ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 29
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Күні: 11.11.2022 Сынып: 5 Оқулық: Арман пв (11-16бет) | Мектеп: | Пән мұғалімі: Қанат Ақбота | ||
Қатысқандар саны: 10 | Қатыспағандар саны:2 | |||
Сабақтың тақырыбы | Ақпаратты беру, ақпараттың түрлері. | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.2.1.2 байланыс арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіру | |||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Ақпарат туралы түсінігін қалыптастырады Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды. Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. | |||
Жетістік критерийлері | Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады; тақырып мазмұнын өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін өзі реттеуді қалыптастырады; оқушылар алған білімдерін тиянақтауға, пысықтауға, өздіктерінен жұмыс жасай білуге үйренеді; | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыс | Математика, бейнелеу өнері, физика | |||
АКТ қолдану дағдылары | Бейнеролик , таныстырылым, слайд-шоу. | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 7 минут | І Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топтарға бөлу. «Ребус шешу» Сынып оқушыларын ребус шешу арқылы топқа біріктіру 1-топ «Робот» 2-топ «Монитор» ІІ Үй тапсырмасын тексеру: Сұрақ –жауап | https://www.canva.com/design/DAFRj4s6vqI/ypIuXFMYkb5MFU84pehYPA/view?utm_content=DAFRj4s6vqI&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=homepage_design_menu | ||
Сабақтың ортасы 25 минут | Жаңа сабақты түсіндіру Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Тақырып бойынша жинақталған ресурстармен танысу. Ақпарат-сақтау, түрлендіру, жөнелту және пайдалану нысаны болып табылатын қоршаған әлем туралы мәліметтер Ақпараттың түрлері Адамның ақпаратты қандай ақпараттық арнамен қабылдауына байланысты, ол әртүрлі болады. Ақпаратты қабылдаушы-адам. Ақпарат ұйқыдан оянатын уақыт келгені тәралы мәліметті жеткізіп тұр. Ақпараттың мұндай түрі естілетін ақпарат деп аталады. Ақпараттың қасиеттері Ақпарат толықнемесе толық емес болуы мүмкін. Мысалы, сендердің достарың «Ертең» десін. Егер сендер достарыңа: «Біз киноға қашан барамыз?» деген сұрақ қойған болсаңдар, онда бұл ақпарат түсінікті болады, себебі-ол толық емес. Ақпараттың бұл қасиеті толықтылық деп аталады. «Бірге ойлаймыз» Білу кезеңі: 1.Ақпарат деген не? 2. Ақпараттың қандай түрлері бар? 3.Адам ақпараттың қандай түрлерін пайдалана алады? 4.Адам ақпаратты қайда және қалай сақтайды? 5.Жеткізушіден қабылдаушыға қандай ақпарат беріледі? Түсіну кезеңі:
5.Қолдану Компьютерде орындаңдар С уреттерге қарап ақпарат көздері, ақпарат қабылдаушылар туралы мәтін құрастырыңдар. Мәтінге атау қойып, компьютерде теріңдер және сақтаңдар. Ой қозғау: 1.Ақпаратты қабылдау түрлерін атаңыздар 2.Ақпаратты берілу тәсілі бойынша сәйкестендіріңіздер | https://youtu.be/9cEfQC7WXas Оқулық, дәптерлер. слайд | ||
Сабақтың соңы 8 минут | Сабақты бекіту: Onlinetestpad-тан тапсырмалар орындау Үйге тапсырма: тақырыпты оқу Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ тәсілі арқылы бағалау. | https://onlinetestpad.com/bw3v3f6sh4mt6 |