Файл: Таырыбы Бл кім Мектебі 104 негізгі орта мектебі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.12.2023

Просмотров: 123

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақ жоспары 7-бөлім Тағам мен сусын 7-сабақ

Тақырыбы: Балмұздақ

Мектебі: №104 негізгі орта мектебі

Күні, айы

Мұғалімнің аты-жөні:

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______

Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.2.1 Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру, сәйкес сурет тыңдау. 1.2.4.1. Шағын мәтінді қарапайым оқиғаларды мазмұндау

1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.3.5.1. Мұғалімнің көмегімен иллюстрациялы шағын мәтіннен қажетті ақпаратты табу.

1.5.2.2. Мұғалімнің көмегімен ә,ө,ү,ұ,і,ң,қ,ғ,һ, әріптері кездесетін сөздерді дұрыс айту және жазу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Балмұздақтың қандай болатынын (дәмді, тәтті, суық) және өзінің балмұздақты жейтін/жемейтінін айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып көлемінде өзара сөйлесе алады Қазақ тіліне тән дыбыстар кездесетін сөздер қатарын дұрыс жаза алады.

Кейбір оқушылар:

Балалардың басқа да сүйікті тәттілерін атай алады, оларды сипаттай алады, сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.

Бағалау критерийі

  1. Берілген түстерді ажыратады

  2. Суретер бойынша көрсете алады

  3. Сөздердің мағынасын түсінеді.

  4. Күнделікті өмірде қолданады

Дескриптор

-суреттерді ажыратады

-берілген заттарды ажыратады

-сөздердің мағынасын түсінеді

-сөз тіркестерін құрап айта алады

Алдыңғы оқу

Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Аудиодиск
Оқулық

А4 форматты ақ қағаздар

Қарындаштар

Карточкалар


№2 жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

(6-40минут)

*МК-Мұғалімнің көрсетуі

*Ұ- ұжымдық жұмыс

*Т-топтық жұмыс

*ОТ- оқушының тәжірбиесі

*Ө- өзіндік жұмыс

*Қ-қалыптастырушы бағалау

* Ж- жұптық жұмыс


Мұғалім оқушылардың назарын 1-тапсымадағы сөйлеу үлгісіне аударады. Сөйлеу үлгісі бойынша дәмді , тәтті, суық, сөздерінің мағынасына түсіндіреді. Берілген үлгі бойынша оқушылар «Балмұздақ қандай болады?» деген сұрақпен танысады.

(Ұ) 2-тапсырмада берілген сұраққа оқушылар өткен сұрақтар бойынша өз қалауымен (жеймін, жемеймін) жауап бере алады. Сұрақ: Сен балмұздақ жейсің бе?

(МК, Ұ) 3-тапсырмадағы кесте бойынша оқушылар дәмді, тәтті, суық сөздерін қайталады. Оқушылар өз қалауы бойынша «Балмұздақ қандай болады?» деген сұраққа жауап береді.

(МК, Ұ) 4-тапсырмадағы сөйлесу үлгілері бойынша оқушылар жұппен жұмыс істейді. Оқушылар сөйлесу үлгілерін тыңдайды, рөлге бөліп оқиды. Содан кейін осы үлгі бойынша өзара сөйлеседі. Оқушылар жеймін/жемеймін сөзін қайталайды, сондай-ақ өздерінің балмұздақты неге жейтін/ жемейтіндерін түсіндіре алуға жаттығады. Үлгі:

- Сен балмұздақ жейсің бе?

- Иә, мен балмұздақ жеймін. Балмұздақ тәтті.

- Сен балмұздақ жейсің бе?

-Жоқ, мен балмұздақ жемеймін. Балмұздақ суық.

(Т) Осы бөлім бойынша өткен сөздер арасынан қазақ тіліне тән дыбыстар кездесетін сөздер қатары іріктеліп алынады (өрік, алмұрт, қызанақ, қияр, ботқа, сүт, бауырсақ, балмұздақ.) Мұғалім оқушыларға осы сөздерден суреті берілген карточкалар таратады. Оқушылар2-3 топқа бөлініп жұмыс істейді. Топтық жұмысты екі түрлі өткізуге болады:

1)Оқушылар суреті бойынша сөздерді жазып шығады;

2)Оқушыларға осы сөздержазылған парақ таратылады. тОқушылар тиісті әріптерді толықтырып жазып шығады. Мысалы: ..р..к, алм..рт...

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө). Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақа алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.

Сабақтың соңы

(41-45 минут)

(Қ)Сабақты қоыртындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады.





Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағ сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе?

Неге?

2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Қoрытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.


Сабақ жоспары8-бөлім Дені саудың –жаны сау 1-сабақ

Тақырыбы: Оң қолымда бес саусақ

Мектебі: №104 негізгі орта мектебі

Күні, айы

Мұғалімнің аты-жөні:

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______

Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.3.1 Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллюстрация/ суреттер/сызбалар таңдау

1.3.3.1 Мәтіннің жанрын ажырату

1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Дене мүшелерін атай алады, тақырып бойынша тақпақты жатқа айта алады

Оқушылардың басым бөлігі:

Мұғалімнің сұрақтарын тақырып көлемінде жауап бере алады, 20-ға дейінгі сандарды ажырата алады

Кейбір оқушылар:

Басқа да дене мүшелерін атай алады, сабақта үйренгенін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.

Бағалау критерийі

  1. Берілген түстерді ажыратады

  2. Суретер бойынша көрсете алады

  3. Дене мүшелерін ажыратады

  4. Сөздердің мағынасын түсінеді.

  5. Күнделікті өмірде қолданады

Дескриптор

-суреттерді ажыратады

-сөздердің мағынасын түсінеді

-сөз тіркестерін құрап айта алады


Алдыңғы оқу

Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Аудиодиск
Оқулық

А4 форматты ақ қағаздар

Қарындаштар

Карточкалар


№2 жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

(6-40минут)

*МК-Мұғалімнің көрсетуі

*Ұ- ұжымдық жұмыс

*Т-топтық жұмыс

*ОТ- оқушының тәжірбиесі

*Ө- өзіндік жұмыс

*Қ-қалыптастырушы бағалау

* Ж- жұптық жұмыс


1-тапсырма (МК, Ұ)

Оқушылардың назары суретке аударыладыСурет бойынша жұмыс жүргізіліп, оқушылар дене мүшелерімен танысады

(Ж) Сұрақ/жауап үлгілерін (Мынау не? Бас...) сыныптағы оқушылар бір-біріне сұрақ қояды.Сонымен қатар оң, сол сөзін есте сақтау жаттығулары жүргізіледі

2-тапсырма (МК, Ұ)

Алмабектің суреті арқылы адамның бас мүшелерін салумен танысады. Берілген үлгі бойынша жаңа сөздермен танысады

(МК, Ұ) 3-тапсырмада

Оқушылардың оқылым дағдылары дамытылады, оқушылар тақпақты тыңдайды, қайталайды, мазмұнын түсіндіру жұмыстары жүргізідеді. Мұғалім тақпақты қимылдармен көрсетіп қайталатады.

Оң қолымда бес саусақ,

Сол қолымда бес саусақ,

Алақанды ашамыз

Бесті беске қосамыз

(Ж)4-тапсырма

Оқушылар сұрақ қою жауап алу дағдыларын жетілдіре түседі.Алдымен берілген диалогты тыңдайды, қайталайды, оқиды. Сонан соң үлгі бойынша сөйлеседі.

(О) Алақанның суретін салу сияқты шығармашылық жұмыс тапсыра алады. Салған суретті үйренген лексика арқылы қайталайды.

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө). Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақа алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.


Сабақтың соңы

(41-45 минут)

(Қ)Сабақты қоыртындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады.





Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағ сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе?

Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Қoрытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.


Сабақ жоспары 8-бөлім Дені саудың –жаны сау 2-сабақ

Тақырыбы: Сен таңертең не істейсің?

Мектебі: №104 негізгі орта мектебі

Күні, айы

Мұғалімнің аты-жөні:

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______

Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.3.1 Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллюстрация/ суреттер/сызбалар таңдау

1.3.3.1 Мәтіннің жанрын ажырату

1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу, төл дыбыстарды дұрыс айту

1.5.2.2. Мұғалімнің көмегімен ә,ө,і,ң,ғ,ү,ұ,қ,һ, әріптері кездесетін сөздерді дұрыс айту және жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Таңертең не істейтінін айта алады, тақырып бойынша сұрақ қоя алады

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша белсенді лексиканы еркін қолдана алады, тақырып көлемінде таңертең не істейтінін әңгімелей алады

Кейбір оқушылар:

Өз сөзімен күн тәртібін айтып бере алады. Сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады

Бағалау критерийі

  1. Берілген түстерді ажыратады

  2. Суретер бойынша көрсете алады

  3. Сөздердің мағынасын түсінеді.

