Файл: ыса мерзім жоспары.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.01.2024

Просмотров: 25

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Қысқа мерзім жоспары

2 –сабақ


Бөлім тақырыбы:

Театр өнері мен мәдениеті


Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты -жөні:

Сынып: 8

Сабаққа қатысушылар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ұлттық мәдениет


Оқу мақсаттары

Т/А8.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау.

ӘТН 8.4.4.4 –жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану

Сабақ мақсаттары

Оқушылар: Мәтіндегі ақпараттан астарлы ойды анықтайды

жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады

Тілдік мақсат

Пәннің лексикасы мен терминологиясы: режиссер, актер, қоғамдық құрылым т.б.

Диалог пен жазба жұмыстарындағы тілдік қолданыс:

- Менің ойымша...,

- Ең алдымен..

- әйтсе де ...

Құндылықтарды

дарыту



Бұл сабақ оқушыларды қазақ театр өнерін құрметтеуге баулиды

Пәнаралық байланыс

Тарих, әдебиет, өнер


Бастапқы білім

Тыңдалған мәтіндегі ақпараттан астарлы ойды анықтайды және жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады



Сабақтың барысы


Жоспарланған сабақ кезеңдері

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Қорлар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасы:

«Сұрақ меннен , жауап сізден» әдісі

Оқушылар төменде берілген тірек сөздер мен сөз оралымдарын басшылыққа алып, суреттермен байланыстырып өз ойларыңызды айтыңыздар.

Қ азақ зиялылары,өнер ордасы, алғашқы ұжым, алғашқы қойылымдар, алғашқы театр, халық ықыласы т.б.






Тақырыпқа қажетті тірек сөздер


Сабақ ортасы

Топтық жұмыс.

Оқушылар «Театр тарихы» мәтінін тыңдайды және мәтіндегі негізгі ойды ақындайтын тірек сөздерді жазады. Тірек сөздерді басшылыққа алып, «Театр тарихы» тақырыбында әңгімелеседі.


Мұғалім мәтіннің түпнұсқасын таратып, оқушылар әңгімесінің мәтінмен сәйкестігін анықтайды, постер қорғайды

Жеке жұмыс.
Оқушылар мәтін бойынша төмендегі сөйлемдерді толықтырып жазады.

Театр – ойын-сауық орны, мұнда ...... өтеді. Қазақ театр өнері ..... негізделген. Халқымыздың талантты өнерпаздары ..... өнер көрсеткен. 1917 жылы ........... тұңғыш рет қойылды. 1925 жылдың аяғында ....... ашылды. Театр шымылдығы ....... ашылды. Театр алғаш рет құрылған жылы онда ....... қызмет етті. Олар ...... қалдырды. Бұрынғы қазақ музыкалық театрының орнында ........ тұр. Бұл күнде ......... ашылды. Қазақ драма театрының сахнасында қойылған ......... түспей келеді. ....... байи түсті.




7 -тапсырма. Жұптық жұмыс.

Мәтін бойынша ой бөліс. Мәтіндегі бірінші абзацты сұраулы және лепті сөйлемдерге айналдырыңдар.

Бағалау критерийі:



Әр жұп өз тапсырмаларын төмендегі критерийлермен бағалайды:



Жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану

Дескриптор

Балл

Білім алушы:

Тіл мәдениетін сақтайды


4



Сөйлемдерді түрлендіреді


3

Барлығы 7





https://www.auezov-theatre.kz/kk/about/history

http://uskz.org/load/ash/kaz/aza_teatry/25-1-0-1669


Сабақтың соңы



Төмендегі сұрақтарға жауап беріп, бүгінгі сабақ туралы ойыңмен бөліс



Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді