Файл: 6 сынып ііі оу тосанына Дние жзі тарихынан ыса мерзімді жоспар.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 129
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы | |||||
Бөлім: | Абсолютизм: Батыс пен Шығыс | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 6 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Неліктен І Карл мен ІІ Осман шексіз монарх бола алмады? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.3.1.2 Батыс пен Шығыстағы монархия формаларын (сословиелік-өкілдік және шексіз билік) ажырату; 6.3.1.5 саяси биліктің ерекшеліктерін анықтау үшін әртүрлі елдердің билеушілерінің қызметін салыстыру | |||||
Сабақтың мақсаты | І Карл мен ІІ Османның монархия формаларын анықтап, шексіз билеуші монарх бола алмау себептерін анықтау | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | «Менің ойым» әдісі Оқушыларға І Карл мен ІІ Осман монархтардың портреттері мен мемлекет ғимараттарының суреттерін, көрсете отырып, сабақ тақырыбына болжам жасату. Бұл суреттерді ортақ не байланыстырады? Жұмыс дәптеріне сабақ тақырыбын жазып, оқушылармен бірлесіп, сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері және тарихи концепт анықталады. | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Тақырып тық суреттер | ||
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Мағынаны тану кезеңі: І Карл, ІІ Осман билеуші туралы мәтінмен жұмыс жасайды. Ақпаратты оқушылар жеке оқып, «Абсолютизмнің негізгі белгілері ағылшын императоры І Карл мен ІІ Османның басқару жүйесінде көрініс тапты ма?» –деген сұраққа кестеде (v) белгісімен «иә», «жоқ»,- депжауап береді. Әр оқушы өз жауаптарын дұрыс жауаппен салыстырады. Мәтінмен жұмыс.Кесте толтырылған соң, жұптарға төмендегідей тапсырма беріледі. 1.І Карлдың қате жасаған іс-әрекеттерінанықта. 2.Османды өлтіруге қандай жағдайлар ықпал еткенін анықта. Бейнематериалмен жұмыс тапсырылады. 1. І Карл 2.ІІОсманға қатысты бейнематериалды тыңдап, шығармашылық тапсырманы орындайды. Шығармашылық жұмыс. 1. І Карлға шексіз билікті сақтап қалуға және нығайту бойынша кеңестер жазу ұсынылады. 2.ІІ Османға шексіз билікті сақтап қалуға және нығайту бойынша кеңестер жазу ұсынылады. Оқушылар І Карл мен ІІ Османның шексіз билеуші бола алмауының кем дегенде екі негізгі себебі мен салдарын жазу сұралады. Оқушылар сәйкес келетін дәлелдерді ұсынып, өз қорытындыларын жасауы қажет. | Мәтінмен жұмыс Дескрипторлар Оқушылар жұпта І Карл мен ІІ Осман басқарған мемлекеттердегі абсолютизм белгілерінің көрінісін «иә», «жоқ»,- деген жауаптар арқылы анықтап, кестені толтырады; Дескрипторлар І Карлдың қате жасаған іс-әрекеттерін анықтайды; ІІ Османды өлтіруге қандай жағдайлар ықпал еткенін анықтайды; Дескрипторлар Бейнематериалдың негізінде оқушылар І Карлға шексіз билікті сақтап қалу және нығайту бойынша кеңестер жазады; Бейнематериалдың негізінде оқушылар ІІ Османға шексіз билікті сақтап қалужәне нығайту бойынша кеңестер жазады; Дескрипторлар І Карл мен ІІ Османның шексіз билеуші бола алмауының кем дегенде екі негізгі себебі мен салдарына дәлелдер келтіріп, қорытындылайды. | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» бір-бірімен жұмыстарын алмасып,өзара бағалау жасайды ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау | Ақпараттық мәтін «Ия» және «Жоқ» кестесі Таратпа материалдар Қолданған әріптестер үшін....бағалау қажет 87027984413 голд нөмер https://yandex.kz/images/search?pos=1&from=tabbar&img_url=https%3A%2F%2Fpbs.twimg. | ||
Бекіту !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Неліктен І Карл мен ІІ Осман шексіз монарх бола алмады? | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпарат тық карточка | ||
Кері байланыс | Баспалдақ» Бәрін түсіндім, білдім Түсіндім, бірақ толықтыру керек Толық түсінбедім | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы | |||||
Бөлім: | Сауда, қолөнер және әлемді игеру | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 6 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Ұлы Жібек жолы Шығыс пен Батысты қалай байланыстырды? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.4.1.2 ортағасырлардағы халықаралық сауда мен саяхаттардың рөлін түсіндіру | |||||
Сабақтың мақсаты | Орта ғасырлық халықаралық сауда жолына айналған Ұлы Жібек жолының маңыздылығын түсіндіру. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Тақырыпқа шығу.Оқушыларды мата түрлерін тарату арқылы тақырып ашу Бұл қандай мата? Сапасы қандай? Не үшін қолданылады? Мата түрлерін көрсете отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбына болжам жасату. Жұмыс дәптеріне сабақ тақырыбын, зерттеу сұрағын жазып, оқушылармен бірлесіп, сабақ мақсаты анықталады, бағалау критерийлері және тарихи концептімен танысу. | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Тақырып тық суреттер жібек мата | ||
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Бейне материалмен жұмыс. Ұлы Жібек жолы туралы жалпы ақпаратпен танысқан соң оқушыларға мәтін таратылады. Мәтінмен жұмыс. Оқушылар мәтінді жеке оқып, органайзер кестені толтырады. Кестеде берілген дәйектерге оқушылар мәтіннен мысалдар келтіреді. Дәйек(аргумент) Ұлы Жібек жолы дипломатиялық және сауда жолы болды -Ұлы Жібек жолы мәдениеттің тірегі де болған. -Ұлы Жібек жолының түрлі миссионерлер өз діндерін таратып отырды. Кескін картамен жұмыс. «Жүгіріп жүріп сурет салу» («Құмырсқа» стратегиясы) .Ұлы Жібек жолы сауда мен халықаралық байланыстардың нығаюында қаншалықты маңызды рөл атқарды? -деген сұраққа оқушылар өз ой-пікірлерін 3 нақты дәйекпен тұжырымдайды. Жеке жұмыс Кескін картада Ұлы Жібек жолының негізгі бағыттары мен Ұлы Жібек жолы өткен аймақтарды белгілеңіз | Дескрипторлар Оқушылар Ұлы Жібек жолы туралы бейнематериалдағы ақпараттарды жүйелі жазбаға түсіріп, өзара жұмыстарын бағалайды; Кестеде берілген дәйектерге оқушылар мәтіннен мысалдар келтіреді; «Құмырсқа» стратегиясы арқылы Ұлы Жібек жолы бағыттары мен ортағасырлық қалаларды кескін картада белгілейді; Ұлы Жібек жолы сауда мен халықаралық байланыстардың нығаюындағы маңыздылығын 3 нақты дәйекпен тұжырымдайды. Дескриптор: -кескін картада Ұлы Жібек жолының негізгі бағыттарын белгілейді -кескін картада Ұлы Жібек жолы өткен аймақтарды белгілейді | ҚБ«Ең үздік жауап» бір-бірімен жұмыстарын алмасып,өзара бағалау жасайды ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау | Ақпараттық мәтін Бейнематериал: Ұлы Жібек жолы http://m.androidmafia.ru/video/Ae7QAZ5pdEo органайзер кестесі «Құмырсқа» суреті Таратпа материалдар Қолданған әріптестер үшін....бағалау қажет 87027984413 голд нөмер Кескін карта | ||
Бекіту !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Сабақты қорытындылау Картаданқандаймәліметалуғаболады? Әлемдегі мемлекеттер қандай карым- қатынаста болды? Үйге тапсырма Ұлы Жібек жолы сауда мен халықаралық байланыстардың нығаюына қаншалықты ықпал етті? -деген сұраққа оқушылар өз ой-пікірлерін 3 нақты дәйекпен тұжырымдайды. | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпарат тық карточка | ||
Кері байланыс |
| Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
1 2 3 4 5
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||||
Пәні: | Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы | |||||||||||
Бөлім: | Сауда, қолөнер және әлемді игеру | |||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||||
Күні: | | |||||||||||
Сынып: 6 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Қытайлықтар мен еуропалықтардың теңіз саяхаттарының айырмашылығы неде? | |||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.4.1.2 ортағасырлардағы халықаралық сауда мен саяхаттардың рөлін түсіндіру; 6.2.4.3 картада XV-XVI ғасырлардағы саяхатшылардың негізгі бағыт-бағдарларын белгілей отырып, Ұлы географиялық ашылулардың адамдардың әлем туралы түсінігіне ықпалын анықтау | |||||||||||
