Файл: Практикалы программалау Педагогты атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 21

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Практикалық программалау

Педагогтың аты-жөні

Байданова Б.

Күні

21.04.2023 жыл

Сынып 8 БВ

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Алгоритмді әзірлеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


8.3.1.1- өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру

8.3.2.1- алгоритм трассировкасын жүзеге асыру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Алгоритм құрастыра алады

Көптеген оқушылар:

Алгоритм құру арқылы блок- сызбаның шығу жолдарын көрсетеді.

Кейбір оқушылар:

Алгоритмді жазу тәсілдерін қолданып, программалау тілде есептерді шығарады.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру:

а) Оқушылармен амандасу, сыныпта психологиялық ахуал жасау. Шаттық шеңбер «Жылы лебіз» жүрекшелер арқылы бір -біріне сәттілік тілейді.

Мақсаты: оқушыларды ынталандыру, жағымды орта қалыптастыру.

б) Сыныпты топтастыру.

«Сандар арқылы» әдісі бойынша ортаға бала санына қарай 3 түрлі сан қойылады. оқушылар қағазды алып, артындағы сандар бойынша топтастыру. Әр топ өздерінің топ басшысын тағайындайды

в)Үй тапсырмасын сұрау.

« Не және неге? әдісі

Топ құрылғаннан кейін топ басшысы сайланады. Өтілген тақырып бойынша топ мүшелері бір біріне сұрақ қойып жауап береді. Топтағы барлық оқушы қатысу керек.

Сұрақтар: .........................

Дескриптор

  • алгоритмді байланыстырып айтады.

  • базалық алгоритм құрылымдарын атай алады.

  • алгоритмдердің жазу тәсілдерін орындайды.

Үй тапсырмасын пысықтау «Бас бармақ» әдісмен жүзеге асырамыз.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



Қағаздан жасалған

сандар






Сабақтың ортасы

Тақырыпты ашу әрекеті.

1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі

«Жасырылған сөздер» бірнеше сөздер беріледі сол сөздердің ішінен оқушылар жасырылып қалған сөзді тауып тақырыпты ашады. Сабақтың мақсатын интерактивті тақтада көрсетемін.

2-тапсырма. «Бруннердің бейнелік білім беру әдісі» бойынша электронды оқулықтан түсіндірме bilimland.kz сайтынан

«Алгоритмді құрастыру» тақырыбының «түсіндіру» бөлімінен электронды оқулықты мұқият қараймыз. Мәтінмен және сөздікті жұмысты дәптерімізге жазамыз.

Дескриптор

Алгоритмнің блок- сызбасы не екенін түсінеді.

Псевдокод не екенін анықтайды.

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс бойынша кері байланыс жасайды.

3-тапсырма

(Ж) «Жоба жасау» әдісі арқылы компьютерде орындайды.

Оқушыларға алған білік пен дағдыларын пайдалана отырып, «Алгоритм құрастыру» тақырыбына презентация құруды ұсынамын.

Дескриптор

Алгоритм құрастыру тақырыбына презентация жасайды.

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс бойынша кері байланыс жасайды.

4-тапсырма

«Күту уақыты» әдісін пайдалана отырып белгілі уақыт беріледі, сол уақытта оқушылар тапсырманы орындайды. (компьютермен жұмыс)

  1. Берілген псевдокод бойынша есептің шартын құрастырыңдар.

  2. N натурал сан берілген n. Көбейтіндіні есептеңдер.



Дескриптор

  • Берілген псевдокод бойынша есептің шартын қолданады.

  • Берілген псевдокод бойынша есепті құрастырады.

  • N натурал сан берілген n көбейтіндіні есептеп шығара алды

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс бойынша кері байланыс жасайды.


Мұғалімді тыңдайды






bilimland.kz сайтынан



Сабақтың соңы

Рефлексия: «Менің ойым». Оқушылардың осы сабақ бойынша түсінгендерін анықтау немесе қателіктерін түзету мақсатында «Менің ойым» әдісін қолданамын.

1.Бүгін сабақта нені үйрендім?

2.Сабақтағы ұтымды іс-әрекетің?

3.Өз уақытымды дұрыс пайдалана алдым ба?

Өзін-өзі бағалау.




Оқулық

Үй тапсырмасы

Алгоритм құрастыру