ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 43
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Абай атындағы Қазақ Ұлттық Педагогикалық университеті
6 СӨЖ:
1.1 Бастауыш сынып оқулықтарындағы ертегі түрлерін кестеге түсіру (хайуанаттар, қиял-ғажайып ертегілері. т.б.)
1.2 Бір ертегінің сабақ жоспарын жасау және сабақ үзінділерін көрсету.
Орындаған: Сахи Гулдана
Тексерген:Сәдуақас Гулбану
1 Бастауыш сынып оқулықтарындағы ертегі түрлерін кестеге түсіру (хайуанаттар, қиял-ғажайып ертегілері. т.б.)
Сынып: | Қиял-ғажайып: | Тұрмыс-салт: | Жануарлар: |
2-сынын | Ұр тоқпақ; Жыл мезгілдері; Құмырсқа мен бидай дәні;Сүт қалай ұйықтайды; | Байлық пен ақыл; Сақина; | Қонжық пен көжек; Мысық пен тышқан; Жолбарыс пен түлкі; Аңқау арыстан; |
3-сынып | Алтын мүйізді киік; | Құмырсқаның қанағаты; Бақыт құсы ; Алтын балта; | Жүзім жегісі келген қасқыр; Ақбас торғай; Суыр Сұңқар су қайда; |
4-сынып | | Ғажайып бақ; Бақыт деген не?; Ақылды аспаз; Сатылған көлеңке ; Оқу кәмпиті | |
2.Бір ертегінің сабақ жоспарын жасау және сабақ үзінділерін көрсету.
181 жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу:
Бөлім: | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті | |
Мұғалімнің аты-жөні: | Сахи Гулдана Жалғасбекқызы | |
Күні: | 10.03.2021 | |
Сынып: 2 “а” | Қатысушылар саны | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан (Ертегі) | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау | |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне сүйеніп, оқиғаның соңын болжай алады. Көптеген оқушылар: өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізе алады. Ертегідегі кейіпкерлерге мінездеме бере алады. Кейбір оқушылар: ертегіден түйген өз ойын айтып, қорытынды жасай алады. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті: | Оқушының әрекеті: | Бағалау: | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату. Оқу материалын жариялау «4 сурет, 1 сөз» әдісі арқылы жүреді: -Қандай сөз шықты? -Салт-дәстүр туралы не айта аласың? Қандай дәстүрлерді көріп жүрсің? -Әжелеріміз осылай қолөнермен айналысып отырып, немерелеріне ертегілер айтып беретін болған. - Ендеше бүгінгі сабағымызда «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» бөлімін бастаймыз. Оның ішінде ертегі оқитын боламыз. | Жаттығу жасайды. Сұраққа жауап беріп, жаңа тақырыпты ашады. | «Бас бармақ» әдісі | |
Сабақтың ортасы 30 мин | (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Кестені түсіндір.Атадан қалған асыл мұра. Ә) Жұмбақтарды шеш.
Жүрген жері айқай-шу. (түлкі)
Басынан өткізеді әрбір істі. (арыстан)
Өзіне міндеттесе қызмет қылмақ. (есек) Б) «Аңқау арыстан» ертегісін түсініп оқы. В) Сөздікпен жұмыс. Дескриптор: -Жұмбақ шешеді. -Ертегіні оқиды. - Сөздікпен жұмыс жасайды. «Аңқау Арыстан» ертегісін көреді. Көрініс: "Аңқау арыстан"; Рөлдерде: . 1.автор, 2.түлкі, 3.арыстан 4. есек 4.есек Сергіту сәті «Кім зерек?» ойыны арқылы өтеді. Жұмбақ айтып, шешуін табады. (Д) 2- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Ертегі кейіпкерлерін ата және оларды сипаттап жаз. Оған жұмбақтарды да пайдалан. Ә) Әр бағандағы сөздер қай кейіпкерлерге тиісті екенін айт. Әр бағанда бір сөз артық, ол басқа кейіпкердің сөзі, соны тап. Б) Суретпен жұмыс. Сурет ертегідегі оқиғаның қай сәтіне сәйкес келеді? Әңгімеле. В) Сызбаны түсіндір. Бүгінгі оқылған ертегі қай топқа жатады? Дескриптор: - Ертегі кейіпкерлерін атап, сипаттап жазады. - Әр бағандағы сөздер қай кейіпкерлерге тиісті екенін айтады. - Сурет ертегідегі оқиғаның қай сәтіне сәйкес келетінін табады. - Оқылған ертегі жан-жануарлар туралы ертегі түрі екенін ажыратады. | -Жұмбақ шешеді. -Ертегіні оқиды. - Сөздікпен жұмыс жасайды. Ортаға шығып берілген рөлдері арқылы көрініс Мақал-мәтел айтады. - Ертегі кейіпкерлерін атап, сипаттап жазады. - Әр бағандағы сөздер қай кейіпкерлерге тиісті екенін айтады. - Сурет ертегідегі оқиғаның қай сәтіне сәйкес келетінін табады. - Оқылған ертегі жан-жануарлар туралы ертегі түрі екенін ажыратады. | ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. | Оқулық; Кесте. https://youtu.be/EPY1wWdwEwk Оқулық, дәптер, қалам |
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Ертегіні мазмұндау. | Рефлексия жасайды. | | |
Абай атындағы Қазақ Ұлттық Педагогикалық университеті
7 СӨЖ:
1.1 Өлеңді әдеби түсінікпен оқыту (шумақ, тармақ, қайталау, портрет).
1.2 Бастауыш сынып оқулықтарындағы ғылыми-танымдық шығармаларды әр сынып бойынша кестеге түсіру
Орындаған: Сахи Гулдана
Тексерген:Сәдуақас Гулбану
-
Өлеңді әдеби түсінікпен оқыту (шумақ, тармақ, қайталау, портрет).
1.2 Бастауыш сынып оқулықтарындағы ғылыми-танымдық шығармаларды әр сынып бойынша кестеге түсіру