Сабақтың мақсаты | Қытайлықтар мен еуропалықтардың теңіз саяхаттарының ұқсастықтары мен айырмашылығын анықтап, себептерін талдау. | |||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Ойшақыру Ашық жерге бормен Мин әулетінің қазынасы артылған кеменің сызбасын сыздырту. Христофор Колумбтың «Санта Мария» кемесіне ұқсатып тағы бір кеменің суретін салдырту. (кейбір мәліметтер бойынша ұзындығы 18 метрдей). Оқушыларға әртүрлі кемелердің өлшемдерін бейнелейтін суреттерді ресурстар тізімінен көрсету. Қалыптастырушы бағалауды қолдайтын іс-әрекет: Ауызша салыстыру. | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Осы кемелердің бірі Үнді мұхитымен сапар шеккен Юнлэ императордың билігі тұсындағы (1402-1424 ж.ж.) Мин әулетінің қазынасы артылған кеме, екіншісі 1492 жылы Христофор Колумбтың Солтүстік Америкаға жүзіп барған кемесі екендігін түсіндіру. Бүкіл сыныппен суреттерді талқылауйды | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Тақырып тық суреттер | ||||||||
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Мағынаны тану Үнді мұхиты және Азияның жағалауларымен саяхат жасағанЧжен Хенің саяхаты бейнеленген картаны көрсетіп, түсіндірме жасаңыз. Қытай саяхатшысы Чжен Хе туралы бейнематериал көрсету.1-тапсырма. Берілген мәтін мен бейнематериалға сүйеніп, төмендегі сұрақтар бойынша ақпараттарды талда. 1. Не себепті қытайлықтарға шетелге саяхат жасау ұнайды? 2. Не себепті «қытайлықтар әлемді жаулап алуға ұмтылды»?. 3.Қытайлықтардың саяхаттарды жасауға шешім қабылдауының және бас тартуының себептері неде және салдары қандай? Қытайлықтардың саяхаттарды жасауға шешім қабылдауының және бас тартуының себептер тізімін дайындап, «Органайзер» кестеде орындату. Себеп салдарлы байланыс: себеп пен оның әсері арасындағы қарым қатынас. Себептерді ішкі-сыртқы факторлар туындатады. Тарихта іс-әрекетті, оқиғаны, құбылысты немесе жағдайды туындататын себептер болады. Себептердің әсер етуіне байланысты тікелей немесе жанама болып бөлінеді. Салдар бір іс-әрекет, құбылыс немесе жағдайдың нәтижесі немесе зардаптары болып табылады. Салдарлар жағымды және жағымсыз болып бөлінеді 2-тапсырма. Берілген себептер тізімі мен мәтінді қолданып, «Органайзер» кестесінде тікелей және жанама себептерді және жағымды, жағымсыз салдарларды маңыздылығына қарай реттілікпен орналастырындар. 3-тапсырма. Венн диаграммасында салыстырады. Салыстыру критерийлері:
| Дескрипторлар Қытайлықтарға шетелге саяхат жасаудың ұнау себебін анықтайды. Қытайлықтардың әлемді жаулап алу себебін анықтайды. Қытайлықтардың саяхаттарды жасауға шешім қабылдауының және бас тартуының себептері мен салдарын анықтайды. Дескрипторлар: Қытайлықтардың саяхаттарды жасауға шешім қабылдауының себептері мен салдарларын маңыздылығына қарай реттілікпен органайзер кестеде орналастырады. Қытайлықтардың саяхаттарды болдырмауға шешім қабылдауының себептері мен салдарларын маңыздылығына қарай реттілікпен органайзер кестеде орналастырады. Оқушылар мәтінді оқып,қытайлықтар мен еуропалықтардың теңіз саяхаттарын Венн диаграммасында салыстырады. Дескрипторлар Қытайлықтар мен еуропалықтардың саяхат бағыттарын салыстырады. Қытайлықтар мен еуропалықтардың теңіз саяхаттарының жетістіктерін салыстырады. Қытайлықтар мен еуропалықтардың теңіз саяхаттарының кемшіліктерін салыстырады. Қытайлықтар мен еуропалықтардың теңіз саяхаттарының нәтижесін салыстырады. | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» бір-бірімен жұмыстарын алмасып,өзара бағалау жасайды ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау | Ақпараттық мәтін Бейнематериал: https://www.youtube.com/watch?v=FBxzOk4_5p8 «Органайзер» кестесі Таратпа материалдар https://yandex.kz/images/search?pos=1&from=tabbar&img_url=https%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fkk%2Fc%2Fc4% Қолданған әріптестер үшін....бағалау қажет 87027984413 голд нөмер | ||||||||
Бекіту !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Сабақты қорытындылау Қытайлықтар мен еуропалықтардың теңіз саяхаттарының айырмашылығы неде? /2 сөйлеммен қорытынды ой түйінде./ Үйге тапсырма Қытайлықтар мен еуропалықтардың теңіз саяхаттарының айырмашылығы неде? | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпарат тық карточка | ||||||||
