ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 190
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Сәлеметсіздерме балалар! Өткен сабақтарда біз күштің түрлеімен таныстық. Өткен тақырып бойынша сәйкестендіру тестіні толтырыңыздар. (1 тапсырма) Өткен тақырыпты тексеру. | 1 тапсырма бойынша сәйкестендіру тестіні орындайды | Ұпай | жұмыс дәптері кесте | |
Сабақтың ортасы |
| Оқушылар өз жауаптарын айтады Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазады. Теориялық материалмен жұмыс Дәптерлеріне теориялық материалдан қысқаша конспект жазады. Сұрақтарға жауап береді. Есептерді шығарады | Ұпай Ұпай Ұпай | Оқулық, жұмыс дәптері https://www.youtube.com/watch?v=NGJQZwPFNMY Оқулық, жұмыс дәптері Оқулық, жұмыс дәптері | |
Сабақтың соңы | Рефлексия Кері байланыс бутерброды -Бүгін сабақ маған ұнады, себебі мен....................... үйрендім. -Маған........................................................қиын болып көрінді. -Мен енді ......................................................... үйренгім келеді | Оқушылар орындалған тапсырмаларын қолданып жүрген платформа арқылы және қол жетімді байланыс құралдары арқылы жібереді. | Оқушының сабаққа уақытылы қатысуына қарай, үй тапсырмасын орындау деңгейіне қарай,сабақ кезіндегі тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай, есеп шығару қабілеттеріне қарай 10 балдық жүйемен бағаланады. | |
1 тапсырма
Р/с | Формулалар | Атауы | ||
1 |
| А)Ньютонның екінші заңы | ||
2 | F=m·a | В)Үйкеліс күші | ||
3 | F = μN | С)Ауырлық күші | ||
4 | F = kх | Д)Серпімділік күші | ||
5 | F =G(m1m2)/R2 | Е)Бүкіләлемдік тартылыс күші |
3 тапсырма Ғалымды таң қалдырған күш туралы «Иә» немесе «Жоқ» түрінде тауып көр
| |
Дескрипторлар
Тапсырма№ | Критерийдің сипаттамасы | Балл |
Қайталау Тапсырма№1 | Сәйкестендәру тестіні дұрыс орындаған. | 2 |
Жаңа тақырыпты меңгеру Тапсырма№2 Тапсырма№3 Тапсырма№4 Есеп шығару: | Сабақтың күні мен тақырыбы жазылған, теориялық матеирал бойынша қысқаша конспект жазылған | 1 |
Салмақ пен ауырлық күшінің айырмашылығын біледі | 1 | |
Есеп 1. А)Есептің берілгені дұрыс жазылған, физикалық шамалар әріптермен көрсетілген. Б)Формулалар дұрыс жазылған, математикалық есептеулер дұрыс . В) Жауап дұрыс жазылған. | 0,5 1 0,5 | |
Есеп 2. А)Есептің берілгені дұрыс жазылған, физикалық шамалар әріптермен көрсетілген. Б)Формулалар дұрыс жазылған, математикалық есептеулер дұрыс . В) Жауап дұрыс жазылған. | 0,5 1 0,5 | |
Есеп 3. А)Есептің берілгені дұрыс жазылған, физикалық шамалар әріптермен көрсетілген. Б)Формулалар дұрыс жазылған, математикалық есептеулер дұрыс . В) Жауап дұрыс жазылған. | 0,5 1 0,5 | |
| Барлығы: | 10 |
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Динамика негіздері | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: 9 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Денелердiң ауырлық күшiнiң әрекетiнен қозғалуы. | |
Сабақтың номері: | № 28 | |
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 9.2.2.8 – тартылыс өрісіндегі дененің қозғалысын сипаттайтын шамаларды анықтау | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Денелердiң ауырлық күшiнiң әрекетiнен жерге тартылуы туралы біледі.. Басым бөлігі: Тартылыс өрісіндегі ауырлық күшiнiң әсерінен денелердiң қозғалысының параметрлерін сипаттай алады. Кейбір оқушылар: Денелердiң ауырлық күшiнiң әсерінен қозғалысының параметрлерін есептей алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Сәлеметсіздерме балалар! Өткен сабақта біз дененің салмағы, салмақсыздық күйімен таныстық. Өткен тақырып бойынша кестені толтырыңыздар. (1 тапсырма) Өткен тақырыпты тексеру. | 1 тапсырманы орындау | Ұпай | жұмыс дәптері кесте | |
Сабақтың ортасы |
| Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазады. Теориялық материалмен жұмыс Дәптерлеріне теориялық материалдан қысқаша конспект жазады. Есептерді шығарады | Ұпай Ұпай | Оқулық, жұмыс дәптері https://www.youtube.com/ watch?v=0_6XUReOcPw Оқулық, жұмыс дәптері Оқулық, жұмыс дәптері | |
Сабақтың соңы | Рефлексия Кері байланыс бутерброды -Бүгін сабақ маған ұнады, себебі мен....................... үйрендім. -Маған........................................................қиын болып көрінді. -Мен енді ......................................................... үйренгім келеді | Оқушылар орындалған тапсырмаларын қолданып жүрген платформа арқылы және қол жетімді байланыс құралдары арқылы жібереді. | Оқушының сабаққа уақытылы қатысуына қарай, үй тапсырмасын орындау деңгейіне қарай,сабақ кезіндегі тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай, есеп шығару қабілеттеріне қарай 10 балдық жүйемен бағаланады. | |
1 тапсырма
Р/с | Өткен тақырып бойынша сұрақтар | Оқушы жауабы |
1 | Дененің салмағы дегеніміз не? | |
2 | Дененің салмағы мен денеге әрекет ететін ауырлық күшінің арасындағы айырмашылық неде? | |
3 | Жоғары қарай үдеумен қозғалаған дененің салмағы қалай өзгереді? | |
4 | Қандай жағдайда дене салмақсыздық күй кешеді?Мысал келтір | |
Дескрипторлар
Тапсырма№ | Критерийдің сипаттамасы | Балл |
Қайталау Тапсырма№1 | Кесте толтырылған | 2 |
Жаңа тақырыпты меңгеру Тапсырма№2 Тапсырма№3 Есеп шығару: | Сабақтың күні мен тақырыбы жазылған, теориялық матеирал бойынша қысқаша конспект жазылған | 1 |
Есеп 1. А)Есептің берілгені дұрыс жазылған, физикалық шамалар әріптермен көрсетілген. Б)Формулалар дұрыс жазылған, математикалық есептеулер дұрыс . В) Жауап дұрыс жазылған. | 0,5 1 0,5 | |
Есеп 2. А)Есептің берілгені дұрыс жазылған, физикалық шамалар әріптермен көрсетілген. Б)Формулалар дұрыс жазылған, математикалық есептеулер дұрыс . В) Жауап дұрыс жазылған. | 0,5 1 0,5 | |
Есеп 3. А)Есептің берілгені дұрыс жазылған, физикалық шамалар әріптермен көрсетілген. Б)Формулалар дұрыс жазылған, математикалық есептеулер дұрыс . В) Жауап дұрыс жазылған. | 1 1.5 0,5 | |
| Барлығы: | 10 |
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Динамика негіздері | |
Мұғалімнің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Денелердiң ауырлық күшiнiң әрекетiнен қозғалуы. Жердің жасанды серіктерінің қозғалысы | |
Сабақтың номері: | № 30 | |
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 9.2.2.9 бірінші ғарыштық жылдамдықтың формуласын есептер шығаруда қолдану; 9.2.2.7 ғарыш аппараттардың орбиталарын салыстыру; 9.2.2.8 тартылыс өрісіндегі дененің қозғалысын сипаттайтын шамаларды анықтау | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Бірінші ғарыштық жылдамдықтың анықтамасын біледі Басым бөлігі: Жасанды серіктердің ауырлық күші әрекетінен қозғалысын сипатайтын шамаларды( ауырлық күші, дененің еркін түсу үдеуі, жылдамдық, орын ауыстыру) анықтайды Кейбір оқушылар: бірінші ғарыштық жылдамдықтың формуласын есептер шығаруда қолдану; |