Файл: ыса мерзімді жоспар блімі Кні Сынып Мектеп.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 34

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

Күні:

Сынып:

Мектеп:

Мұғалімнің аты –жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Лоренц күші .Зарядталған бөлшектердің магнит өрісіндегі қозғалысы.

Есептеу және есептеу есептерін шешу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.3.4.4- қозғалатын зарядталған бөлшектерге магнит өрісінің әсерін зерттеу;

Сабақ мақсаттары

Лоренц күшінің бағытын анықтап ,есептер шешу;

Жетістік критерийлері

  • Лоренц күшін сол қол ережесін қолданып, анықтай алады

  • Ампер күші мен Лоренц күшін қолданып, есептер шығарады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар өздерінің түсініктерін көрсететін жаңа сөздерді пайдаланулары керек. Олар терминдерді түсіну және қолдану керек.


Құндылықтарды дарыту

Қоғамның дамуы үшін физиканың маңыздылығын түсіну.

.


Пәнаралық

байланыстар

Математика

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Бағалау




І. Ұйымдастыру

1.Оқушылармен амандасу

2.Оқушыларды түгендеу

3.Сыныптың сабаққа даярлығы

Өтілген тақырыпты активациялау мақсатында оқушыларға жүйеге негізделген сұрақтар қою арқылы еске түсіру





Қалыптастырушы бағалау


Кері байланыс

Ойлану/ ақпарат алу


Лоренц күші.Есептер шығару

  • Индукциясы B=0,3 Тл біртекті магнит өрісі координаттық жазықтықта X осімен бағытталған. Y осі бойымен υ=5·106 м/с жылдамдықпен қозғалып келе жатқан протонға әсер ететін Лоренц күшін есептеңіз (протон заряды электрон зарядына тең)





  • Лоренц күшінің бағытын көрсетіңіз



  • . Индукциясы B=0,3 Тл біртекті магнит өрісіне υ=5·106 м/с жылдамдықпен протон перпендикуляр бағытта енеді. Протонның қозғалыс траекториясының радиусын және периодын табыңдар (mp=1,67 ·10-27кг)

Қайталау

Алдыңғы жаңа тақырып бойынша миға шабуыл

а) В= F/I…;

б) Fл= eB…sinα;

в) T=2π…/υ;

г) E=F/…;

д) Fa=B……sinα;

е) F=mац.т =m…/r.

2.Физикалық шамалардың өлшем бірліктерін тексеру

  • Тл=

  • В=

  • Н=

  • Кл=

  • Дж=






Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы


Сабақ соңындар оқушылар кері байланыс береді.






Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар:магнит өрісін біледі,магнит индукциясын анықтауға арналған есептер шығара алады.

Көпшілік оқушылар: орташа және күрделі есептерді шығара алады,бұрғы ережесімен физикалық шамалардың бағыттарын дұрыс анықтайды.

Кейбір оқушылар: тогы бар өткізгіш пен шеңбер өткізгіштің магнит өрістерін бір-бірінен ажырата алады, күрделі есептер шығара алады, жауаупқа қарап талдау жасай алады.

Сабақ барысында қолдау, қолпаштау көрсету жетістік критерийлері арқылы

Өзара бағалау;

өзін-өзі бағалау;

қалыптастырушы бағалау.





Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Жалпы баға