ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 16
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін:
Бөлім: | 9-бөлім. Мәңгілік ел-мәңгілік мұрат |
Педагогтің аты-жөні: | Бітімбай А.С |
Күні: 27.03.2023ж | |
Сыныбы: 9 «А» | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Несіпбек Айтұлы «Бәйтерек» поэмасы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 9.А/И2.Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау |
Сабақтың мақсаты: | Барлық білім алушылар: Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретінде рөліне талдау жұмысын жасай алады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. | Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Үш шапалақ» жүзеге асырылады. | Оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады Бір шапалақ- «бір-бірімізді тыңдаймыз» Екі шапалақ- «ұйымшыл боламыз» Үш шапалақ- «белсенділік танытамыз» | Мақсаты: Тиімділігі: Оқушылардың зейінін сабаққа аударту | Оқулық, жұмыс дәптерлері кітап, дәптер, қалам қима қағаздар топтамасы |
Жаңа сабаққа кіріспе | «Үйірмедегі оқу» оқу тапсырмасын, қайталау, еске түсіру | Өлең мәтінін алдыңғы топ үйірме мүшелері кезек-кезек оқиды, соңғы топ өлеңнің тақырыбын, идеясын, бөлімдерін таныстырады. | Мақсаты: Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. Дескриптор: -мәнерлеп оқиды; -өлең идеясымен таныстырады. 2 балл | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. | Ж.Ж. Диалогтік билет» әдісі Билет сұрақтары: -көркем шығармадағы құндылықтар автор бойында кездесе ме? - автордың өмірдегі ұстанымы қандай? - ақын өз балаларына қандай өсиет айтады? - ақын неге қапалы? | Оқушылар бейнематериалда көрініс тапқан құндылықтар- дың маңыздылығын оқылған көркем шығармамен салыстырады, баға береді , өз пікірін білдіреді | Дескриптор: - мұқият тыңдайды. -пікір алмасады. Жалпы -2 балл Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Жұптық жұмыс Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. | «Қос жазба күнделігі» Оқушыларға Н.Айтұлының «Бәйтерек» поэмасынан үзінділер таратылады. | 1.Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлеріне талдайды 2. Өлең құрылысына талдайды | Дескриптор: -көркемдегіш құралдарды табады -өлең құрылысына талдайды Жалпы - 2 балл | үлестірмелі қима қағаздар Қалыптастырушы бағалау: Смаиликтер : Жасыл-өте жақсы Сары-жақсы Көкшіл-орташа |
Топтық жұмыс | «Әдеби шеңбер» 1.Талқы себепшісі -мәтін бойынша 3 сұрақ құрастыру 2. Белгілеуші- шығарманың қай бөлімі маңызды екенін дәлелдейді. 3.байланыстырушы-тақырыпты өмірмен байланыстырады 4. Қорытындылаушы- автор бейнесін танытатын шумақтарды тауып оқиды. | | Мақсаты: оқушылардың қажеттіліктеріне қарай тапсырма беріледі Дескриптор: - сұрақтар құрастырады- -маңызды бөлігін табады -өмірмен байланыстырады -өлең жолдарын оқиды - Жалпы - 4 балл | Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан топтар өзара бір-бірін «Қол шапалақтау» әдісімен бағалайды |
Сабақтың соңы Рефлексия | «Ауа райы» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Оқу тапсырмасы: Бәйтерек сөзіне сөзжұмбақ құрастыру | Оқушылар бүгінгі сабақ барысы,өз белсенділіктері бойынша сабаққа қорытынды жасайды. | Мұғалім оқушыларды «Ауа райы» әдісі арқылы бағалайды. Күн - сабақ қызықты болды, өте жақсы түсіндім Бұлт – жақсы түсіндім, ұнады Жаңбыр - маған қиындау тиді | |