ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 60
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні: | Қазақ тілі | |||||||||||||||||
Бөлім: | Қоршаған орта | |||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | Лекерова Э.Т | |||||||||||||||||
Күні: | 11.04.2023 | |||||||||||||||||
Сынып: 2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | № 115 сабақ. Сын есім | |||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру. | |||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру. | |||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс | ||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин | Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Менің көңіл күйім психологиялық ойыны Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Өткенді пысықтау Үй тапсырма 45-жаттығу Кестеде берілген тұжырымдардың дұрыс немесе бұрыс екенін дәлелде. | Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды | 1-10 балл Кестеде берілген тұжырымдардың дұрыс немесе бұрыс екенін дәлелдейді-1б Чипси әдісімен бағалау | Психалогиялық ахуал. кесте | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25мин | Жаңа сабақ Фс тапсырма 46-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Самыркеш-ақшыл жолақтары бар, қоңыр қызғылт түсті орман құсы. Ол ұзақ уақыт бойы ағаш басында отыруды ұнатады. Ұя салар кезінде қалың орман ішіне енеді. Мәтін не туралы? Мәтіннің түрін анықта. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой. Бұл сөздер нені білдіреді? Бейнеролик «сын есім» | Мәтінмен жұмыс жасайды. | 1-10 балл Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтіннің түрін анықтайды - 1б Қарамен жазылған сөздерді анықтайды. 1б мәтін не туралы екенін анықтайды-1б | Оқулық 88 бет кесте https://youtu.be/uB_Ipxdg0wQ | ||||||||||||||
| Мұғалім түсіндірмесі Қандай? Қай? сұрағына жауап беретін мысал келтір. Сары,үлкен,әдемі,кіші,жақсы, ауыр | Сын есімді түсіндіреді | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Қандай,қай? сұрағына жауап беретін сөздерге мысал келтіреді-1б | | ||||||||||||||
| 47-жаттығу Жұмбақты көркем жаз. Шешуін тап. Сын есімдердің астын сыз? Жұмбақтың шешуін табуға қай сөздер көмектесті? Өзің қорытынды жасап көр. Сергіту сәті: қимыл қозғалыс ойыны | Жұмбақтың шешуін табады | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б Көркем жазады-1б Сын есімнің астын сызады-1б Көмекші сөзді айтады-1б | Оқулық 88 бет, кесте | ||||||||||||||
| 48-жаттығу Айтылым Сурет бойынша әңгіме құрастыр | Сурет бойынша әңгіме құрайды | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б | Оқулық 89 бет. кесте | ||||||||||||||
| Топтық жұмыс 49-жаттығу Кесте бойынша сын есімдерді мағынасына қарай топтап жаз. Үлкен,ірі,жасыл,жақсы,ащы,домалақ,қышқыл,құрғақ,ұсақ,кіші,күлгін,боз,дәмді, тәтті,сопақ,сүйір.
| Сын есімдерді топтастырып жазады | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сын есімдерді топтастырып жазады-1б | оқулық карточка | ||||||||||||||
Сабақтың соңы | Бекіту Сабақ ұнадыма? Несімен ұнады? Бүгінгі сабақта не үйрендің? | Сұрақтарға жауап береді | ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б | бекіту | ||||||||||||||
Рефлексия | Кері байланыс: | Кері байланыс жасайды | Қарастырылған мәселелерді қаншалықты ұққандығыңды өзің бағалап,төмендегі белгілерді қой: Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау | Әуе шарлары карточкасы |
түс | дәм | көлем | пішін | сапа |
жасыл күлгін боз | ащы қышқыл дәмді тәтті | үлкен ірі кіші | домалақ ұсақ сопақ сүйір | жақсы |