Файл: Механикалы озалыс Педагогты аты жні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 24

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

Механикалық қозғалыс

Педагогтың аты жөні:

Турсынбаева Галина Карибжановна

Күні:




Сынып: 7

Қатысуылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу

2 практикалық жұмыс«Сапалық және сандық есептер шығару»

Оқу бағдарламасына сәкес оқыту мақсаттары

7.2.1.4 қозғалыстағы дененің жылдамдығы мен орташа жылдамдығын есептеу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық   оқушы орындай алады: 1.       Бірқалыпты қозғалыстағы жылдамдықты анықтай   алады.

Оқушылардың   көпшілігі орындай алады: 1.       Қозғалыстағы дененің жылдамдығы туралы жаңа   ақпараттарды анықтайды. 2.       Жылдамдықтар туралы болжам жасайды.

Кейбір   оқушылар орындай алады: 1.       Қозғалыстағы дененің жылдамдығы туралы тың   ақпараттарды анықтайды. 2.       Бірқалыпты қозғалыс жылдамдығының формуласын   түрлендіре отырып, есептер шығаруда қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/уақыт

Педагготың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы

3 минут


Сәлемдесу, түгендеп назарларын сабаққа аудару

Ширату:   1. ПАЗЛ – дар арқылы оқушылар көлік түрлерімен топқа бөлінеді

І топ –   жүк машина

ІІ топ   – жеңіл машина

ІІІ топ   – ұшақ


Мұғаліммен амандасады. Пазлдар арқылы топқа бөлінеді




пазлдар

(8 мин)

Үй тапсырмасын тексеру «Веер » әдісін ұйымдастырып өткен тақырыпты қайталап, анықтамалар мен формулаларды еске түсіруге жағдай жасау. Көшбасшы оқушыларды бағалайды.

Әр топ оқушылары веерде жазылған сұрақтарға жауап береді веердің ішіндегі сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор

Сұрақтарға жауап ереді 1 ұпай

Веер

Сабақтың ортасы

25 мин


6 мин




«Конверттегі есептер» (Жеке жұмыс)

Практикалық жұмыс№ 3 «Сапалық және мәтіндік есептери шығару».

1. Мотоцикл айдаушы 144 км жолды 2 сағатта жүріп өтті,оның қозғалыс жылдамдығын м/с бірлігіне айналдырыңдар.

2. Жаяу адам 20 секундта 30 м, келесі 40 секундта 58 м, сонан соң тағы да 30 секундта 45 м жол жүрді. Адамның осы жолдағы орташа жылдамдығы қандай?

3.Атомобиль жолдың бірінші бөлігін (30 км) 15 м/с орташа жылдамдықпен жүріп өтті. Жолдың қалған бөлігін (40 км) ол бір сағатта жүріп өтті. Автомобиль барлық жолда қандай орташа жылдамдықпен қозғалды
Сабақты қорытындылау үшін графикалық органайзерлердің бір тәсілі семантикалық картаны қолданамын.


Сұрақтар

м/с









жылдамдықтың формуласы
















Орташа жылдамдықтың формуласы
















Жолды анықтаудың формуласы
















Уақытты анықтау формуласы
















Жылдамдықтың өлшем бірлігі


















Практикалық жұмысты орындайды.

Дескриптор

Оқушы есептің берілгенін анықтай алады. Формулаларды түрлендіріп, деңгейлі тапсырмаларды орындай алады. Есептің нақты шешімін таба алады. 5 ұпай

Дескриптор

Семантикалық картаны толтырады 4 ұпай

Тапсырмалар

Сабақтың соңы Аяқталуы

3 мирн



Кері байланыс

Аяқталмаған сөйлемдер”

әдісі

* Бүгін мен...............білдім

*................. қызықты болды.

*..................қиын болды.

*................. тапсырманы мен

орындадым.

*.................. екенін түсіндім.

*Мен енді.............білемін.

*Мен.....................сезіндім.

*Мен................білім алдым

Үйге тапсырма §10 жаттығу 2.1( 5))

Кері байланыс парағын толтырады.
Күнделіктеріне үй жұмысын жазады.




Кері байланыс парағы

Оқулық бет101