ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 207
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тақырыбы: Сабақ 127 | Мәтінді есептерді шығару. | |
Күні,айы: | Мұғалімнің аты-жөні: | |
| Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.5.1.7 Эйлер-Венн диаграммасын қолданып, есептер шығару; | |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Оқушылармен жаттығуға арналған мәтінмен берілген есептер туралы түсінік бере отырып, есептің мағынасын түсініп оқып дұрыс талдай білуге, негізгі мәселені ажырата білуге дағдыланады | |
Оқушылардың басым бөлігі: оқушылардың тез ойлап, нақты нәтижеге жете білу дағдыларын, сабақ үстіндегі өз еңбегін ұйымдастыра білу қабілеттерін дамыту.; | ||
Кейбір оқушылар: Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады -Оқушының сыни ойлауы қалыптасады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | . Бақылау сұрақтары: Қандай жиынды ішкі жиын деп атайды? Қандай жиындар тең болады? Жиындармен орындалатын негізгі операцияларды қандай?Бірігу,қиылысу,толықтыру операцияларының негізгі қасиеттерін атаңыз. | .Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен пікір алмасу (сөйлесу). Атом-молекула» ойыны арқылы топқа бөлу. | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | Оқулық №1Жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы | ,,Ауызша есеп ,,жүргізу 6, 8,9,39,121,321,568,696,7, 11, 14, 23, 25, 38 сандарынан тақ сандарды табыңдар. 2,4,6,8,12,16,18,22,28,322,454-бұл қатар қандай жиын құрайды? Топтық жұмыс 3-есеп:Жасыл, қызыл және сары түсті шарлардан тізбе жасалған. Ондағы сары түсті емес шарлар саны 23. Қызыл түсті емес шарлар саны 20. Жасыл түсті емес шарлар саны 15. Тізбеде барлығы неше шар бар? Жасыл түсті шар нешеу? Сары түсті шар нешеу? Шешуі:Сары түсті емес шарлар – 23, қызыл түсті емес шар 23 + 20 + 15 = 58; 58 : 2 = 29; 29 – 15 = 14; 29 – 23 = 6. Жауабы:барлығы 29, жасыл түсті 14, сары түсті 6. | Ауызша есеп шығарту 1-деңгей. 1,2 және 5 цифрларын пайдаланып,неше екі таңбалы сандарды жазуға болады? 2-деңгей. 0,1,2 және 4 цифрларымен неше екі таңбалы жұп сандарды жазуға болады? 3-деңгей. Жиындардың аттарын атаңдар: 1\1-ге және өзіне ғана бөлінетін 1-ден өзге натурал сандар жиыны 2\2-ге қалдықсыз бөлінетін сандар жиыны 3\алымы 1-ге тең бөлшектер жиыны 4\бірліктерден де кіші разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сандар жиыны | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | Оқулық №1Жұмыс дәптері |
Сабақтың соңы | Топтық жұмыс | | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | |
Тақырыбы: Сабақ 128 | Мәтінді есептерді шығару. | |
Күні,айы: | Мұғалімнің аты-жөні: | |
| Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.5.1.7 Эйлер-Венн диаграммасын қолданып, есептер шығару; | |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Оқушылармен жаттығуға арналған мәтінмен берілген есептер туралы түсінік бере отырып, есептің мағынасын түсініп оқып дұрыс талдай білуге, негізгі мәселені ажырата білуге дағдыланады | |
Оқушылардың басым бөлігі: оқушылардың тез ойлап, нақты нәтижеге жете білу дағдыларын, сабақ үстіндегі өз еңбегін ұйымдастыра білу қабілеттерін дамыту.; | ||
Кейбір оқушылар: Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады -Оқушының сыни ойлауы қалыптасады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | . Бақылау сұрақтары: Қандай жиынды ішкі жиын деп атайды? Қандай жиындар тең болады? Жиындармен орындалатын негізгі операцияларды қандай?Бірігу,қиылысу,толықтыру операцияларының негізгі қасиеттерін атаңыз. | .Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен пікір алмасу (сөйлесу). Атом-молекула» ойыны арқылы топқа бөлу. | | Оқулық №1Жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | 1-есеп:Қалаға 22 турист келді. Кешкі демалыс кезінде 9 турист драма театрына барғысы келді, 12 турист демалыс паркіне барып дем алғысы келді, ал олардың ішінде 5турист драма театрына да, демалыс паркіне де барғысы келді. Қалғандары стадионға барып, футбол ойынын көргісі келді. Неше турист стадионға барып, футбол ойынын көргісі келді? Шешуі:Барлығы – 22 турист, драма театрына – 9 турист, демалыс паркіне – 12 турист. Демалыс паркіне де, драма театрына да – 5 турист.
Жауабы:6 турист стадионға барды.лар – 20, жасыл түсті емес шарлар – 15. | Ауызша есеп шығарту | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | Оқулық №1Жұмыс дәптері | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Топтық жұмыс | Логикалық тапсырмалар орындайды Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай 8 тең бөлікке бөлуге болады? Бөлшектерді жазып және оқып шығыңдар:
Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар: Төрттен екі, төрттен үш,төрттен бір Деңгейлік тапсырмалар: А) Жай бөлшек түрінде жаз: Жетіден екі,төрттен бір, жүзден жиырма тоғыз Б) Кестедегі бос орынды толтыр:
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады | |