Файл: ыса мерзімді жоспар блімі арыша саяхат.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 20

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

Ғарышқа саяхат




Күні: 12.04.2023ж.

Мұғалімнің аты-жөні:




4 «б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны :




Сабақ тақырыбы

Айдын Айымбетов







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру







Сабақ мақсаттары

  • сұрақтар құрастыру және оған жауап беру арқылы мәтін мазмұнын ашады.

  • кейіпкерлердің ісіне баға бере отырып, өз ойларын жеткізе алады.













Сабақ барысы










Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті



Бағалау

Ресурстар










Басы


8 минут


Амандасу.Сәлеметсіңдер ме балалар

Психологиялық ахуал орнату

  • Қазір қандай сабақ?

  • Қазақ тілі нешінші сабақ?

  • Біз қазақ тілі сабағында не істейміз?



Жақсы,балалар ендеше біз сыныпқа не тілейміз?


Жақсы балалар мен де сендерге бар жақсылықты тілеймін!
Үй тапсырмасын тексеру

«Бес қадам» ойыны бойынша үй тапсырмасын тексеріп шығу. (19 бет 4 тап) Сөздермен сөз тіркесін құрастыру

Өткен сабақты қайталап шығу: «Дөнгелек әдісі»

өткен сабақты еске түсіру.

Кіріспе: Мұғалім сөзі: Балалар, біз қазір сендермен не өтіп жатырмыз?

1.Ғарыш әлемі қандай деп ойлайсыңдар?

2. Ғарышқа кімдер ұшады?

3.Ғарышкер болу үшін қандай болу керек?

4. Аспанда нелер бар?

5.Қандай ғарышкерлерді білеміз?

6.Тоқтар Аубакиров туралы не білесіңдер?

7.Талғат Мусабаев туралы не білеміз?
Дәптерлерімізді ашамыз бүгін қандай күн? 12 сәуір қандай күн білесіңдер ме?


Сабақты болжау,тақырыбын ашу

Бүгін біз сабақта Айдын Айымбетов туралы мәлімет аламыз,мәтін арқылы сұрақтар құрастырып оларға жауап беріп үйренеміз топта жұмыс жасаймыз

Амандасады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді


Бір –бірлеріне жақсы тілектерін білдіреді

Жұлдыз-

Кеме –

Аспан –

Батыл –

Ұшақ-

Ойынға қатысып сұрақтарға жауап береді.

Дәптерге күнді жазады

Ғарышкерлер күні.
Сабақтың тақырыбын болжайды



ҚБ: Мадақтау

тамаша!

Керемет!

Өте жақсы!

Жақсы ! мақтау сөздерімен бағалау


«Бес бармақ»

әдісі арқылы бағалау

ҚБ: тамаша!

Керемет!

Өте жақсы!

Жақсы ! мақтау сөздерімен бағалау

Дескриптор:

- Сұрақтарға жауап береді

- ойын жеткізе алады.

Жақсы,тамаша


Интерактивті тақта

Интерактивті тақта

Интерактивті тақта











Сабақтың ортасы

30минут

Жаңа сөздермен таныстыру:

Жаңа сөздердермен сөз тіркесін құрастыру

Жаңа сөздерді дәптерлеріне жазады, оқиды, естеріне сақтайды

Шөп шабу-шөп жинау,малдың қысқы азығын дайындау

Армандау-мақсаттану

Аспанда жарқырау-жарық болу



ҚБ: жарайсың!

Интерактивті тақта












Оқылым.
Айдын Айымбетов - қазақ ғарышкері. Ол 1972 жылы Талдықорғанда туған. Бала кезінен ғарышкер болуды армандады

Мынадай бір оқиғаны айтып берейін. Бірде әкем екеуміз шөп шабуға бардық. Шөптің үстінде жұлдыздарды тамашалап жаттық. Бір кезде жарқыраған бір нәрсе аспанды қақ жарып ұшып өтті. Маған оның не екені қызықты болды, сөйтіп әкемнен сұрадым. Ол маған зымыран туралы айтып берді. Сол сәттен бастап менің жұлдыздарға, ғарышқа қызығушылығым оянды. Осылайша мен ғарыш әлеміне келдім. Айдын Айымбетов авиация училищесін бітірді. Аспан әлемі туралы көп кітаптар оқыды. Ол ғарышқа 2015 жылы ұшқан. Айдын Айымбетов ғарышта 10 тәулік болды. Ғарыш айлағы Қазақстанда орналасқан.













Сабақ бекіту

5 мин

1.Жұптық жұмыс: «Микрофон әдісі»


2.Сергіту сәті:

3.Жекеше жұмыс: 23 бет 6 тапсырма

Суреттің орнына атауын жазып сөйлемдерді толықтыру
3.Топтық жұмыс :1.Мәтінмен жұмыс

2.Постер

3.Синквейн


Жеке жұмыс. Тест


Үйге тапсырма:

1. Жаңа сөздерді жаттау;

22 бет 5 тапсырма

Бағалау парағы толтырылады, оқушыларға бүгінгі сабақта жинаған балдары хабарланады


Оқушылар мәтін арқылы бір- біріне сұрақ қойып жауап береді.

Оқушылар дәптерлеріне жазып орындайды

Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды қорғайды


Оқушылар тест сауалдарына жауап береді

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады



Дескриптор:

-сұрақтар құрастырады

- сұрақтарға дұрыс жауап береді
Бағалау парағы

Дескриптор:

- постер құрастырады, негізгі ойды ашады, кейіпкерге баға береді

-бес жолды өлең құрастырады, кейіпкерге баға береді
Бағалау парағы, мадақтау сөздер

Дескриптор:

-Тест сұрақтарына жауап береді
Бағалау парағы, мадақтау сөздер



микрофон


А3 форматты қағаз, маркер

Оқулық, дәптер

Интерактивті тақта

Оқулық, күнделік










Сабақтың соңы

2 мин.

Рефлексия: балалар өз білімдерін бағдаршам түстерімен бағалайды

Жасыл

Сары

Қызыл

Бағдаршам көздеріне белгілейді




Бағдаршам суреттері