Файл: азастан республикасыны білім жне ылым министрлігі срсен аманжолов атындаы шыыс азастан университеті.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 66

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Мекемедегі іс-тәжірибе жетекшісі: К.С.Раисова
Іс-тәжірибеден өтуші студент: Бидақын Күлиза

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

СӘРСЕН АМАНЖОЛОВ АТЫНДАҒЫ ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН УНИВЕРСИТЕТІ

IT ЖӘНЕ ЖАРАТЫЛЫСТАНУ ҒЫЛЫМДАРЫ ЖОҒАРЫ МЕКТЕБІ МАТЕМАТИКА КАФЕДРАСЫ


АШЫҚ САБАҚ

Тақырыбы: Көпбұрыштардың ауданын табу.


Өскемен қаласы, 2022ж

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

СӘРСЕН АМАНЖОЛОВ АТЫНДАҒЫ ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН УНИВЕРСИТЕТІ

IT ЖӘНЕ ЖАРАТЫЛЫСТАНУ ҒЫЛЫМДАРЫ ЖОҒАРЫ МЕКТЕБІ МАТЕМАТИКА КАФЕДРАСЫ


АШЫҚ ТӘРБИЕ САҒАТЫ
Тақырыбы: 8-наурыз аналар мерекесі!


Өскемен қаласы, 2022ж

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

СӘРСЕН АМАНЖОЛОВ АТЫНДАҒЫ ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН УНИВЕРСИТЕТІ

IT ЖӘНЕ ЖАРАТЫЛЫСТАНУ ҒЫЛЫМДАРЫ ЖОҒАРЫ МЕКТЕБІ МАТЕМАТИКА КАФЕДРАСЫ


САБАҚҚА ПЕДАГОГИКАЛЫҚ-ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ ТАЛДАУ
Тақырыбы: Көпбұрыштардың ауданын табу.

Өскемен қаласы, 2022ж

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

СӘРСЕН АМАНЖОЛОВ АТЫНДАҒЫ ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН УНИВЕРСИТЕТІ

IT ЖӘНЕ ЖАРАТЫЛЫСТАНУ ҒЫЛЫМДАРЫ ЖОҒАРЫ МЕКТЕБІ МАТЕМАТИКА КАФЕДРАСЫ

ТӘРБИЕ САҒАТЫНА ПЕДАГОГИКАЛЫҚ-ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ ТАЛДАУ
Тақырыбы: 8-наурыз аналар мерекесі!


Өскемен қаласы, 2022ж

Сабаққа педагогикалық-психологиялық талдау жасау
Күні:05.02.2022ж

Сынып: 8 «Ә»

Пәні: Геометрия

Тақырыбы: Көпбұрыштардың ауданын табу

Сабақ мақсаты : Көпбұрыштардың ауданын табуды үйрету

Барлық оқушылар: Көпбұрыштардың ауданын табу. Формулаға сүйеніп есептерді шығара алды.

Оқушылардың басым бөлігі: формуланы кері бағытта пайдаланып, есептер шығара алды.

Кейбір оқушылар: Формуланы пайдаланып көпбұрыштардың ауданын таба алады.

Сабақ типі : қайталау , білімді бекіту .

Оқыту әдістері: Көпбұрыштар туралы түсінік қалыптастру, мысал көрсетіп есеп шығару , білімді бекіту, олардың жас және дара ерекшеліктеріне сәйкес деңгейлік есептер шығарту. Сұрау әдістері жаппай , жеке , Топтық жұмыс.

Мұғалім оқушылармен жақсы қарым-қатынаста. Сабақтағы мұғалімнің мінез - құлқы сабырлы , сыныппен байланысы жақсы , қызығушылығы өте жоғары , тапқырлығы , қайта құра білу іскерлігі жоғарғы деңгейде .

