ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.12.2023
Просмотров: 41
Скачиваний: 3
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бөлім: | Феодализм |
Күні: 18.10.2022ж | |
Сынып:6 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Феодалдық экономика ерекшеліктері неде? |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 6.4.2.1 экономикалық қатынастардың формаларын түсіндіру арқылы феодалдық шаруашылықтың ерекшеліктерін сипаттау; 6.4.1.1 қолөнер мен сауданың рөлін анықтай отырып, ортағасырлық қалалардың даму ерекшеліктерін сипаттау; |
*Тарихи ойлау дағдысы *Тарихи концепт | Тарихи талдау мен түсіндіру Ұқсастық пен айырмашылық |
Сабақтың мақсаты | экономикалық қатынастардың формаларын түсіндіру арқылы феодалдық шаруашылықтың ерекшеліктерін сипаттайды; феодалдық қоғамның әлеуметтік құрылымын сипаттайды қолӛнер мен сауданың рӛлін анықтай отырып, ортағасыр- лық қалалардың даму ерекшеліктерін сипаттайды феодалдық міндеткерліктің формаларын ӛз пайымымен түсіндіреді |
Бағалау критерийі | Феодалдық құрылыстың белгілері мен феодалдық міндеткерлікті анықтайды |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут | Бастапқы ынталандырушы материал Мұғалім оқушыларды көз алдына экономикалық ұғымдарын, соның ішінде қалдықтарды елестетуді сұрайды. «Еркін микрофон» - Экономика дегенді қалай түсінесің? (М) 1. Экономика деген не?
Ауыл шаруашылығы қалдықтарын, еңбекті және билік пен жерді бақылауды қамтамасыз ету ретінде, феодализмнің қалай қызмет атқарғанын түсіну үшін, басты экономикалық ұғымдарды (мысалы, қалдықтар) түсіндіру. . Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Тақырыптық суреттер | ||||||||||||
Сабақтың ортасы Жаңа білім 5 минут 10 минут 5 минут 10 минут | Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма «Графикалық органайзер» 1-Феодализм ұғымы 2- Феодалдық шаруашылық (Мұнара – ұсыным мазмұны толық, қызықты; сарай – ұсыным мазмұны тартымды, дегенмен толықтырулар қажет; қорған – ұсыным толықтыруды қажет етеді) ЕБҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады; 2-тапсырма «Тарихи лото» Кестеде берілген ұғымдарды дұрыс жауаптарымен сәйкестендіріңіз: Устав; шебер, цех, натуралды шаруа- шылық, ақша-тауарлы шаруашылық Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма Төмендегі берілген ұғымдардың анықтамасын сәйкестендіріңіз
ЕБҚ оқушыларына (есту, көру, қабылдау деңгейі төмен)қосымша қолдау көрсету мақсатында үлестірме материал беріледі. | Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Бағалау критерийлері: - мәтіннен қажетті ақпаратты алу; - графикалық түрде жаңа ұғымдарды көрсету; - феодалдық экономиканы сипаттауда жаңа ұғымдарды қолдану Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады. ЕББоқушыға тапсырма шығарылып беріледі. | ҚБ«Феодалдық Замок» ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» ҚБ «Өзін-өзі бағалау» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте Карта ҚБ парағы | ||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс Нені білдім? Нені үйрендім? - Нені толық түсінбедім? - Немен жұмысты жалғастыру қажет? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект | ||||||||||||
Үй тапсырмасы | Феодалдық экономика ерекшеліктері неде? |