Файл: зін зі тану сабаыны жоспары. Мектеп Белгілі Е. Зікібаев атындаы рнек негізгі мектебі.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 81

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.

Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Адам және Отан. № 29-30 сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 9

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылардың туған жерді, Отанды қадірлеу қасиеттері дамиды.

Сабақтың мақсаты: - оқушылардың туған ел, атамекен, Отан туралы түсініктерін кеңейту;

Сабақтың міндеттері: - туған елдің, атамекеннің, Отанның адам өміріндегі мәнін жан-жақты ашу;

- туған елін, атамекенін, Отанын қадірлеу, қастерлеу іскерліктерін дамыту;

- туған елін, атамекенін, Отанын сүюге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу

- оқушыларды түгендеу. ( топқа бөлу.)

Тыныштық сәті. «Баяу әуен тыңдау»

2. Үй тапсырмасын тексеру. «Жігіт сипаты» атты өлеңнің үзіндісін сұрау және талдау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Отаны бірдің – тілегі бір, жүрегі бір» - деген нақыл сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Отанға адалдық дегенді қалай түсінесіз?

- Отанға деген сүйіспеншілікті қалай таныта аласыз?

- Адамға Отаны, атамекені, туған жері неліктен ерекше әсер етеді?

Н. Назарбаев

4. Әңгімелесу (сұхбат) «Қартқожа романы» атты мәтіннен үзіндіні оқушылар назарына ұсыну.

Қорыту:

- Адам өз туған жерінің қадірін қалай бағалайды?

- Өзіңіз туған, өскен, тұрған жеріңіз туралы не айта аласыз?

Ж. Аймауытов

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушыларға «Менің Отаным - Қазақстан» тақырыбына шығарма жазу ұсынылады.

Баяу әуен қойылады.
Постер, маркер, стикер.

6. Топпен ән айту. «»

Сөзі- әні: Б.Тәжібаев

Менде сөйлер сөз болса –

Өзің берген сөзің ғой!

Менде көрер көз болса –

Өзің берген көзің ғой!
Шаттық құшқан шеруде,

Күйді өтерген өзің ғой!

Қиындықты жеңуге

Үйреткен де өзің ғой!

АКТ- ны пайдалану.

7. Үй тапсырма беру. «Жолашар» атты мәтінді оқып келу.

Келесі сабақ. № 2 «Отан, Атамекен, Атжұрт» оқып келу.



8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.









Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.


Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Адам және Отан. № 30- сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 9

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылардың туған жерді, Отанды қадірлеу қасиеттері дамиды.

Сабақтың мақсаты: - оқушылардың туған ел, атамекен, Отан туралы түсініктерін кеңейту;

Сабақтың міндеттері: - туған елдің, атамекеннің, Отанның адам өміріндегі мәнін жан-жақты ашу;

- туған елін, атамекенін, Отанын қадірлеу, қастерлеу іскерліктерін дамыту;

- туған елін, атамекенін, Отанын сүюге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу

- оқушыларды түгендеу. ( топқа бөлу.)

Тыныштық сәті. «Теңіз түбіне саяхат»

2. Үй тапсырмасын тексеру. «Жолашар» атты мәтінді сұрау және талдау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Отаны бірдің – тілегі бір, жүрегі бір» - деген нақыл сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Отанға адалдық дегенді қалай түсінесіз?

- Отанға деген сүйіспеншілікті қалай таныта аласыз?

- Адамға Отаны, атамекені, туған жері неліктен ерекше әсер етеді?

Н. Назарбаев

4. Әңгімелесу (сұхбат) Оқулықта берілген мәтіннен үзіндіні оқушылар назарына ұсыну.

Қорыту:

- Еліміздің болашағына қандай үлес қоса аласыз?

- Қазақстан Республикасының Әнұраны орындалған кезде өзіңізді қалай сезінесіз ?

Ш. Мұқашева, Г. Нүсіпбекова

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушыларға «Менің Отаным - Қазақстан» тақырыбына сурет салу ұсынылады.

