ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 68
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚАШЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ ҮЛГІСІ
Мұғалімнің аты-жөні: |
Нұр-Сұлтан қаласы Бейімбет Майлин атындағы №52 мектеп гимназияның география пәнінің мұғалімі | |
Пән/Сынып: | Жаратылыстану 5 сынып | |
Қай аптаның нешінші сабағы | 4-ші тоқсан 2-ші сабағы | |
Тарау немесе бөлім атауы: | Бөлім: Экология және тұрақты даму | |
Сабақтың тақырыбы: | Экожүйе түрлері | |
Оқу мақсаты: |
| |
Бағалау критерийі: |
| |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Ресурстар |
Ұйымдастыру | Сабақ мақсатымен таныстыру, негізгі үйренетін ақпараттар. | Презентация № 1,2бет |
Сабақтың басы | Сабақ мақсатына жету үшін: Экожүйенің түрлерін білу. Олардың ерекшеліктерін түсіну керек. Экожүйелер шығу тегі бойынша: Табиғи: Адамның араласуынсыз пайда болған мысалы: көл, орман, шөлдер т.б Жасанды: Адам іс-әрекеті нәтижесінже пайда болған мысалы: егістіктер, ауылдар, бау-бақшалар т.б осы түрлерді түсіндіру, талдау Экожүйелерді көлемі бойынша: төрт топқа жіктелінетіні талданады: Экожүйелерді энергия көзі бойынша жіктеу талқыланыа, бейнесюжет көрсетіледі. Оқушылардың жаңа тақырыпты меңгерулерін бекіту үшін тапсырмалар орындалады | Презентация № 3-7 беттер twig-bilim.kz |
Сабақтың ортасы | 1 - тапсырма Төмендегі экожүйенің жанды және жансыз компоненттерін ата, олардың өзара байланысын түсіндір. 2- тапсырма Мағынасы бойынша берілген сөздерден экожүйе құрам бөлігін анықтаңыздар.
Тапсырманың жауабы:
3 Тапсырма : Ұғымдарды жауаптарымен сәйкестендіріңіз: Өсімдіктер-өндірушілер Экожүйелердің негізі-күн энергиясы Экожүйе ұғымын енгізген-Тенсли Жануарлар-тұтынушылар Оқушылар сәйкестендіру тестін орындайды. | Презентация № 7-12бет |
Сабақтың соңы | Қорытынды: ББҮ стратегиясы арқылы. | 13 бет |