ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 174
Скачиваний: 7
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ № | Мектеп: №8 жалпы орта білім беретін мектеп | ||||||
Күні: 20.02.23 | Мұғалімнің аты-жөні: Тажбенова А | ||||||
Сынып: 8 «А» | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Мәтінді есептерді шығару | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.4.2.3қолданбалы есептерді шығару үшін квадраттық функцияны қолдану; 8.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Квадраттық функцияның графигі мен қасиеттерін есептер шығаруда қолдану | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | ||
Басы 5минут | Ұйымдастыру сәті Үй тапсырмасын пысықтау Суретте төменде берілген қандай функциялардың графиктері бейнеленген | Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады | Мадақтау арқылы | Презентаци | | ||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут | Тапсырма: №1. Жоғарыға лақтырылған тас ????=????????+????????−???????? заңдылығымен құлайды. Осы функцияның графигін салыңыз. Шешуі: ????????+????????−????????=????∗(????+????????∗????)−????????−????∗????∗(−????????)????∗????= (????+????)????−???????? №2. ????=(????−????1)(????−????2)- формуланы қолданып, «Депо» көпірінің жолының функциясын жазыңыз. Дерек: Көпірдің жалпы ұзындығы 536 м. Орал қаласы үшін өте маңызды болып есептелетін бұл көпірдің биіктігі 20 м. Көпір жолы болатын квадраттық функцияның формуласын жазыңыз. Шешуі: ????=????(????+????????????)(????−????????????) (0;20)-нүктесі арқылы өтеді. ????=−4071824=−517956 ????=−517956????2+20. | Есептер шығару | . | Слайд 7-8 https://qalan.kz/tasks | | ||
Ортасы | №3 Консерві банкасының түбін тесіп оған су құғанда банкадағы су ????=????????+????????−???? заңдылығымен кемиді. Осы функцияның графигін салыңыз. | тапсырмалар орындау | Дескрипторлар: 1. Параболаның тармағын анықтайды 2. Парабола төбесін анықтайды 3. ОХ осімен қиылысуын нүктелерін анықтайды 4. Параболаны салады . | Слайд 9 Слайд 10-11 | | ||
Соңы 5минут | | Есеп шығарады | | Оқулық Үйге тапсырма: № 4.10. | | ||
Кері байланыс | «Не қиын болды? Неге қиын болды? Қалай үйренемін?» Үйге тапсырма: | Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді | | | |
Сабақ № | Мектеп: №8 жалпы орта білім беретін мектеп | ||||||
Күні: 10.04.23 | Мұғалімнің аты-жөні: Тажбенова А | ||||||
Сынып: 8 «А» | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Рационал теңсіздік | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.2.2.9 рационал теңсіздіктерді шешу; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | 1.Рационал теңсіздіктерді шешу туралы мағлұмат беру; 2.Рационал теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешуді түсіндіру; 3.Рационал теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешуді пайдаланып, есептер шығаруды үйрету; | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | ||
Басы 5минут | Ұйымдастыру сәті Үй тапсырмасын пысықтау (өткен тақырыптар бойынша шағын тест алу ) Тест. 1. Квадрат үшмүшеде а 0 болса, парабола тармақтары қалай қарайды? A. Төмен B. Жоғары. 2. Квадрат үшмүшеде а 0 болса, парабола тармақтары қалай қарайды? A. Төмен B. Жоғары 3. Квадрат үшмүшеде а = 0 болса, теңдеу квадрат теңдеу бола ма? A. Иә B. Жоқ 4. Квадрат теңдеуде b = 0 болса, қандай теңдеу болады? A. Толық квадрат теңдеу B. Толық емес квадрат теңдеу 5. Квадрат теңдеуде с = 0 болса, қандай теңдеу болады? A. Толық квадрат теңдеу B. Толық емес квадрат теңдеу 6. Квадрат функцияда параболаның төбесін табу формуласын көрсет. A. m = - B. m = 7. Берілген теңсіздіктердің қайсысы квадрат теңсіздік? A. x3 – 3x -10 0 B. x2 + 2x 8. Квадрат функцияның графигін қалай атаймыз? A. Түзу сызық B. Парабола | Үйге берілген тапсырманы, өтілген тақырыптарды бойынша тест орындайды | 1 – В; 4 – В 7 – В 2 – В; 5 – А 8 – В 3 – В; 6 – В | Презентаци | | ||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут | Жаңа сабақ Бейнеролик Рационал теңсіздіктерді интревалдар әдісімен шешу алгоритмі : 1. Теңсіздіктің сол жағын y=f(x) функциясы түріне келтіру. 2. Функцияның анықталу облысын табу (яғни функцияның мағынасы бар болуы қажет). 3. Функцияның түбірлерін табу (функцияның нөлдері). 4. Таңба тұрақтылық аралықтарын анықтау. 5. Әрбір аралықта функцияның таңбасын анықтау. 6. Теңсіздік тура болатын x-тің мәндерін жазып қою. | Керекті ақпаратты жазып алады Мысалдарды жазады Есептер шығару | . . | Слайд 7-8 | | ||
Ортасы | 1 тапсырма: «Ойлан-жұптас-бөліс» белсенді әдісі арқылы білімді жинақтау , ынтымақтаса отырып өз ойларын еркін жеткізе алады. а) х2-4х+3>0 ә) (х-4)(х+3)≤0 б)x2−3хх−1 ≥0 2) 4) ЕБҚ оқушыға арналған тапсырма 1-тапсырма а) 2????−6????+4≤0; b) ????2−2????−15????(????−2)>0; | тапсырмалар орындау | Дескриптор: - функцияның нөлдерін табады; - ММЖ анықтайды; - координаталық осьте белгілейді; - функцияның таңбасын анықтайды; - шешімін жазады . | Слайд 9 Слайд 10-11 | | ||
Соңы 5минут | Learningapps.org бағдарламасында сұрақтарға жауап беру | | | https://learningapps.org/view15000621 | | ||
Кері байланыс | «Не қиын болды? Неге қиын болды? Қалай үйренемін?» Үйге тапсырма: | Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді | | | |
Сабақ № | Мектеп: №8 жалпы орта білім беретін мектеп | ||||||||||||||||||||||
Күні: 10.04.23 | Мұғалімнің аты-жөні: Тажбенова А | ||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 «Г» | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | |||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Шамалар арасындағы тәуелділіктерді берілу тәсілдері:аналитикалық (формула арқылы), кестелік, графиктік тәсіл | ||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 6.5.2.9формуламен және кестемен берілген тәуелділіктердің графиктерін салу; | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | формуламен немесе графикпен берілген тәуелділіктердің кестесін құру; формуламен және кестемен берілген тәуелділіктердің графиктерін салу; | ||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | ||||||||||||||||||
Басы 5минут | Ұйымдастыру сәті Үй тапсырмасын пысықтау Шамалар арасындағы тәуелділіктің графигі сызықты беретін бір нүктеден, бірнеше нүктеден немесе шексіз көп нүктеден тұруы мүмкін. 1-мысал. Суретте А және В пунктінен шыққан жолаушының қозғалыс графигі кескінделген. Берілген график бойынша жолаушының жүрген жолына кесте құрастырайық. Демек, 2 мен 2,5 сағатта және 4 пен 5,5 сағаттарда жолаушының жылдамдықтары өзгермеген.
| График ке карап мәліметтерді анықтайды | | Презентаци | | ||||||||||||||||||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут | №1. 1-суретте жеңіл мәшиненің 70 км/сағ жылдамдықпен қозғалыс графигі берілген. График бойынша мына сұрақтарға жауап беріңдер:
№2. 2-суретте берілген координаталық жазықтықтағы нүктелердің орындары бойынша кестелерді толтырыңдар. | Керекті ақпаратты жазып алады Мысалдарды жазады Есептер шығару | . берілген графиктен жылдамдық және уақыт бойынша жолды табады; -жол мен жылдамдық бойынша уақытты табады. . | Слайд 7-8 | | ||||||||||||||||||
Ортасы | | Тапсырма орындау | Дескриптор: - жүрген жолдарының графиктерін салады; -графиктен жоғары және төмен орналасқанын табады | Слайд 9 Слайд 10-1 | | ||||||||||||||||||
Соңы 5минут | Qalan.kz бағдарламасында есептер шығару | | | https://qalan.kz/ | | ||||||||||||||||||
Кері байланыс | «Не қиын болды? Неге қиын болды? Қалай үйренемін?» Үйге тапсырма: | Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді | | | |
Мінездеме
Мен Ерлан Ерназ алгебра, геометрия пәндерінен сабақ беремін.
Ерназ сабақты тыңдамайды.Көрнекіліктермен өткіземін
Кейде жазады.Кейде жазбайды.Көп күледі.Үнемі шаршаңқы күйде.
Агрессия бар. Қолын көтереді
Сабаққа қызығушылығы жоқ
10. 03.2023 ж
Пән мұғалімі: Утепова З