Файл: Презентацияны ру жне безендіру Осы саба арылы жзеге асаты оу масаттары (оу бадарламасына сілтеме).docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 15

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақ жоспары


Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

Мектеп: №41 ЖОМ КММ

7 Бөлім. Презентацияны безендіру

Мұғалімніңаты-жөні:

Күні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сыныбы: 3 Ә

Сабақтың тақырыбы

Презентацияны құру және безендіру

Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.3.1 мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентациялар жасау;

3.2.4.2 арнайытақырыпқасайфотосуреттерқолдану.

Сабақ мақсаттары

  • Слайдты өшіру,қосу, көшіру командаларымен таныстыру, сондай-ақ презентациядағы өзгерістерді сақтау;

  • Презентацияға сурет және мәтін қосуды үйрену, тақырып бойынша қажет суретті таңдауға дағдыландыру;

Бағалау критерийлері

Оқушылар презентация құрады, мәтін, сурет, анимация және дизайн қосады.

Тілдік мақсаттар


Сабаққа қатысты лексика және терминология:

Слайд, анимация,ауысу, дизайн, презентация.

Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Презентация – бұл …

Презентация құрмас бұрын …

Әдемі презентация болу үшін қосу керек …

Құндылықтардыдарыту

Тәжірибелікжұмысбарысындаакадемиялықтұтастықтысақтау, өзарабағалау. Топтажұмысістейбілу, сыныптастардыңжауаптарынтыңдау, объективтібағалау, этика нормаларынсақтауқабілетіарқылыбір-бірінеқұрметпенқарау.

Пәнаралықбайланыстар

Тақырыбы аясында: "Су – тіршілк көзі"

Осыған дейін меңгерілген білім

Интернеттен ақпарат таба алады және басқару терезелерімен жұмыс жасайды.
Жоспар

Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

Сабақтағы іс - әрекеттер


Дереккөздер

Сабақтың басы

0-5 мин

  1. Ұйымдастыру кезені.

СәлемдесуҮй тапсырмасын тексеру. Сабақ тақырыбына алып келу үшін келесі сұрақтарды қойыңыз (талдау):

  • Компьютерлік презентация деген не?

  • Слайд дегеніміз не?

  • Презентация не үшін құрылады?

  • Презентация қандай программаның көмегімен құрылады?

Оқушылар біріге отырыпсабақ мақсаттарын және бағалау критерийлерін талдайды(тақтаны қолдану).

Презентация, Слайд 1

Сабақтың ортасы

6-10 мин

11-25 мин

25-35 мин

35-38 мин

Оқушыларпрезентацияны құрмастан бұрын жоспарлау қажеттігін оқушыларға түсіндіру. Презентация құру кезеңдерңмен таныстыру.

  1. Көрсетіп үйрету

Оқушыларға PowerPoint программасында қалай жұмыс істейтінін көрсетіңіз, олар мәзірде қолданылатын, дизайны қалай өзгерту керектігін, нысандарды және анимацияны қалай қосатындығын көрсетіңіз.

  1. Практикалық бөлім

Топтық жұмыс

1 тапсырма.

Оқушыларды екі топқа бөлу. Топтар слайдқа қойылатын талаптарды анықтау керек:

1-топ анықтайды, не керектігін,

2-топ не керек еместігін анықтайды.

Топтар талдауларын плакатқа түсіреді, кейін топтың бір мүшесі тақтаға шығып жауаптарын түсіндіреді.
2 тапсырма.

Оқушылар ұсынылған тақырыптардың бірін таңдап, презентация құрады.

Презентация 4-слайдтантұру керек:

1-слайд – презентация тақырыбы, оқушының ТАӘ және сыныбы;

2-слайд – тақырып және суреттер;

3-слайд – тақырып және мәтін;

4-слайд – ақпарат көзі.

Ақпарат іздеуде интернетті қолданады және дизайн, ауыстырулар қосады.

Тапсырма орындалу барысында бүгінгі сабақ тақырыбы бойынша сұрақтар қойылады.Тапсырма аяқталған соң оқушылар өздерін бағалап, бағалау парағын толтырады.

PowerPoint және оның мүмкіндіктерін қоданып жауап беретін сұрақтар қойыңыз . Сабақты қорытындылау.

Слайд 2

Слайд 3-4


Слайд 5


Слайд 6


Ресурс 1



Сабақтың соңы

39-40 мин

Рефлексия «Екі жұлдыз – бір тілек».

Слайд 7

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


Оқушыларға мақсатты көмек және қолдау, өзара көмек

Формативті, өзара бағалау

Информатика кабинетінің ережелерін естеріне түсіру


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар

болды, неліктен?

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?




Тексерілді ДОІЖО: Умирзакова Ф.Ж.