Кері байланыс | Ең жақсы өткен екі дүние (оқуға және үйренуге қатысты)
| Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Құрметті еңбекті түсінетін әріптестерім! Қолданған әріптестер қай сыныпты,қанша сыныпты қолдансаңызда 2 мың ғана теңгені голд нөмерге 87027984413 саларсыздар
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||||||
Пәні: | Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы | |||||||||||||
Бөлім: | Сауда, қолөнер және әлемді игеру | |||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті? | |||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.2.4.3 картадан XV-XVI ғасырлардағы саяхатшылардың негізгі бағыт-бағдарларын белгілей отырып, Ұлы географиялық ашылулардың адамдардың әлем туралы түсінігіне ықпалын анықтау; 6.3.2.7 «отаршылдық саясат» ұғымын түсіндіру (Испания және Португалияның жаулап алуының мысалында) | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Ұлы географиялық ашулардың әлем өзгерісіне ықпалын анықтау | |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Миға шабуыл Жетелеуші сұрақтар: -Өзгеріс туралы ойлағанда сіздің ойыңызға келетін сөздерді атаңыздар? -Қандай заттар өзгеріске ұшырауы мүмкін? -Өзгеретін қандай ерекше заттарды білесіздер ? -Өзеріске ұшырайтын заттар қандай болады? -Заттың өзгеріске ұшырау ықтималдығын қалай білесіз? -Өзгеріс болғандығына қандай дәлелдер келтіресіз? Ұлы географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде өзгерістер орын алуы мүмкін бе? –деп оқушылар пікірін сұрап, сабақ тақырыбын анықтату. | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушыларды географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде орын алған өзгерістер туралы өз болжамдарын ауызша ортаға салудыұсыну.Жетелеуші сұрақтар арқылы тақырыпқа шығу. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Тақырып тық суреттер https://yandex.kz/images/search?pos=2&from=tabbar&img_url=https%3A%2F%2Fi.ytimg.com%2Fvi% | ||||||||||
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Мағынаны тану Оқушылар бейнематериалды көре отырып, терминдермен жұмыс жасайды. «отар», «метрополия», «конкистадор» ұғымдарын мағынасымен сәйкестендіреді. Оқушыларға дерек ұсынып,сұрақтар негізінде талдау жасатыңыз. 1.XVІ ғасырда «экспансия» деген сөздің мәні қалай өзгерді? 2.Испандық және португалдық жаулап алушылар Америкадағы халықтарды қандай жолмен қанағанын түсіндір. 3.Мәтіндегі деректер негізінде испандықтардың Америкадағы әрекеттері жергілікті халықтарға қалай әсер еткенін сипатта. 1-тапсырмаӘрбір оқушыларға өзгерістер түрлері жазылған кеспе қағаздар таратылады. Оқушылар осы өзгеріс түрлерін жағымды(+), жағымсыз (-) деп екі бағанға бөліп орналастырады жәнеорналастыру себебін түсіндіріңдер. 2-тапсырма Саяхатшылардың теңіз экспедицияларының нәтижесін жазыңыз
| Дескрипторлар Оқушылар бейнематериалды көре отырып, «отар», «метрополия», «конкистадор» ұғымдарын мағынасымен сәйкестендіреді. «Экспансия» ұғымының мәнін түсінеді; Испандық және португалдық отаршылардың Америка халықтарына жүргізген саясатын атайды; Испандықтардың Америкадағы әрекеттері жергілікті халықтарға қалай әсер еткенін сипаттайды. Географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде орын алған өзгерістердің жағымды, жағымсыз жағын анықтайды; Дескриптор: Ф.Магелланның саяхаттарының нәтижесін жазады Х.Колумбтың саяхаттарының нәтижесін жазады А.Веспучи саяхаттарының нәтижесін жазады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау | Ақпараттық мәтін Бейнематериал: |
1 2 3 4 5
https://www.youtube.com/watch?v=zZeiyA2Xr4kҰлы географиялық ашылулар–жаңа өркениеттің бастауы
(рус.) Әлемдік өркениет тарихы
Таратпа материалдар
Қолданған әріптестер үшін....бағалау қажет
87027984413 голд нөмер
Бекіту
!!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар
87027984413
Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма
Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті?
