ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 25
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді : Б.Байбосын
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1B Бейне контент құру | Мектеп: Ақтау ЖОМ | ||||||||
Күні: 04.10.2022ж | Мұғалімнің есімі: Г.Бекзалбекқызы | ||||||||
Сынып:10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы: | Бейнені монтаждау | ||||||||
| | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар түсініктерді түсіндіре алады:
Көбісі:
| ||||||||
Бағалау критерийлері | Толық түсіндіреді "Бейне түсіруді" Толық түсіндіреді "Бейне монтаждауды" Толық түсіндіреді Уақыт аралықтарына бөлуді" Толық түсіндіреді " Біріктіруді" | ||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар келесі терминдерді қолдана алады: “Бейне түсіру”, “Бейне монтаждаудың”, “Уақыт аралықтарына бөлу”,“ Біріктіру”. Пайдалы сөйлемнің басы: Бейнені монтаждау үшін ... | ||||||||
Құндылықтарға баулу | Индустрияландыру және инновацияға негізделген экономикалық өсім | ||||||||
Бұған дейін меңгерілген білім | Бейне монтаждау бағдарламалары | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған іс-әрекетті | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы | |||||||||
Сабақтың басы 0-3 минут 3-10 минут | Тақтаға «монтаж» сөзі бар бұлт түрінде плакат жасау Сұрақтар: • Бейне монтаж деген не? • Бұрын бейнені өзгертіп көрдіңізбе? • Бейне монтаж кезінде қандай құрылғылар қолданылады? Сөздікті жазып алу Мұғалім бейне монтаждаудың негізгі ұғымдарын түсіндіреді: Бейне файлдарды өзгертуді бастамас бұрын кейбір зерттеулерді жүргізу керек.
Монтаждау жоспарымен таныстыру | Интерактивті тақта | |||||||
Сабақтың ортасы 10-30 минут | 1 тапсырма Жеке тапсырма • Бірінші бейнені көріңіз және дайын үлгілерді қосып көріңіз. • сіздің компьютеріңізден (немесе қазір көріп отырған бейнеңізді) «Video Movavi Editor» бағдарламасына пайдалана аласыз. • Нәтижесін мұғалімге көрсетіңіз. Мұғалім нұсқаулығы: Сыныпта бейнені пайдалану қарқындылық пен шеберлікті өзгерте алады. Сіз қолданатын сегменттер тым ұзақ болмауы керек. Фильмнің бірнеше минуты тіл жұмысымен сүйемелденді, бір жарым сағат бұрын теледидарды мақсатсыз қарап отырғаннан әлдеқайда қызықты және тиімді болуы мүмкін. Дескриптор: Әрбір студент бейне не туралы айтқанын түсінуі керек; Көптеген студенттер бейнедегі ең мәтіндік мазмұнды табу керек; Кейбір студенттер бейнедегі барлық мәтіндік мазмұнды тауып, бейнеде не айтқанын түсіндіруі керек; | | |||||||
30-35 минут | 2 тапсырма: Топтық жұмыс: Интернеттен әртүрлі бейнежазбаларды қарап, оларды бейнемонтаждау кезінде ережелердің сақталған-сақтал-мағандығы туралы ой бөлісіңдер. Дескриптор: Әр студент бейнелерді өңдеуді түсінуі керек; Көптеген оқушылар видео-редакциялау мен дыбысты түсіну керек; Кейбіреулер басқа топтарға көмектесе алады; | | |||||||
Сабақтың соңы 35-45 минут | Тақтадағы рефлексия: • Не қиын болды? • Қандай сұрақтар қалды? • Сіз білетін нәрсе болдыма? Үй жұмысы: Суретке түсіру және өңдеу кезінде қажетсіз шу мен дыбыстарды болдырмауды үйреніңіз. | | |||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс | |||||||
Оқушылардың қабылдау деңгейіне байланысты тапсырмалар таңдау. Тапсырманы күрделендіруде әдістерді күрделендіре отырып, деңгейлеріне сай дайындау. | Сұрақтарға жауап ала отырып, бағалау критерийлері арқылы бағдаршам арқылы бағалау | Қазақ, орыс,ағылшын тіліне байланыстыру. Қауіпсіздік ережесін сақтау. Білім беру ақпараттық ресурстарды басқа ресурстармен салыстырады. | |||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |