Файл: Сабаты таырыбы Екі рнекті осындысыны жне айырымыны кубы. Екі рнекті кубтарыны осындысы мен айырымы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы. Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымы.
Бөлімі: | Қысқаша көбейту формулалары |
Педагогтің аты-жөні: | Өмірзақ Назерке Сәндібекқызы |
Күні: | 28.03.2023ж. |
Сыныбы: 7 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы. Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымы. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларды - «қосынды мен айырманың кубы» формуласымен таныстыру; - (????±????)3=????3±3????2????+3????????2±????3 қысқаша көбейту формуласын өрнектерді ықшамдау кезінде қолдануды үйрету. |
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
|
Құндылықтарға баулу |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин. 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.Топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. Мозаика әдісі арқылы екіге бөлінген формулаларды құрастырып, бірдей формулалар бірігіп 4-топқа бөлінеді. | Дәптерлерін қорап ішіне салады. Топқа бөлінеді. Жұптарының үй жұмысын тексереді. Формулаларды құрастырып , топқа бөлінеді | | Дәптер Карточка, интерактивті тақта |
Сабақтың ортасы 2 мин 5 мин | Білім дағдысы: Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Миға шабуыл» әдісі арқылы “екі өрнектің қосындысының және айырымының квадраты”, “екі өрнектің квадраттарының қосындысы мен айырымы” формулаларын еске түсіріп, қайталайды. Жаңа сабаққа кіріспе ретінде оқушылардың өздеріне көбейтіндісін шығартып, формуланы қорытады. формулаларын түсіндіріп көрсетеді. Жаңа материалды игеру үшін оқулықпен жұмыс орындалады №5.100 Топтық жұмыс Кім жүйрік? Ойыны Әр топқа екі есептен беріледі. Қандай топ бірінші болып есепті дұрыс шығарады? 1-топ 2-топ 3-топ 4-топ Бос орынға керекті сөзді қой!
Сәйкестендір! | Формулаларын еске түсіріп, қайталайды. Өткен өзіне белгілі формулаларды қолданып, көбейтіндіні шығарады. Оқулық бойынша есеп шығарады. Өрнектерді ашып, көбейткіштерге жіктейді. Бос орынға сөздерді қойып, анықтаманы дұрыс оқиды. Оқушылар өрнектерді ашып, сәйкестендіреді. | Дескриптор -формулаларды пайдаланып, өрнектерді көбейткіштерге дұрыс жіктейді – 2 балл Бірінші дұрыс шығарған топқа 4-балл, екінші шығарған топқа 3-балл, үшінші,төртінші шығарған топқа 2 баллдан қойылады. Белсенді қатысқан оқушыларға 1 баллдан қойылады. | Оқулық, интерактивті тақта Интерактивті тақта Оқулық, дәптер Есептер жазылған карточка Интерактивті тақта Интерактивті тақта |
Жеке жұмыс 5 мин | Тест | Дескриптор: Әрбір дұрыс есепке 2 балл | Интерактивті тақта,дәптер | |
Сабақтың соңы. Рефлексия 4мин | Үй жұмысына берілген тапсырманы бекіту. №5.103,5.104 есептер. Бағалау парақшасы алынып нәтижелі баллдарын айту. Пікір ағашына өз пікірлерін ілу. | Нәтижені талдайды. | Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. | Пікір ағашы |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Тапсырмаларды орындау барысында саралау жүзеге асырылады. Тапсырмалар оқушылардың қабылдау ерекшеліктеріне, дайындық деңгейіне байланысты таңдалып алынды.Оқушының іс-әрекетін ұйымдастыру формалары: топпен, жұппен жұмыс түрлеріне сай ұсынылды. Қабілеті жоғары оқушылар консультант ролін атқарады | «Дұрыс- бұрыс» әдісі бойынша бағалау | Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық пар-талардың түзу тұруына назар аудару. Дәрісханадағы қауіпсіздік ережелерін еске түсіру сонымен қатар қарындаш-ты, сызғышты қолдану кезінде сақ болу |
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |