Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі Білім беру йымы орта мектебі кмм.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.12.2023

Просмотров: 19

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«Білім беру ұйымы орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Сабақтың тақырыбы: Ғарышкермен сұхбат. Ғарыштық өмір.

86-сабақ Тексерілді: Директордың ОІЖО

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Ғарышқа саяхат

Педагогтің аты-жөні:

Г.Б. Бейсембаева

Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

86 сабақ. Ғарышкермен сұхбат. Ғарыштық өмір.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау, себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсету

4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба, диафильм, презентация түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты

Ғарышкер Талғат Мұсабаев жайлы қажетті ақпаратты алып, қолдана біледі, өңдейді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру
Өткен білімді еске түсіру

Жаңа білім

Бекіту


Кері байланыс

Сабаққа дайындық

Психологиялық ахуалды жақсарту

Т.Төреалінің «Байқоңыр» әнінен үзінді тыңдау

-өлең не туралы?

-бүгінгі сабаққа бұл өлеңнің қандай байланысы бар ?

Жарайсыңдар!

Видеобейне «Ғарыш әлемі»

«түртіп алу» әдісі арқылы жүзеге асады.

Тамаша ! Олай болса осындай ғажап ғаламшарды игерген,зерттеу жұмыстарын жүргізгенқандай ғарышкерлерді белесіңдер?

Тақырыппен таныстыру ,мақсатын жариялау , бағалау критерийлерін айқындау .



Мәтінмен жұмыс

-мәтін бөліктері бойынша оқу, талдау , сұрақтарға жауап беру,қорғау.
Шын өмірде Талғат ағаларыңды кездестірсеңдер ,оған қандай сұрақ қояр едіңдер ?

«Қызық times» тележобасы негізінде сұхбат жүргізіледі .

Талғат Мұсабаевқа қойылатын сұрақтар:

Ғарышкер болу үшін не істеу керек?

Ғарышта жүргенде өзіңізді қалай сезіндіңіз?

Сіз неше жаста ұшқыш болуды армандадыңыз?

«Шығармашылық жұмыс»

1,2 -топ

Өлең шумақтарын толықтыр

----- ------- батыры,

------ ------- Талғат аға.

------- -------- шексіз ғарышты,

-------- ----- батыр ағамыз!

2,3 -топ

«Тарсия» әдісі



Сабақты бекіту

-Бүгінгі сабақта біз қандай жаңа мағұлматтар алдық ?

-Не білдік ?
Бағалау «Ғарыш баспалдағы»

Үй тапсырмасы

Т.Мұсабаев сияқты туған жердің үстінен ұшып,өтіп бара жатсаң не айтар едің? Ойыңды жаз.



Амандасу , көңіл-күйлерін анықтау

Жауап береді


Көреді, стикерге түртіп отырып , көрген бейнебаянын баяндайды .

Оқушылардың жауаптары

ҚБ «өз өздерін бағалау»

wordwall.платформасы арқылы сұрақтарға жауап бері

Білім алушы топпен жұмыс жүргізеді.

-Ролдік ойын арқылы сұхбат жүргізіледі .


ҚБ «өз өздерін бағалау»
Білім алушылардың топта жүргізілетін жұмысы


Қиылған геометриялық фигураларды бір-бірімен байланыстырады.


Тоқтар Әубәкіров пен Талғат Мұсабаевті салыстыру

Бағалау парағын тақтаға ілеіп шығады

Кері байланыс жасайды

Білім алушылардың жауаптары-

ҚБ «өз өздерін бағалау»

Білім алушылардың сабақ бойы жинаған балдарын анықтау , бағалау

Мақтау,мадақтау

Дескриптор:

Көрген материал бойынша керекті мағұлматты табады-
ҚБ:

Дескриптор:

-Сұрақтарға жауап береді-

Дескриптор:

-топта біріге жұмыс жасайды

-Мәтін бойынша сұрақтарға толық жауап береді-
Дескриптор:

- Ғарышкер туралы өзің қызықтырған сұрақтар қояды-

- Сұраққа толық жауап беру-
Дескриптор:

Шығармашылық жұмыс –

1,2-топ

-өлең жолдарының байланысы-1Б-

- топта бірігіп жұмыс жасауы

3,4-топ

- Сұрақтар мен жауаптарын байланыстыру-1Б

- топта бірігіп жұмыс жасауы-1Б
Дескриптор:

Өз ойларын айтып сабақты бекітеді-1Б

Жарайсыңдар!

Қорытындылау
«Зымыран» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді.



Интербелсенді тақта




Суреттер
https://wordwall.net/ru/resource/52819115
Ғарыш туралы

суреттер

Т.Мұсабаев туралы суреттер


Оқулық

Постерлер

Кері байланыс тақтасы