа білім


(Ж)Т апсырма 1 Тұжырымдаманы зерттеу:

Аналогиялар мен органеллалар

(Т) Тапсырма 2

Зерттеу жұмысы - жұптық жаттығу

Оқушыларды органеллаларды зерттеу үшін бірдей органеллалармен жұптастырыңыз

ақпарат алу үшін сенімді көздерді пайдаланыңыз.

Сұрақтарға жауап іздеуді шоғырландыру

ашылған жыл

Ел

Ғалым

мембрана саны

Органелла қандай жасуша түрінде болады

қызметі

Бір қызықты факт

(Т) Тапсырма 3 Жасушаға саяхат


Әр оқушы органелламен күнделікті өмірдегі бір нәрсені салыстырады.

Органелла және салыстырылатын затты салыңыз

Қағаздағы аналогияны түсіндіріңіз

Аналогияны сыныппен бөлісу
2.Жұптық зерттеу жүргізеді

Дескриптор:

-жасуша органойдтерін құрылысын білді -қызметін сипаттады

Топтық жұмыс жүргізілді

Дескриптор: 3 балл

ҚБ. Жапондық бағалау


ҚБ. Бірін- бірі бағалау


ҚБ. Бірін- бірі бағалау

Кері байланыс


Менің ойымша ...

Себебі…

Мен мұны мысалмен дәлелдей аламын ...

Осыған сүйене отырып, мен ..


Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.Кестені аяқтайды


Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды.






  • Жасуша мембранасы

  • Жасуша қабырғасы

  • Цитоплазма

  • Ядро

  • Пластидтер

  • Митохондрий

  • Вакуоль

  • Лизосома

  • Гольджи аппараты

  • Рибосома

  • Тегіс және түйіршікті эндоплазмалық тор