Файл: Кні 27. 04. 2022 Малімні атыжні.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 25

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 27.04.2022

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8 «Б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Тұздар.

8 зертханалық тәжірибе «Тұздардың қасиеттері және алынуы»

Сабақтың мақсаты:

  • -тұздарды алудың әртүрлі әдістерін меңгере отыра, соған сәйкес реакция теңдеулерін құрып үйрену.

  • -тұздардың қасиеттері мен жіктелуін , олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру.

  • -теориялық білімдерін практикамен ұштастыру.

Бағалау критерийлері:

  • Тұздардың жіктелуі, алынуы, қасиеттері туралы біледі;

  • Тұздардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеуін құра алады;

  • Тәжірибе бойынша қорытынды жасай алады;

Пәнаралық байланыстар:

Биология

Қажетті материалдар:

Мектеп оқулығы – 8 сынып химия, қағаз, қалам, тақта, тәжірибе құрал-жабдықтары.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

09:50-09:52

Сәлемдесу, түгендеу.

Оқушылардың көңіл күйлерін сұрап,сыныпқа жақсы атмосфера қалдыру. Бүгінгі сабаққа «Сәттілік» тілеу.

Сәлемдеседі, сұрақтарға жауап береді.







09:52-09:53

Үй тапсырмасын тексеру.

«Бинго!» әдісі бойынша

Оқушылар ортаға кубик тастау арқылы сұрақтарға жауап береді. Қаншалықты сұраққа дұрыс жауап берсе тиісінше балл алады.

Сұрақтар:

10 балл сұрақтары :

  1. Тұздар құрамына қарай нешеге жіктеледі және ата

  2. Тұздар дегеніміз не?

  3. KCl халықаралық номенклатура бойынша атауы қандай?

20 балл сұрақтары:

  1. Cu(OH)Cl тұздардың қай түріне жатады?

  2. KHSO4 номенклатура бойынша ата

  3. Берілген қосылыстардың ішінен орта тұзды тап (Fe(OH)Cl2, K3PO4, NaHSO4)

30 балл сұрақтары:

Бейтараптану реакцияларының өнімдерін жазып, химиялық реакция теңдеулерін теңестіріңдер

  1. Mg(OH)2+H3PO4=?

  2. Al(OH)3+H2SO4=?

  3. Ca(OH)2+HNO3=?

Оқушылар берілген кубикты айналдыру арқылы сұрақтарға жауап береді.

Баллдық шкала бойынша бағаланды. Кубикта көрселіген баллды сұраққа дұрыс жауап берсе алады.

Кубик , сұрақ парақтары.

09:53-09:55

Жаңа тақырыппен танысу.

Оқушыларды жаңа тақырып пен сабақтың мақсаты және бағалау критерилерімен таныстырып өтемін.


Оқушылар жаңа тақырыпты жазып алады, сабақтың мақсатымен танысады, бірге бағалау критерийлерін құрысады.




Оқулық, дәптер, қалам.

09:55-10:10

Жаңа сабақты меңгерту.

Тұздардың химиялық қасиеттерін түсіндіру.

Түсіндіру барысында сұрақтар коя отырып оқушылар реакция теңдеулері жазады.


Оқушылар тақтаға жазылған материалды дәптерлеріне түсіреді, сұрақтарға жауап береді, реакция теңдеулерін жазады.

Мадақтау сөздерімен бағалау.

Оқулық, дәптер, тақта, бор.

10:10-10:17

1-Тапсырма. «Топтастыр»

Оқулықпен жұмыс 3 тапсырма, 173 бет

NaHCO3, AgNO3, Mg(OH)Cl, Na2HPO4, KHS, BaSO4, Al(OH)Cl2, K3PO4

Орта тұз

Қышқылдық тұз

Негіздік тұз









Дескриптор:

Орта тұзды жазады

Қышқылдық тұзды жазады

Негіздік тұзды жазады





Тақта, оқулық, жұмыс дәптері.

10:17-10:32

8 зертханалық тәжірибе «Тұздардың қасиеттері және алынуы»

Оқушылар жазатын мағлұматтарды дәптерге түсіреді.

Тәжірибені бақылай отырып, талқылап қорытынды шығарады.

Зертханалық жұмыстың жазылуына толықтығына қарай бағаланады

Дәптер, оқулық, реактивтер.

10:32-10:34

Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі бойынша оқушылар рефлексия жасайды.

Оқушылар жаңа сабақтан алған білімдері арқылы рефлексия жасайды.





10:34-10:35

Кері байланыс

Оқушылар бүгінгі сабаққа өз ойларын айтады.

Оқушылар бүгінгі сабаққа өз ойларын айтып, кері байланыс жасайды.

Мұғалімнің жалпы сабақ бойынша қалыптастырушы бағалауы.