Баяу әуен қойылады.
Постер, маркер, стикер.

6. Топпен ән айту. «Туған елім»

Сөзі- әні: Б.Тәжібаев

Менде сөйлер сөз болса –

Өзің берген сөзің ғой!

Менде көрер көз болса –

Өзің берген көзің ғой!
Шаттық құшқан шеруде,

Күйді өтерген өзің ғой!

Қиындықты жеңуге

Үйреткен де өзің ғой!

АКТ- ны пайдалану.

7. Үй тапсырма беру. № 1 Оқулықтағы мәтінді оқып келу.

Келесі сабақ. № 2 «Қос ішек» атты өлеңді оқып келу.



8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.









Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.


Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Адам және Жер шары. № 31-32 сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

. Сынып – 9

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылардың Жер шары туралы түсініктері кеңейді.

Сабақтың мақсаты: - оқушылардың әлем туралы түсініктерін кеңейту;

Сабақтың міндеттері: - адамның Жер шары ұрпағы екендігін түсіндіру;

- елін, жерін, әлемді қадірлеу, қастерлеу іскерліктерін дамыту;

- адамзатты сүюге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу

- оқушыларды түгендеу. ( топқа бөлу.)

Тыныштық сәті. «Нұрға бөлену»

2. Үй тапсырмасын тексеру. Оқулықтағы мәтінді сұрау және талдау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Жер шарын мекендеген бүкіл халық,

Туған ел дәстүрінен қуат алып» - деген нақыл сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Сіз патриот болу дегенде нені түсінесіз?

- Сіздің достарыңыз қай ұлттың өкілдері?

- Сіздің басқа ұлттың тарихына, тіліне, салт-дәстүріне көзқарасыңыз қандай?

Н. Баймұхамедов

4. Әңгімелесу (сұхбат) Оқулықта берілген «Қос ішек» атты өлеңді мәнерлеп оқыту.

Қорыту:

- Жер шарында адамдарға бейбіт өмір сүру үшін не қажет деп ойлайсыз?

- Бейбітшілік, ынтымақ, бірлік ұғымдарына қандай сипаттама бересіз ?

Т. Рахым

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушыларға «Менің Отаным - Қазақстан» тақырыбына шығарма жазу ұсынылады.

Баяу әуен қойылады.
Постер, маркер, стикер.

6. Топпен ән айту. «Анаға сәлем»

Сөзі: О. Иманалиев әні: Е. Хасанғалиев

Мереке күніңмен

Қарсы алам өзіңді.

Сәбилік үніммен

Арнаймын сөзімді.

Қайырмасы:

Көргенше алаңмын,

Аңсаймын, толғанам.

Қабыл ал балаңның,

Сәлемін жолдаған.

АКТ- ны пайдалану.

7. Үй тапсырма беру. № 1 Оқулықтағы дәйексөзді жаттап келу.

Келесі сабақ. № 2 «Сахналық көрініске» дайындықпен келу.



8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.









Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.


Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Адам және Жер шары. № 32- сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.

Мұғалімі Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 9

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылардың Жер шары туралы түсініктері кеңейді.

Сабақтың мақсаты: - оқушылардың әлем туралы түсініктерін кеңейту;

Сабақтың міндеттері: - адамның Жер шары ұрпағы екендігін түсіндіру;

- елін, жерін, әлемді қадірлеу, қастерлеу іскерліктерін дамыту;

- адамзатты сүюге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу

- оқушыларды түгендеу. ( топқа бөлу.)

Тыныштық сәті. «Баяу әуен тыңдау»

2. Үй тапсырмасын тексеру. Оқулықтағы дәйексөзді жатқа сұрау және талдау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Жер шарын мекендеген бүкіл халық,

Туған ел дәстүрінен қуат алып» - деген нақыл сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Сіз патриот болу дегенде нені түсінесіз?

- Сіздің достарыңыз қай ұлттың өкілдері?

- Сіздің басқа ұлттың тарихына, тіліне, салт-дәстүріне көзқарасыңыз қандай?

Н. Баймұхамедов

4. Әңгімелесу (сұхбат) Оқулықта берілген «Жаһандану» атты мәтінді мәнерлеп оқыту.

Қорыту:

- Жер шарында адамдарға бейбіт өмір сүру үшін не қажет деп ойлайсыз?

- Бейбітшілік, ынтымақ, бірлік ұғымдарына қандай сипаттама бересіз ?

Т. Рахым

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушыларға «Бір күнге мемлекет басшысы» сауалнамасы тақырыбына шығарма жазу ұсынылады.

Баяу әуен қойылады.
Постер, маркер, стикер.

6. Топпен ән айту. «Жерім менің»

Сөзі: Н. Назарбаев әні: Б. Тілеуханов

Байлығы қазағымның кең даласы,

Ырыстың ұясындай сай саласы.

Туған жер қасиетіңнен айналайын,

Таусылмас ұрпағымның қазынасы.

Қайырмасы:

О-о-о, Жерім менің,

Бабадан қалған кең далам.

Анам сенсің, мен балаң,

Арым сенсің аялар.

Беу, кең далам,

Аманатым, қорғаным.

АКТ- ны пайдалану.

7. Үй тапсырма беру. № 1 Оқулықтағы тапсырманы оқып, жаттап келу.

Келесі сабақ. № 2 «Алтын құс» атты мәтінді оқып келу.



8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.









Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1. «Өзін-өзі тану» оқулығы 9 -сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Махаббат - өмір өзегі. № 33-34 сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: жақсы көру және кішіпейілділік.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 9

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар өмірдің бар жақсылығы махаббатта екенін ұғынады.

Сабақтың мақсаты: - оқушылардың сүйіспеншілік, махаббат туралы түсініктерін кеңейту;

Сабақтың міндеттері: - өмірдің бар жақсылығының негізі махаббат, сүйіспеншілік екендігін түсіндіру;

- адамды, Отанды, өмірді сүйе білу іскерліктерін дамыту;

- сүйіспеншілікті, махаббатты бағалай білуге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу

- оқушыларды түгендеу. ( топқа бөлу.)

Тыныштық сәті. «Нұрға бөлену»

2. Үй тапсырмасын тексеру. Оқулықтағы тапсырманы жатқа сұрау және талдау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Махаббат құдіреті – жер жүзіндегі күллі, ізгі, таза, риясыздық атаулының қайнар көзі» - деген нақыл сөзіне оқушылардың назарын аударту.Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Махаббат неліктен құдыретті де қасиетті ұғым?

- Ұл мен қыздың арасында қандай сезім болады?

- Бір көргеннен ғашық болу мүмкін бе?

Ж. Сталь

4. Әңгімелесу (сұхбат) Оқулықта берілген «Алтын құс» атты романнан үзіндіні мәнерлеп оқыту.

Қорыту:

- Адамдар махаббатты неліктен Алтын құсқа, Аққуға, гүлге, жұлдызға теңейді деп ойлайсыз ?

- Махаббат адамның лауазымына, байлығына, жасына байланысты өзгеруі мүмкін бе?

І. Есенберлин

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушыларға «Махаббатсыз дүние бос» тақырыбына зерттеу, талдау жасау ұсынылады.

Баяу әуен қойылады.
Постер, маркер, стикер.

6. Топпен ән айту. «Бақыт құшағында»

Сөзі: Т. Молдағалиев әні: Ш. Қалдаяқов

Көзіңнен бір ұшқын,

Ұшты ма, білмедім.

Әйтеуір нұр, құштым,

Әйтеуір гүлдедім.

Көктемнің бұлбұлы,

Кеудеме қонады.

Құшаққа қыр гүлі,

Толғандай болады.

АКТ- ны пайдалану.

7. Үй тапсырма беру. № 1 Оқулықтағы «Махаббат» атты өлеңді, жаттап келу.

Келесі сабақ. № 2 Тапсырмаларды оқып келу.



8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.