  4. Күнделікті өмірде қолданады

Дескриптор

-суреттерді ажыратады

-сөздердің мағынасын түсінеді

-сөз тіркестерін құрап айта алады



Алдыңғы оқу

Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Аудиодиск
Оқулық

А4 форматты ақ қағаздар

Қарындаштар

Карточкалар


№2 жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

(6-40минут)

*МК-Мұғалімнің көрсетуі

*Ұ- ұжымдық жұмыс

*Т-топтық жұмыс

*ОТ- оқушының тәжірбиесі

*Ө- өзіндік жұмыс

*Қ-қалыптастырушы бағалау

* Ж- жұптық жұмыс


1-тапсырма (МК, Ұ)

Берілген сөйлесу үлгісін аударады. Осы даиалог арқылы жаңа сұрақ үлгісімен танысады. (Сен таңертең не істейсің?) және оның жауаптарымен (мен жаттғу жасаймын...) танысадыОқушылармен диалогты тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі.

2-тапсырма (МК, Ұ)

Оқушылар сурет арқылы толықтырып айтады. Оқушылардың жауаптары: Мен таңертең жуынамын. Мен таңертең жаттығу жасаймын.....

(Ж) 3-тапсырмада

Берілген сөздерден таңдаптаңдап итолықтырып айтуға жаттығады. Оқушылар бір –біріне сұрақ қояды. Етістіктің болымсыз жолдарын жасауды үйренеді.

(Ж)4-тапсырма

Оқушылар диалогты оқып, үлгі бойынша сөйлесіп жатығады. Оқушылар топпен , жұппен тыңдайды, қайталайды

-Сеен таңертең не істейсің?

-Мен таңертең жаттығу жасаймын.....

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө). Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақа алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады


Сабақтың соңы

(41-45 минут)

(Қ)Сабақты қоыртындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады.





Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағ сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе?

Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Қoрытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.


Сабақ жоспары 8-бөлім Дені саудың –жаны сау 3-сабақ

Тақырыбы: Мамандықтар

Мектебі: №104 негізгі орта мектебі

Күні, айы

Мұғалімнің аты-жөні:

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______

Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.2.4.1 Шағын мәтінді, қарапайым оқиғаларды мазмұндау

1.3.3.1 Таныс сөздерді тұтас оқу

1.5.1.5 Мұғалімнің көмегімен Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Мамандық (дәрігер, мұғалім, аспаз, суретші) атауларын атай алады, олардың не істейтінін айта алады

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша белсенді лексиканы еркін қолдана алады, тақырып көлемінде өзара сөйлесе алады.

Кейбір оқушылар:

Басқа да мамандық атауларын атай алады, олардың не істейтінін түсіндіре алады, олардың не істейтінін түсіндіре алады

Бағалау критерийі

  1. Берілген түстерді ажыратады

  2. Суретер бойынша көрсете алады

  3. Сөздердің мағынасын түсінеді.

  4. Күнделікті өмірде қолданады

Дескриптор

-суреттерді ажыратады

-сөздердің мағынасын түсінеді

-сөз тіркестерін құрап айта алады

Алдыңғы оқу

Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Аудиодиск
Оқулық

А4 форматты ақ қағаздар

Қарындаштар

Карточкалар


№1 жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

(6-40минут)

*МК-Мұғалімнің көрсетуі

*Ұ- ұжымдық жұмыс

*Т-топтық жұмыс

*ОТ- оқушының тәжірбиесі

*Ө- өзіндік жұмыс

*Қ-қалыптастырушы бағалау

* Ж- жұптық жұмыс


1-тапсырма (МК, Ұ)

Берілген диалог пен сөздерді үлгі арқылы мамандық атауларын атай алады. Мысалы: Бұл кім? Бұл-дәрігер.. Оқушылар суретке қарау, сөздерді тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі

(Ж) Оқушылар үйренген сөйлем үлгілерін жұптық жұмыста бекіте түседі. Ол үшін мұғалім осы мамандыққа қатысты суреті бар карточкаларды (дәрігер, мұғалім, суретші, аспаз) үстелдің үстіне қояды

2-тапсырма (МК, Ұ)

Оқушылар суретке қарап толықтырып оқу арқылы мамндық иелерінің не істейтінін айтып үретеді. Оқушылармамандық атауларын тағы бір пысықтап, оқытады, емдейді, сурет салады, тамақ пісіреді сияқты тіркестерді айтып жаттығады

(МК, Ұ) 3-тапсырмада

Оқушылар алдыңғы білімді бекіте түседі, ол үшін Кім не істейді сұрағына жауап беруге жаттығады. Мысалы, мұғалім балалардан «Балалар аспаз не істейді» деп сұрайды, оқушылар суретке қарап жауап береді

(МК, Ұ)4-тапсырма

Оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін бір диалог ішінде қайталайды. Оқушылар мынадай дағдыларды игеруі тиіс мұғалімнің сұрақтары (Мынау кім? Суретші (мұғалім, аспаз, дәрігер) не істейді? ) жауап бере алу, өзқі сұрақ қоя алу дағдыларын жетілдіре түседі

(МК, Ұ)Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар арқылы оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө).Қосымша тапсырма арқылы оқышулар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Сабақтың соңы

(41-45 минут)

(Қ)Сабақты қоыртындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады.





Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағ сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе?

Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Қoрытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.


Сабақ жоспары 8-бөлім Дені саудың –жаны сау 5-сабақ

Тақырыбы: Дәрігерде

Мектебі: №104 негізгі орта мектебі

Күні, айы

Мұғалімнің аты-жөні:

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______

Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.4.1 Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдарды кім/не туралы екенін түсіну

1.2.4.1 Шағын мәтінді, қарапайым оқиғаларды мазмұндау

1.3.3.1 Таныс сөздерді тұтас оқу

1.5.1.5 Мұғалімнің көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру

1.5.1.2 Мұғалімнің көмегімен сөйлеу барысында тәуелдік жалғңауын қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Дене мүшелерін атай алады, өзінің қай жері ауыратынын, ауырмайтынын айта алады, дәрігердің сұрақтарына жауап беру арқылы өзі туралы қысқаша ақпарат бере алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша өзара сөйлесе алады, мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын дұрыс қолдана алады.

Кейбір оқушылар:

Өмірлік жағдаяттарда өзінің денсаулығы туралы мәліметтерді орынды қолдана алады

Бағалау критерийі

  1. Берілген түстерді ажыратады

  2. Суретер бойынша көрсете алады

  3. Сөздердің мағынасын түсінеді.

  4. Күнделікті өмірде қолданады

Дескриптор

-суреттерді ажыратады

-сөздердің мағынасын түсінеді

-сөз тіркестерін құрап айта алады

Алдыңғы оқу

Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Аудиодиск
Оқулық

А4 форматты ақ қағаздар

Қарындаштар

Карточкалар


№2 жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

(6-40минут)

*МК-Мұғалімнің көрсетуі

*Ұ- ұжымдық жұмыс

*Т-топтық жұмыс

*ОТ- оқушының тәжірбиесі

*Ө- өзіндік жұмыс

*Қ-қалыптастырушы бағалау

* Ж- жұптық жұмыс


1-тапсырма (МК, Ұ)

Берілген суретке және сөйлесу үо\лгісіне аударады. Тыңдау арқылы оқушылар Сенің тісің ауыра ма? Деген сұрақ үлгісімен және Менің тісім ауырады/менің тісісм ауырмайды жауабымен танысады. Оқушылармен диалогті тыңдау қайталау жұмыстары жүргізіледі

2-тапсырма (МК, Ұ)

Оқушылар кесте бойынша айтуға жаттығады. Берілген үлгі бойынша айтады. Мысалы менің тісім, ауырады/ауырмайды. Яғни біріншіден, оқушылар дене мүшелерін атайды, екіншіден ауырады/ауырмайды етістігігінң мағынасын түсінеді.

(Ж) екінші тапсырманы мұғалім күрделендіре түседі. Ол үшінші түрлі сұрақ қояды Сенің қолың ауыра ма? Оқушылар Менің қолым ауырады/ауырмайды деп айтып жаттығады

(МК, Ұ) 3-тапсырмада

Мұғалім оқушылардытолықтырып айтуға жаттықтырады. Берілген белгілерге қарап, оқушылар ауырады немесе ауырмайды деп таңдап айтулары керек. Оқушылардың жауаптары: менің қолым ауырады, менің тісім ауырмайды, менің аяғым ауырмайды. Әсіресе аяқ сөзінің тәуелдік жалғауында аяғым болып ауысқанына назар аударамыз

(МК, Ұ)4-тапсырма

Үлгі бойынша сөйлесу бағытталған, Оқушылар мынадай дағдыларды игергені дұрыс. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алу, өзі сұрақ қоя алу. Осыдан кейін оқушылар жұппен жұмыс істейді. Берілген үлгі бойынша екі бала сөйлеседі. Олар өткен сабақты еске түсіріп, диалогті толықтыруына болады.

(МК, Ұ)Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар арқылы оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө).Қосымша тапсырма арқылы оқышулар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.


Сабақтың соңы

(41-45 минут)

(Қ)Сабақты қоыртындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады.





Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағ сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе?

Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Қoрытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.