Файл: Сыныбы 8 Пердебаева Эльмира Мекенбайызы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.02.2024

Просмотров: 21

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Күні: 20.02.2023 жыл

№61 жоббм кмм

Сыныбы: 8

Пердебаева Эльмира Мекенбайқызы

Тақырыбы

Break циклін басқару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану

Сабақтың мақсаты


есептің алгоритмдік моделін параметрлі цикл арқылы құра алады, блок-схема түрінде тапсырманың шешімін құрады, Программалау тілінде параметрлі циклді пайдаланып есептер шығарады




Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы

10 мин


Оқушылармен сәлемдеседі

Оқушыларды тексереді

Үй тапсырмасын тексеру

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою

1 For циклінің қолданылуы

2. While циклінің сипаттамасы

3. Continue циклін не үшін қолданамыз?

4. Циклдерді есептеу барысында не үшін қолданамыз?

Амандасады

Сұрақтарға жауап береді







Ортасы

22 мин



Жаңа сабақ

Жаңа сабақтың тақырыбын жариялайды.

Сабақ мақсатын түсіндіреді.

Break (үзілу) – белгілі бір қойылған шарт орындалуымен ағымдағы цикл жұмысын бірден тоқтатып, программа жұмысын циклден шығарып, әрі қарай жалғастыратын цикл нұсқаулығы.

Оқулықтағы 96 бетте 1-мысалды қарастырып өтейік.

Мысалы. Ұзындығы N (1≤N≤100) болған сандар тізбегі беріліген. Тізбектегі сандардың арасында тек біреуі нөлге тең. Нөл саны орналасқан орынды табатын программа жаз.

Программа коды келесідей нәтиже береді:



Тапсырма №1



Тапсырма №2




Жаңа сабақтың жаңа ұғымдарын дәптерге жазады;

Есепті мұғаліммен бірге талқылайды.

1-тапсырманы компьютерде пайтон программасында орындайды.

Компьютерде пайтон программасында орындайды

Комментарий әдісімен бағалау

Дескриптор:

Есептің шығару алгоритмін құрайды-1б

Есептің кодын пайтон программалау ортасына түсіреді және экранға нәтижені алады-1б

Есептің блок-схемасын сызады-1б

Есепті қорғайды-1б
Дескриптор:

Программада орындап, есептің нәтижесін шығарады-1б

Есептің блок-схемасын тұрғызады-1б

Есепті қорғайды-1б

оқулық, компьютер, python прграммасы

Оқулық, компьютер

Ортасы

8 мин

Ойлан!

for i in range(1,10):

if i ==4 :

break?

циклі неше рет жұмыс істейді?

Оқушылар топ болып белсене қатысады

Дескриптор:

Сұраққа нақты жауап береді-3б




Аяқталуы

5 мин

Рефлесия

Не білемін?

Не білдім?

Нені білгім келеді?


Мұғалімге ауызша жауап береді