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
«Ең үздік жауап»
Ақпарат
тық карточка
Кері байланыс
«Желкенді кеме»
-
Егер саған сабақ ұнаса және тап- сырманың барлығы сәтті орындаған болсан, желкенді жасыл түске боя: -
Егер сен сабақта белгілі бір қиын-
дықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя;
-
Егер сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің кӛмегі қажет болса, жел- кенді қызыл түске боя
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды
А4, конспект
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||||||
Пәні: | Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы | |||||||||||||
Бөлім: | Сауда, қолөнер және әлемді игеру | |||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті? | |||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.2.4.3 картадан XV-XVI ғасырлардағы саяхатшылардың негізгі бағыт-бағдарларын белгілей отырып, Ұлы географиялық ашылулардың адамдардың әлем туралы түсінігіне ықпалын анықтау; 6.3.2.7 «отаршылдық саясат» ұғымын түсіндіру (Испания және Португалияның жаулап алуының мысалында) | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Ұлы географиялық ашулардың әлем өзгерісіне ықпалын анықтап, «Mine map» сызбасында талдау; | |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Миға шабуыл Оқушыларға «Өзгеріс» деген сөзге ассоциация жасату.Өзгеріс деген сөзді қалай түсінетіндіктерін, қандай жағдайда өзгеріс орын алатынын сұрау. Ұлы географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде өзгерістер орын алуы мүмкін бе? –деп оқушылар пікірін сұрап, сабақ тақырыбын анықтату. | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Тақырып тық суреттер | ||||||||||
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Мәтінмен жұмыс Әр берілген салалар бойынша зерттеу жүргізіп, «Mine map» картасын сызады. «Mine map» сызбасында қарастырылатын сала бағыттары:
Нұсқаулық: Әр салаға ақпараттар кілтті сөздер арқылы жазылады. Әр «Mine map» сызбасын орындаған соң, белгіленген уақыт бойынша сызбаны түсіндіреді. Жеке жұмыс Батыс Еуропа мен қытайлықтардың зерттеу саяхаттарына көзқарасын ПТМС талдау кестесін де түсіндіріңіз
| Оқушылар «Географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде орын алған өзгерістер» тақырыбында «Mine map» ментальды картасын құру. Дескрипторлар Географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде орын алған әлеуметтік саладағы өзгерістерді анықтайды; Географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде орын алған саяси саладағы өзгерістерді анықтайды; Географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде орын алған экономикалық саладағы өзгерістерді анықтайды; Географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде орын алған мәдени саладағы өзгерістерді анықтайды; Географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде орын алған өзгерістерді «Mine map» сызбасына түсіреді; Дескриптор: Батыс Еуропада зерттеу саяхаттарына дұрыс тусініктің сақталу себебін атайды Қытайлықтардың зерттеу саяхаттарына бөгет жасау себебін атайды мәселедегі басты маңызды себепті сипаттайды мәселені мысалдармен дәлелдейді мәселе бойынша қорытынды жасайды | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау | Ақпараттық мәтін «Mine map» картасы Таратпа материал дар Қолданған әріптестер үшін....бағалау қажет 87027984413 голд нөмер | ||||||||||
Бекіту !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті? | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпарат тық карточка | ||||||||||
Кері байланыс | Баспалдақ» Бәрін түсіндім, білдім Түсіндім, бірақ толықтыру керек Толық түсінбедім Құрметті еңбекті түсінетін әріптестерім! Қолданған әріптестер қай сыныпты,қанша сыныпты қолдансаңызда 2 мың ғана теңгені голд нөмерге 87027984413 саларсыздар | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |