ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 29
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бұрыштар. Көпбұрыштар | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 5 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | Көпбұрыш | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.3.1.7 Көпбұрыш ұғымын меңгеру | ||||
Сабақтың мақсаты |
Көпбұрыштың элементтерін, көршілес төбелер ұғымын біледі, түріне қарай ажыратады
Көпбұрыштың көршілес қабырғаларын, диагональ ұғымдарын біледі, көпбұрыштарды түріне қарай ажыратады
Көпбұрыш периметрін, көпбұрыш элементтерінің өлшемін таба алады, кейбір көпбұрыштардың (тіктөртбұрыш, шаршы) ауданын есептей біледі. | ||||
Бағалау критерийі |
| ||||
Ойлау дағдылары | Білу, Түсіну, Қолдану | ||||
Тілдік мақсаттар | Термин сөздер: көпбұрыш, бұрыш, диагональ, көршілес қабырғалар «Кубик лақтыру» әдісін қолданамын. Әдіс арқылы айтылым, тыңдалым дағдысы артады. | ||||
Құндылықтарға баулу | Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы стратегиясы | ||||
Пәнаралық байланыс | Биологиядағы жәндік ұяларымен, технологиядағы түрлі құрақ түрлерімен байланыстыру | ||||
Алдыңғы білім | Бұрыштар ұғымы, бұрыш түрлері, тұйық сынық сызық | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 3 мин | Амандасу (музыка арқылы қызыл,сары ,көк түстер арқылы, арқа,иық,қолмен амандасу) І Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар шаттық шеңбер құрып, өлеңді хормен айту арқылы бір-бірлеріне сəттілік тілейді. Кел жаныма тұр! Сыныптас Өз алақаныңды маған аш. Міне менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. Біздің күлкіміз көңілді Жеткізсін жылу мен шаттықты Бөліскен жақсы ғой өмірде, Қуаныш, мейірім, бақытты! Топқа бөлу «Мозайка» әдісі: Мозайка құрастыру арқылы топқа бөлінеді: І топ ІІ топ ІІІ топ Жаңа сабақ. Балалар, «Мюнстерберг» әдісі арқылы жаңа сабағымыздың тақырыбын анықтайық.Кпө брұтшары. | Кеспе қағаздары | |||
Сабақтың ортасы 4 – 14 15-20 21-26 27-33 | Оқушыларға тақырып бойынша мәліметті екеуден топтарға бөліп беремін. Мәліметті «Пікір алмасу», «Ойлан, жұптас, бөліс» арқылы орындайды І – топ: ІІ – топ: І ІІ – топ Т оптық жұмыс: «Lays»әдісі. (№882, №883) І топ: Жетібұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? ІІ топ: Алтыбұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? ІІІ топ: Бесбұрыштың қанша төбесі, қабырғасы, бұрышы, диагональі бар? Дескриптор
С ергіту сәті. Жеке жұмыс: №884, №885 есепті шеше отырып адасқан әріптер арасынан есеп жауабын тауып сәйкестендіреді, сол арқылы сөздер құрастырады. 1. Тік төртбұрыш ұзындығы 10 см, ені 5 см. Егер шаршының периметрі тіктөртбұрыштың периметріне тең болса, онда шаршының қабырғасының ұзындығын табыңыз. 2. Шаршының қабырғасының ұзындығы, периметрі 40 см, ұзындығы 13 см болатын тіктөртбұрыштың еніне тең. Шаршы ауданын тап. 3. Ұзындығы 9 см, ал ені ұзындығынан 3 есе кем болатын тіктөртбұрыштың периметрін табыңдар. 4. Ауданы 49 см2 тең шаршының ауданынан 24 см2 кем шаршының қабырғасының ұзындығын табыңдар. 5. Ұзындығы, 5 см шаршының қабырғасының ұзындығынан 2 есе артық, ал ені 2 есе кем болатын тіктөртбұрыштың периметрін табыңдар 6. Шаршы салыңдар және оны 9 тең бөлікке бөліңдер. Егер бір бөліктің ауданы 0,25 см2 болса, онда берілген шаршының ауданын табыңдар. Дескриптор
| Кеспе қағаздары АКТ
Кері байланыс: «Долларлар» Өте жақсы – 100 доллар; Жақсы – 10 доллар; Орташа – 1 доллар Конверт, постер «Долларлар» Өте жақсы – 100 доллар; Жақсы – 10 доллар; Орташа – 1 доллар «Долларлар» Өте жақсы – 100 доллар; Жақсы – 10 доллар; Орташа – 1 доллар | |||
Сабақтың соңы 34 – 36 37 – 40 | 1) «Фри»әдісі 2) Кері байланыс Банкомат әдісі. | Кері байланыс парағы |