Файл: Адам аасыны рылысы. Тірекимыл жйесіні рлі мен ызметі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 07.11.2023
Просмотров: 26
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Жетісу облысы
Кербұлақ ауданы
«Беріктас орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен коммуналдық мемлекеттік мекемесі»
Адам қаңқасының құрылысы. Тірек-қимыл жүйесінің рөлі мен қызметі.
Биология пәні мұғалімі:Ақантай Латипа
Тәлімгері:Әмірғалиева Лязат
2022-2023 оқу жылы
Тексерілді: Кунафина А.К
Бөлім: | «Қозғалыс. Биофизика» |
Педагогтің аты-жөні: | Ақантай Латипа |
Күні: | 07.02.23 |
Сыныбы: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | §31. Адам қаңқасының құрылысы. Тірек-қимыл жүйесінің рөлі мен қызметі. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.1.6.1 тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау. |
Сабақтың мақсаты: | Адам қаңқасының құрлысын тұжырымдайды, қайда орналасқандығын айта алады, тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттайды; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ЕБҚ | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 6 мин | І.Ұйымдастыру кезеңі: а)Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін «Жақсы сөз жарым ырыс…» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- біріне бимен жақсы тілектер айтады; 2.Оқушыларды Flippty платформасы арқылы жұпқа бөлу. Үй тапсырмасы:үй тапсырмасын сұрау мақсатына сәйкес құрастырылған plickers платформа ой қозғау сұрақтарына жауап береді. | Оқушылар ұстазымен амандасады, бір-біріне жақсы тілектер айтады; Білім алушылар жұпқа бөлінеді. plickers платформасындағы сұрақтарға жауап береді. | Оқушылар ұстазымен амандасады, бір-біріне жақсы тілектер айтады; Білім алушылар жұпқа бөлінеді. plickers қосымшасындағы сұрақтарға жауап береді. | Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, ҚБ | Музка Pinguin dance https://flippity.net/ https://www.plickers.com/seteditor/newSet | ||
Жаңа сабаққа кіріспе Мағынаны білу 6 мин | «Видео көрсетілім» әдісі арқылы Жаңа сабақта түсіндіру алдында білім алушыларға Видео көрсетемін | Тақырыпты ашу мақсатында видеоны тамашалайды, Жетелеу сұрақтары арқылы ой бөліседі, өз түсінгенін айтады; | Тақырыпты ашу мақсатында видеоны тамашалайды, Жетелеу сұрақтары арқылы ой бөліседі, өз түсінгенін айтады; | Функционалды түрде сыни ойлануды дамыту тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады. | Видео «Қаңқа туралы не білесіз?» | ||
Мағынаны қолдану 10 мин | Тапсырма:1 Оқу мақсатына сәйкес құрастырылған тапсырманы learningapps.org қосымшасы арқылы жұптық жұмыс орындалады. | Оқушылар жұппен сүйектердің орнын аттарымен сәйкестендіреді.
https://learningapps.org/view28673880 Оқушылар сүйектердің орнын аттарымен сәйкестендіреді.
https://learningapps.org/view22227902 | Оқушылар жұппен сүйектердің орнын аттарымен сәйкестендіреді. 1-жұп https://learningapps.org/view28673880 Оқушылар сүйектердің орнын аттарымен сәйкестендіреді. 2-жұп https://learningapps.org/view22227902 | Дескриптор: 1. Сүйектердің атауын біледі 2.Сүйектердің орналасу ретін анықтайды – 2 балл; | https://learningapps.org/view28673880 https://learningapps.org/view22227902 | ||
7 мин | Тапсырма 2: Жеке жұмыс Оқу мақсатына сәйкес құрастырылған тапсырманы оқушыларға жалпылама төмендегі талдау тапсырмасы беріледі. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. № 2;4;6; 8 сандарымен берілген сүйектерді атаңыз және қызметін анықтаңыз. №2____________________________________________ №4____________________________________________ №6____________________________________________ №8___________________________________________ | -Оқушы сүйектердің атауын жазады және тірек– қимыл жүйесінің қызметтерін анықтайды; (Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген тапсырманы бағалау критерийі бойынша орындайды;) | -Оқушы №1-12 дейіегісүйектердің атауын жазады және тірек– қимыл жүйесінің қызметтерін анықтайды; (Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген тапсырманы бағалау критерийі бойынша орындайды;) | Дескриптор: - тірек- қимыл жүйесіне қатысатын №2,4,6 және 8 санмен берілген сүйектерді атайды – 2 балл; - тірек-қимыл жүйесіне қатысатын №2,4,6 және 8 санмен берілген қызметін сипаттайды – 2 балл; | Презентация, оқушы алдындағы оқулықтар, оқушының жұмыс дәптері | ||
7 мин | Тапсырма 3: Оқу мақсатына сәйкес құрастырылған тапсырманы оқушылар тақырып бойынша алған білімдерін жинақтау мақсатында жұптық жұмыс орындайды. «Тірек сызбаны сөйлет» әдісі арқылы оқушылардың айтылым дағдысын қалыптастыру; | -Оқушылар адам қаңқасының бөлімдерін атайды және сүйектің түрлерін талдайды; (Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген тапсырманы бағалау критерийі бойынша орындайды;) | -Оқушылар адам қаңқасының бөлімдерін атайды және сүйектің түрлерін талдайды; (Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген тапсырманы бағалау критерийі бойынша орындайды;) | Дескриптор: - Адам қаңқасының бөлімдерін сипаттайды және сүйектің түрлерін салыстырады – 2 балл; | А4 парағы Тірек сызба | ||
5 мин | Бекіту тапсырмасы:Жұптық жұмыс. Оқу мақсатына сәйкес құрастырылған тапсырманы Tarsia әдісі арқылы оқушылар бүгінгі алған білімін бекітеді .Әр орындаған оқушы бағаланады. | -адам қаңқасының құрылымдарын зерделейді; (Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген тапсырманы бағалау критерийі бойынша орындайды;) | -адам қаңқасының құрылымдарын зерделейді; (Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген тапсырманы бағалау критерийі бойынша орындайды;) | Дескриптор: - адам қаңқасының құрылымдарын біледі және маңызын сипаттайды – 2 балл; | Қима ққағаздар | ||
Сабақтың соңы 4 мин Кері байланыс | Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Бағалау парағы 10 баллдық жүйемен бағалау | Wordwаll платформасын қолданып «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын айтады. | Wordwаll платформасын қолданып «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын айтады. | Бағалау парағы 10 баллдық жүйемен бағалау. Жалпы балл-10балл | https://wordwall.net/resource/52210625/аяқталмаған-сөйлем |