Талап қоя алады , кері байланыс орната біледі, мұғалім мен оқушылар арасында сыйластық бар . Дарынды балалармен дұрыс жұмыс жасай біледі. Сұрақтарға жауап беріп оқушыларды қолдайды.Сабақты бірсарынды өткізбей,жаңа технологияларды шеберлікпен пайдаланып,барлық оқушылардың сабаққа белсене қатысуын қамтамасыз етті.



Мұғалім ашық мінезді, жайдары.Сабақты бағалайтын болсам оқушылар тарау бойынша бүкіл тақырыпты жақсы меңгерген. Берілген тақырыптағы анықтамалар мен формулаларды есеп шығару барысында қолдана алады. Оқушылар алдарына қойған мақсатқа жете алды. Мұғалім мақсатқа сай дұрыс жоспар құрып,құрған жоспарының бәрін іске асыра алды.

Іс-тәжірибеден өтуші студент: Бидақын Күлиза

Сынып сағатына педагогикалық-психологиялық талдау
Күні: 17.03.2022ж.

Сынып жетекшісінің аты: Раисова К.С.

Сынып: 8 «Ә»

Қатысқан оқушылар саны: 22

Тақырыбы: «8-наурыз аналар мерекесі!»

Мақсаты:Оқушыларға 8-наурыз аналар мейрамы екендігінің тарихи маңызын түсіндіру. Аналарымызға деген құрыметпен сүйіспеншілікті арттыру.

Міндеттері: -Өлең,мақал мәтелдер арқылы тілдік қорларын дамыту;

-Аналарға деген сүйіспеншілікті күшейтіу;

-Әйелдер қауымын құрыметтеу.

Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану

Сабақ әдісі: әңгіме, баяндау,сұрақ-жауап

Педагогикалық маңыздылығы:.

Сабақ уақытында мұғалім оқушыларға ана деген ең қымбат жан екенін және аналарымызды құрыметтеуміз керек екеніндігін сезіндірді.Рухани жақтанда балаларға тәлім тәрбие берді. Әйел адамның өмірде алатын маңызды рөлін айқындап берді.Мұғалім мен оқушылардың арасындағы кері байланыстың жоғары деңгейде өткендігіне қарап, мұғалімнің сабақты мұқият жоспарлағандығы мен шебер екендігі,сабаққа өте жақсы дайындықпен келгендігі көрінеді.Тәрбие сағаты өте жоғары деңгейде өтті.

Іс-тәжірибеден өтуші студент: Бидақын Күлиза


Күні:09.03.2022
Сынып: 8

Мектеп: №15 орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары


Көпбұрыштың ауданы

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Көпбұрыш ауданы - ұшақтың сол бөлігінің мәні,

көпбұрыш алып жатыр 

Оқушылардың басым бөлігі: Көпбұрыштың ауданы тақырыбында есептер шығарту арқылы тақырыпты пысықтау;

Кейбір оқушылар: Кейбір оқушылар күрделі есептер шығара алады.

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу.

Сабақтың тақырыбы,мақсатымен таныстыру


Тақтада үй жұмысы жауаптары көрсетіледі, оқушылар топ басшысы оқушылардың тапсырмаларын тексереді


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады

Оқулықпен жұмыс

Сабақтың ортасы


Жана сабакпен танысу

Денгейлік тапсырмалармен жұмыс жасату:

Жекелеген балалармен жұмыс есептері



















Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады

Оқулық пен жұмыс

Сабақтың

соңы:

Рефлекция



Үй тапсырмасы;


Саты бойынша бағалау





Кері байланыс

Қосымша тапсырма оқулықпен жұмыс



Күні:09.03.2022
Сынып: 8 Мектеп: №15 орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар:

Тақырыбы: 8 Наурыз-аналар мерекесі.

Мақсаты:1. Халықаралақ мереке 8 - наурыз мерекесімен таныстыру.

2. Аналарды тек мереке күні ғана емес, күн сайын сыйлау, қадірлеу керектігін балалардың саналарына ұғындыру.

3.Әдепті болуға тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар: 8-наурызға арналған тақырыптық суреттер, мамандықтар бейнеленген суреттер, мамандықтар бейнеленген суреттер, торғайдың суреті.

Сөздік жұмыс: қолы шебер

Билингвальды компонент: мереке-праздник, ана-мама, сыйлық- подарок.

Оқу іс- әрекетінің кезеңдері.

Тәрбиешінің іс- әрекеті.

Балалардың іс- әрекеті.


Мотивациялық -қозғаушылық.

1.Көңіл күй әліппесі .

-Қайырлы таң, балалар! Кәне, бәріміз бір-бірімізге жылы сөздер айтып, көңілімізді көтеріп сабағымызды бастайық.

2. Біздің топқа торғай ұшып кірді, тұмсығында хат бар сияқты. Бұл хатта не жазылғаны туралы торғай білмейді, торғайға көмектесеміз бе?

Сеннен өскен балалар,

Батырлар мен даналар

Құттықтаймыз мейраммен,құрметті аналар!

Балалар сабаққа жақсы көңіл күймен назар аударады.
Қызығушылығын көрсетеді.


Тақпақты тыңдайды.

Ұйымдастырушылық- ізденістік.

1.Білімді өзектендіру.

-Қандай мереке жақындап келе жатыр?

-Торғайға осы мереке жайлы толығырақ айтып берейік.

2. Әңгіме: «8 Наурыз»

Көктем- жыл мезгілі.

-Көктем түсе күн жылы шуағын шашады. Қар астынан қылтиып, жасыл шөп шыға бастайды. Жылы жаққа ұшып кеткен ұзақ, қараторғай сияқты құстар ұшып келе бастайды.

Міне, осы кезде алғашқы көктем мерекесі-8 Наурыз халықаралық әйелдер күні аталып өтіледі. Бұл мереке мемлекеттік болып саналады, яғни бұл күні барлық адамдар демалады. Бұл мерекеде қыздаржы, аналарды, әжелерді, апаларды өлең, тақпақ айтып, гүл сыйлап құттықтау дәстүрге айналған.

3. «Мерекедегі фотосуреттер» ойыны.

Шарты: әртүрлі мерекелік фотосуреттер көрсетіледі солардың ішінен 8 Наурызға байланысты суреттерді тыңдайды.

4. Билингвальды компонент: мереке-праздник, ана-мама, сыйлық- подарок.

5.Сергіту сәтін өткізу.

-Барлықтарыңның аналарың өте жақсы адамдар, барлығы өз мамандықтары бойынша еңбектеніп,айналасындағыларға көмек береді.

6. «Анамның мамандығы» дидактикалық ойыны.

-Әйел адамның мамандықтары бейнеленген суреттерді таңдап, себетке салайық.

-Иә, балалар, кез келген ананың қолы шебер.Өйткені олар дәмді етіп ас та әзірлейді. Киім де тігеді, яғни қолдарынан бәрі келеді. Сондақтан «қолы алтын» дейді. «Шебердің қолы алтын» деген сөз бар. Ол біздің аналарға арналады.

Педагогтің сұрақтарына жауап береді.


Педагогті мұқият тыңдап, әңгімеге қатысады.

«8 Наурыз» тақырыбында суреттерді таңдап, өз таңдауын түсіндіреді.

Қайталайды.

Сергіту сәтін орындайды.

Аналар мен әжелердің мамандықтары жайлы айтып береді.

Әйел адамның мамандықтары бейнеленген суреттерді таңдап алады.

Рефлексиялық -түзетушілік.

Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқу іс –әрекітінде алған білімдерін бекітеді.

Сұрақтарға жауап береді.


Күтілетін нәтиже:

Орындайды: әйел адамдардың мамандықтары қандай болатынын және олардың ер адамдардың мамандықтарынан ажырата алуға берілген тапсырманы Түсінеді: 8Наурыз- халықаралық әйелдер мерекесі екенін.