Файл: Мектеп 11 жббмкмм.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 38

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Көркем еңбек

Мектеп: «№11 ЖББМ»КММ

Күні : 18.04.2023 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Жанбаева Несібелі

Сынып: 5 «З»

Қатысқан саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Бутербродтар мен сусындардың әзірлену технологиясы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.3.1 - шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу(оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып).

5.2.4.4 - суық тағамдар мен сусындар дайындау технологиясын білу және қолдану

5.1.3.1 - шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы)

Сабақтың мақсаты

1.Білім алушылар бутерброд түрлерін ажыратып, анықтайды.

2. Аспаздық жұмыстарды орындау барысында санитарлық-гигеналық талаптарды орындайды.

3. Әр түрлі азық-түлікті қолданып, бутерброд әзірлейді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы

(12 мин)

(5 мин)

(5 мин)

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылар мен амандасу/тексеріс жүргізу/ оқушылардың зейінін шоғырландыру.

Сабақ барысында керекті құрал-жабдықтарын тексеру.

«Пазл жиегі» арқылы топқа бөлу

Өткен сабаққа шолу сұрақтарға жауап беру

1.Көкөністер мен жемістерді турау пішіндерінің түрлері?

2.Қарапайым пішін түрлерін ата?

3.Күрделі пішіндерін түрлері қандай?

«Миға шабуыл»

Күнделікті асығыс сабаққа , жұмысқа бара жатқанда тез дайындалатын тағамдармен тамақтануға тура келеді, қандай тағамдармен тамақтанасыздар?
« Бутербродтың орындалу реті» бейне жазбасы көрсетіледі.
Сұрақтарға жауап берейікші

1.Бутерброд неше түрге бөлінеді?

2.Бутерброд қандай азық-түлік түріне қарай бөлінеді?

3.Бутербродты дайындалу технологиясына қарай нешеге бөлінеді?

4.Бутербродпен бірге қандай сусындарды ішуге болады?

5.Ыстық сусындарды атаңыз?

6.Салқын сусындарды атаңыз?
7.Шәй демдегенде қандай сусынмен дайындайды?

8. Шәй қай елде пайда болды?

9. Ыстық сусын көбінесе қай мезгілде беріледі?

10. Жалбыз шайдың қандай емдік қасиеті бар?

11.Мүкжидек морсы, алма шырыны адам организміне пайдалы екені білесізбе?

12. Газдалған сусындар адам ағзасына қандай әсері бар?

Оқушылар амандасып , «СӘТТІЛІК,ҚУАНЫШ,ЖАҚСЫ КӨҢІЛ-КҮЙ,АДАЛДЫҚ,СЫЙЛАСТЫҚ» бір-біріне сәттілік тілейді.

«Пазл жиегі» арқылы топқа бөлінеді.

1 топ-жасыл түс жиегі

2 топ- сары түс жиегі

3 топ- қызыл түс жиегі
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.

(А)- тез дайындалатын «Фаст-фуд» тағамдары

(Б)- БУТЕРБРОД

Әр топ сұраққа жауап береді.


1-Жабық, ашық бутерброд, Канапе

2-Еттен,балықтан, сүт өнімдерінен,тәтті, көкөністерден

3-Салқын,ыстық

4- Ыстық,салқын сусындар

5- Кофе, шай,какао

6- Компот,газдалған сусын, су

7- Қайнаған ыстық су
8- Қытай

9- Таңғы және бесіндік аста

10- Тыныштандырады
11- иммунитетті нығайтады,бүйрек пен бауырға пайдалы.

12-Зиянды

Өзін-өзі бағалау


Құртпен бағалау



https://youtube.com/watch?v=xDDjNt34ryg&feature=share






РРТ

Азық-түлік,сусын,шай,кофе

Ортасы
(3 мин)

(10 мин)



(Қауіпсіздік ережесі)-(Санитарлық гигиеналық талаптар)

Жұмысты бастамастан бұрын қолыңызды жақсалап жууды ұмытпа.

Кесу құралдарын қолданғанда - Өткір кесу құралдарынан сақ болыңыз.

-Нан, көкөністер тураған кезде тақтайшаны қолданып, дұрыс кесу ережелерін сақтаңыз

--Пышақтардың өткір жүзінен арақашықтығы алшақ болуын ескеріңіз.

Практикалық жұмыс

Сіздер осы сабақта бутерброд тағамын дайындау технологиясын орындайсыздар.



1 топ- Жабық бутерброд дайындайды.

2 топ- Ашық бутерброд дайындайды.

3 топ -Канапе (Басытқылық) дайындайды.



Берілген тапсырманы оқушылар топпен орындайды

«Топтық бағалау»




РРТ
Азық түліктер
Тақтай, пышақ, ыдыстар


(косымша)

(7 мин)

«WORDWALL» ойыны арқылы сұрақтарға жауап берейік

«WORDWALL» ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді

«Өзін-өзі бағалау»

https://wordwall.net/ru/resource/55270555



Аяқталуы

(3 мин)


Кері байланыс





Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады


Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру.