ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Спорттық ойындар | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Шынтаев Болат | |||||
Күні: | 5 «Б» 31.03.23 | 5 «В» 30.03.23 | 5 «Г» 29.03.23 | 5 «Ғ» 31.03.23 | 5 «Д» 30.03.23 | |
Сыныбы: 5 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Футбол ойыны. Қауіпсіздік ережесі | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | Спорттық ойын ережелерін және әдіс-тәсілдерін меңгерту | |||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларға спорттық ойындардың адам өміріне қажеттілігін түсіндіру. футбол ойынының қауіпсіздік ережелерін айтып түсіндіру. оқушылардың ұжымшылдық, достық т.б. қасиеттерін дамыту. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 7 мин. | Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу. Командалық бұрылыстары: Оңға! Солға! Артқа бұрыл! Сабақтың тақырыбымен таныстыру. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру | Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды | ҚБ. «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады. жарайсың, керемет, жақсы. | Ысықырық, Волейбол добы, уақыт өлшегіш, тіректер. | ||
Жаңа сабаққа кіріспе
| -Сапқа тұрғызу
- Cабақтын мақсатымен таныстру | Қолмен допты дұрыс алып жүруді көрсетеді | Дескриптор: Оқушылар жаттығу барысында ережені сақтай отырып, дене жаттығуларын дамытады. | | ||
Сабақтың ортасы . 28мин. | Футбол ойыны жылдамдықты, күшті, икемділікті, төзімділікті арттыруға үлкен әсер етеді. Ойынның негізгі мақсаты екі команданың арасындағы сайыс арқылы жеңіске жету. Футбол ойынының қауіпсіздік ережелері: — Ойын барысында даурығып айқайлауға болмайды, бірақ ойыншы әріптесіне белгі беруге болады. — Ойынға төрешілік етушінің ескертпесін ойыншылар мүлтіксіз орындауға тиісті. — Допты алып бара жатқан қарсыласты қуып жеткен жағдайда, оның аяғын емес, допты тебу арқылы тартып алуға болады. — Төрешінің берген белгісін естіген сәтте ойынды тоқтату керек. — Жүгіріп бара жатқан қарсыласты артынан келіп итеріп жіберуге, шалуға болмайды. — Допқа таласқанда, қарсылас ойыншыны итеруге болмайды. — Қандай жағдайда болмасын, қақпашыға тиісуге болмайды. Дөрекілік жсау футболшыға жат құбылыс. — Ауа райына қарай оынға киетін спорт киімдері өзгереді. | Оқушылар барлық ережелерді сақтай отырып, ойын кезінде қабілеттерін дамытады Ережелердің дұрыс орындалуына көңіл бөледі | Жүруді көрсетеді оқущы қарсыласын оңай-ақ алдап кете беру ережесін көрсетеді Дескриптор: -Қауіпсіздік ережелерін сақтайды. - спорттық қимыл-қозғалыс дағдыларын орындайды. - Допты алып жүру техникаларын дұрыс орындау -Допты тебуді дұрыс орындау. | | ||
Сабақтың соңы 5 мин. | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Бағалау. Осы тапсырманы орындаған кезде оқушылар бір-бірін топ ішінде жест арқылы бағалайды | Демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау\ | | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | Оқушыларды бір біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу | | ||
Сабақта нені үйрендік? Сұрақтарға жауап береді? Нені білдім нені түсіндім? Нені толық түсінбедім ? Қандай жұмысты жалғастыру қажет? Сабақтын басында аталған мақсаттарға қол жеткіздім бе?. | «Мадақтау сөз», «Жарайсың», «Керемет» әдістері бойынша бағаланады. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Допты беру- жұлқып тартып алу(рывок)-қағып алу-допты беру жаттығуы 2: Суреттпен жаттығуларды көрсету Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Суреттермен көбірек жүмыс жасау. 2: Бейне ролик көрсетемін Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараудару керек? 1: 2: |