Файл: ыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы атты денелердегі ысым.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 20
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қатты денелердегі қысым
Бөлімі: | 7.3А Қысым |
Педагогтің аты-жөні: | Қадырбек Г.Қ. |
Күні: | 17.01.2023 |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Қатты денелердегі қысым. (Пр. №5) |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 7.3.1.2 – қысымның физикалық мағына-сын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау; |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады:Қысымның формуласын, өлшем бірлігін біледі. Көптеген оқушылар істей алады: Қысымға мысалдар келтіреді, формуласын есеп шығаруда қолданады. Кейбір оқушылар істей алады: Қысымның формуласын өзгермелі жағдайларда қолдану үшін түрлендіреді, қысымның әртүрлі физикалық шамаларға тәуелділігін дәлелдейді. |
Бағалау критерийлері | -Қысымның анықтамасын, формуласын, өлшем бірлігін біледі. -Қысымның формуласын қолданып есеп шығарады, формуласын түрлендіре алады. |
Құндылықтарға баулу | Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут | Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Үйге берілген тапсырманы: «Ыстық орындық» әдісі арқылы орындау.Бір оқушыны таңдап ыстық орындықта отыр деп қарастырамыз, отырған оқушы сұрақтарға тез жауап беру керек;
| Ыстық орындыққа отырған оқушы сұрақтарға тез жауап береді. | Дескриптор: -- Заттың құрылысын біледі - Әр заттың күйінде диффузияның өтуін түсіндіреді. -МКТ-ның үш қағидасын біледі. Жалпы балл-2 | Оқулық, пән дәптерлері, Слайд, ДК экран Қосымша-1 |
Сабақтың ортасы 25 минут | Жаңа тақырыпты игеру Тапсырма -1 “Көрнекілік ” әдісі Піл мен балет бишісінің қайсысы жерге көп қысым түсіреді? Белгілі бір бетке түсетін күш әрекетінің нәтижесін сипаттайтын шаманы қысым деп атайды. Қысым бетке перпендикуляр бағытта әрекет ететін күштің осы беттің ауданына қатынасы.«Джиксо » әдісі (G) Әр оқушы тақырыпты өз беттерінше оқып, мағынасын ашады, талдайды, бір – біріне түсіндіреді, постер құрады. Тапсырма-2 «Деңгейлік тапсырма» - (I)жеке жұмыс. А,Б,С топтарына арналған деңгейлік есептер шығару. 3-тапсырма: Шығармашылық жұмыс эксперименттік есеп әдісі Ыдыс ішінде су бар . ыдыс түбінде тиын жатыр. Қақпақ, сіріңке,қағаз.пинцет,стақан сияқты құралдардың қайсысын пайдаланып.қолды су қылмай,тиынды қалай алуға болады? | Оқушылар оқулықпен жұмыс жасап, тақырыпты бір-бірінің арасында талдайды. Оқушылар постер қорғау арқылы алған білімдерін практикада яғни ееп шығаруда қолданады. Қысым тақырыбын бекіту нақтылау барысында эксперименттік есептер шығарады. | Дескриптор -Қатты денелердегі қысымды түсінеді. -Формуласымен, өлшем бірлігімен танысады. -Қысымға байланысты мысалдар келтіре алады. Жалпы балл-2 Дескриптор - ХБЖ аударады. -Формуланың дұрыс жазады. -Шаманы дұрыс есептейді -Физикалық шаманың формуласын дұрыс түрлендіре алады. Жалпы балл-4 Дескриптор -Эксперимен дұрыс жасалады -Тәжірибе қандай физикалық құбылысты,үдерісті көрсететінін анықтайды Жалпы балл-2 | Постер құру Оқулық Деңгейлік тапсырмалар Қосымша-2 |
Сабақтың соңы. 10мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | Бекіту. Күнделікті өзін – өзі бағамдау нысаны әдісі арқылы рефлекция жасау(жеткен жетістігім) Не түсіндім? Не ұнады? Не қиын болды? Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау §23 оқу, 4,1-жаттығу №3 | | Жалпы бағалау критерийлер бойынша 10 балл | Кесте |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Дарынды және талантты оқушыларға «сұрақ - жауап» әдісі арқылы қысымға сұрақтар қойып жауап аламын және «Деңгейлік тапсырма» арқылы оқушыларды сыни ойлауға, өздігінен шешім қабылдай алу дағдысын дамыту мақсатында сыни тапсырмалар беремін. « Шығармашылық жұмыс» оқушыларды жан – жақты ойлауға жетелейді. Төмен деңгейдегі оқушыларға жеңіл сұрақ – жауаптар мен терминмен жұмыс берілді. | Дескриптор әдісі арқылы бағаланды. | Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |