Файл: зін зі тану сабаыны жоспары. Мектеп Белгілі Е. Зікібаев атындаы рнек негізгі мектебі.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 82
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
-
«Самопознание. kz» №10.2013 жыл. -
Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Татулық – достық кілті. № 17- 18 сабақ.
Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.
Мұғалімі Рахимова Замзагуль Талапкеровна
9-сынып . тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар бірлікте, ынтымақта өмір сүру керектігін ұғынады.
Сабақтың мақсаты: - оқушылардың татулық, бірлік, ынтымақ туралы түсініктерін кеңейту. Сабақтың міндеттері: : - татулық, бірліктің адами қарым-қатынастағы мәнін ашу; - адамдармен сыйластықты, жарастықты қарым-қатынас жасау іскерліктерін дамыту; - бірлікке, ынтымаққа тәрбиелеу. | Плакат, маркер, үлестірме қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу - оқушыларды түгендеу. (4- топқа бөлу.) Тыныштық сәті. «Теңіз түбіне саяхат» жасау. 2. Үй тапсырмасын тексеру: Өткен сабақты еске түсіру және талдау. | Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді. (Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру. |
3. Дәйексөз: «Алтау ала болса, Ауыздағы кетеді. Төртеу түгел болса, Төбедегі келеді.» деген халық мақалына оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу. - Адамдармен тіл табысудың қандай жолдарын білесің? - Адамдармен ренжіскен кезде қандай сезімде боласың? - Кез келген мәселені сабырмен шеше аласыз ба? | |
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Бала жетектеген әйел» атты әңгімені оқу ұсынылады. Қорыту: - Мұсаның достарын сағынуына не себеп болды? - Өзге ұлттан достарыңыз жайлы не айтасыз? | А. Хамзаұлы |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін шыңдау мақсатында оқулықта берілген жағдаяттарды шешу ұсынылады. | Баяу әуен қойылады. Постер, маркер, стикер. |
6. Топпен ән айту. «Бақытты болыңдар, адамдар!» әні: А. Махамбетова сөзі: Ә. Ысқақ Туыстық Тым ыстық Барша жанға керегі Адамдық, Адалдық Өсіреді өрені. Қайырмасы: Көңіл гүл, Өмір бұл Ғажап екен, жарандар! Шабытты, Бақытты, Болсаңдаршы Адамдар! Күнім деп, Күлімдеп Құрметтесе бір-бірін Жайнайды, Сайрайды, Көңілдегі бұлбұлың | |
7. Үй тапсырма беру. «Кешірілім қалай сұралуы керек?» деген әңгімесін оқып келу Келесі сабақ. № 2 Дәптердегі тапсырмаларды орындау. | |
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде. | |
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
-
«Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі
Сабақтың тақырыбы: Адами қарым- қатынас ізгіліктері. № 19-20- сабақ.
Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.
Мұғалімі Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 9
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылардың адамдармен қарым-қатынас жасау іскерліктері дамиды.
Сабақтың мақсаты: - оқушылардың адами қарым-қатынас туралы түсініктерін кеңейту; Сабақтың міндеттері: : - адами қарым-қатынас жасаудың ізгіліктерін түсіндіру; - адами қарым-қатынас жасау іскерліктерін дамыту; - адами қарым-қатынас жасауға тәрбиелеу. | Плакат, маркер, үлестірме қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу - оқушыларды түгендеу. (4- топқа бөлу.) Тыныштық сәті. «Баяу әуен тыңдау» 2. Үй тапсырмасын тексеру: Дәйексөзді жатқа сұрау және дәптердегі тапсырмаларды тексеру және талдау. | Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді. (Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру. |
3. Дәйексөз: «Құнды сөз құнарлы ойдан шығады» - деген өсиет сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу. - Адами қарым-қатынас жасау мәдениетіне нелер жатады? - Әдепті сөйлеудің адами қарым-қатынасқа ықпалы қандай? - Сөздің қарым-қатынас жасаудағы рөлі қандай? | Л. Н. Толстой |
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Алдын ала ойлану – асыл қасиет» атты әңгімені оқу ұсынылады. Қорыту: - Сөздің адам жанын жылытатынын сезінген кездерің болды ма? - Адамның жас ерекшеліктеріне, күн мезгіліне қарай әр түрлі сәлемдесудің мәні неде? | Ұ. Асылов |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін арттыру мақсатында «Кешірімнің сұралу жолдарын жаттау» ұсынылады. | Баяу әуен қойылады. Постер, маркер, стикер. |
6. Топпен ән айту. «Бір ауыз сөз» әні: Ш. Әбілтаев сөзі: Қ. Салықов Бір ауыз сөз қасіретті тыяды, Бір ауыз сөз айықпас дерт жияды. Бір ауыз сөз ұшса бақыт құсы боп, Бір ауыз сөз жаманатқа қияды. Бір ауыз сөз таң шолпаннан әперер, Бір ауыз сөз анаңдай боп мәпелер. Бір ауыз сөз: «Ұл туды!»- деп қуантса, Бір ауыз сөз әке өлімін әкелер. | |
7. Үй тапсырма беру. Дәйексөзді жаттау және дәптердегі тапсырманы орындау. Келесі сабақ. № 2 «Студент қыздың әңгімесі» атты мәтінді оқып келу. | |
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде. | |
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Әдептен озбайық № 21-22 сабақ.
Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.
Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 9
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар қоғамдық орында өздерін қалай ұстау қажеттігін түсінеді.
Сабақтың мақсаты: - оқушылардың әдеп негіздері туралы түсінік беру; Сабақтың міндеттері: : - қоғамдық орындардағы, адами қарым-қатынастағы әдеп нормаларын түсіндіру; - әдеп нормаларын ұстану іскерліктерін дамыту; - әдептілікке, мәдениеттілікке тәрбиелеу. | Плакат, маркер, үлестірме қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу - оқушыларды түгендеу. (4- топқа бөлу.) Тыныштық сәті. «Баяу әуен тыңдау» 2. Үй тапсырмасын тексеру: Дәйексөзді жатқа сұрау және дәптердегі тапсырмаларды тексеру және талдау. | Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді. (Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру. |
3. Дәйексөз: «Біз бойымызда әдепті дамытуға тиіспіз. Өйтпесек адамдардың ілтипатынан оп-оңай айырылып қалуымыз мүмкін» - деген өсиет сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу. - Сіз өмірде қандай әдеп қағидаларын ұстанасыз? - Қазақ халқының және туысқан басқа да халықтардың қандай әдеп нормаларын білесіз ? | И. Гете |
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Студент қыздың әңгімесі» атты әңгімені оқу ұсынылады. Қорыту: - Жігіттердің іс-әрекеті сізге қандай ой қалдырды? - Қоғамдық орындарда әдеп сақтау туралы не білесіз? | Ж. Бейсенбаев |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін арттыру мақсатында «Жағдаяттарды талдау» ұсынылады. | Баяу әуен қойылады. Постер, маркер, стикер. |
6. Топпен ән айту. Қырық сомға алған шарқатты Орай салса басына, Өзі он сегіз жасында. Нұр сәулесі көрінсе, Қиылған қара қасында. Хиуаның ақ зерін Сандығына сақтаса, Талдап өрген бұрымын Қырмызымен қаптаса. | |
7. Үй тапсырма беру. Дәйексөзді жаттау және дәптердегі тапсырманы орындау. Келесі сабақ. № 2 «Әдептілік әліппесі» атты мәтінді оқып келу. | |
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде. | |
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Әдептен озбайық № 22- сабақ.
Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.
Мұғалімі Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 9
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар қоғамдық орында өздерін қалай ұстау қажеттігін түсінеді.
Сабақтың мақсаты: - оқушылардың әдеп негіздері туралы түсінік беру; Сабақтың міндеттері: : - қоғамдық орындардағы, адами қарым-қатынастағы әдеп нормаларын түсіндіру; - әдеп нормаларын ұстану іскерліктерін дамыту; - әдептілікке, мәдениеттілікке тәрбиелеу. | Плакат, маркер, үлестірме қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу - оқушыларды түгендеу. (4- топқа бөлу.) Тыныштық сәті. «Нұрға бөлену» 2. Үй тапсырмасын тексеру: Дәйексөзді жатқа сұрау және дәптердегі тапсырмаларды тексеру және талдау. | Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді. (Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру. |
3. Дәйексөз: «Біз бойымызда әдепті дамытуға тиіспіз. Өйтпесек адамдардың ілтипатынан оп-оңай айырылып қалуымыз мүмкін» - деген өсиет сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу. - Сіз өмірде қандай әдеп қағидаларын ұстанасыз? - Қазақ халқының және туысқан басқа да халықтардың қандай әдеп нормаларын білесіз ? | И. Гете |
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Әдептілік - әдемілік» атты әңгімені құрастырып айту ұсынылады. Қорыту: - Әдеп нормаларының жас ерекшеліктеріне байланысты айырмашылықтары бола ма? - Қоғамдық орындарда әдеп сақтау туралы не білесіз? | |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылар төменде берілген сөздерден жағдаяттар құрастырып, сахналап береді. 1.Сыныптастардың телефонмен сөйлесу әдебі. 2.Үлкендер мен жастардың дастархан басында өзін ұстау әдебі. | Баяу әуен қойылады. Постер, маркер, стикер. |
6. Топпен ән айту. «Қыз сыны» Сөзі: Қ. Қазыбеков әні: М. Омаров Үкілі камшат, бүрмелі көйлек, Тұрғандай өзі қимылсыз билеп. Иықтан шашы төгіліп жерге, Күмісті шашбау жарасып белге. Қайырмасы: Қиылған қасы, Қарақат көзі, Жүректі баурап, Оятар сезім. Тал бойың нәзік, Қызғалдақ гүлдей, Дидарың нұрлы, Шуақта күндей. | |
7. Үй тапсырма беру. «Әдептілік ережесін» құрып келу. Келесі сабақ. № 2 «Әдептілік әліппесі» атты мәтінді оқып келу. | |
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде. | |
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Әдептілік – адамгершілік бастауы. № 23- сабақ.
Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.
Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 9
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар ізетті, сыйлы, инабатты болуға дағдыланады.
Сабақтың мақсаты: - оқушылардың әдептілік, инабаттылық, сыйластық туралы түсінік беру; Сабақтың міндеттері: : - әдептілік, инабаттылық, сыйластықтың адами қарым-қатынастағы мәнін ашу; - ізетті, сыйластықты қарым-қатынас жасау іскерліктерін дамыту; - әдептілікке, мәдениеттілікке, ізеттілікке тәрбиелеу. | Плакат, маркер, үлестірме қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу - оқушыларды түгендеу. (4- топқа бөлу.) Тыныштық сәті. «Орманға саяхат» 2. Үй тапсырмасын тексеру: «Әдептілік ережесін» сұрау. | Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді. (Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру. |
3. Дәйексөз: «Инабат – ердің азығы, Бақыт пенен дәулеттің Ұстайтұғын қазығы» - деген өсиет сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу. - Өз іс-әрекетіңізден ұялған кезіңіз болды ма? - Әдепті адам бойында қандай қасиеттер болуы мүмкін? | К. Әбубәкіров |
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Әдептілік - әліппесі» атты әңгімені құрастырып айту ұсынылады. Қорыту: - Өз ортаңмен үйлесімді болудың мәні неде? - Әдепті әдетке қалай айналдыруға болады? | Н. Шакузадаұлы |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылар төменде берілген сөздерден өзіне ұнағанын таңдап алып, шағын әңгіме жаздыру. «Әдеп әлеміне барар жол» атты тақырыпта жазу. | Баяу әуен қойылады. Постер, маркер, стикер. |
6. Топпен ән айту. «Қыз сыны» Сөзі: Қ. Қазыбеков әні: М. Омаров Үкілі камшат, бүрмелі көйлек, Тұрғандай өзі қимылсыз билеп. Иықтан шашы төгіліп жерге, Күмісті шашбау жарасып белге. Қайырмасы: Қиылған қасы, Қарақат көзі, Жүректі баурап, Оятар сезім. Тал бойың нәзік, Қызғалдақ гүлдей, Дидарың нұрлы, Шуақта күндей. | |
7. Үй тапсырма беру. «Әдепке барар жол» атты өлеңді жаттау. Келесі сабақ. № 2 «Қызым саған айтамын» атты мәтінді оқып келу. | |
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде. | |
|