Файл: Толеубекова Гулим Канатбеккызы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.12.2023

Просмотров: 21

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


Ампер күщі (сабақтың тақырыбы)


Бөлім:




Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Толеубекова Гулим Канатбеккызы

Күні:14.04.2023




Сынып:10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:Аипер күші. Сол қол ережесі




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.4.2 Электр өлшеуіш құралдардың,электр қозғалтқыштың жұмыс істеу принципін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

Өткізгіштің бойымен ток жүргенде пайда болатын магнит өрісінің шамасын анықтау. Ампер заңына есептер шығару

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин.


Өткенге шолу.
5 мин



Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

«Өткенге шолу» әдісі арқылы, мұғалім үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды. «"Иә, жоқ" тәсілі




Үйге берілген тақырыпты пысықтау үшін

«Иә, жоқ» тәсілі бойынша оқушылар өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді.



Дескриптор:

Жалпы балл-5



ДЭ



Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

10 мин


Жеке жұмыс.

(5мин)

Жұппен жұмыс

(7 мин)

«Ой қозғау» әдісі Жеке жұмыс(5 мин)

Қорытынды (7 мин)


Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин

6 минуттық видео қою, оқушылар ойын сұрау

(3 минут).

Содан кейін оқулық бойынша дәптерге жазба жұмысын жасауды тапсыру. (2 минут)

Білім дағдысы: Түсіну (G)

Белсенді оқыту: «Суреттер сөйлейді»

1-тапсырма (G)

Мұғалім экранға сурет шығарады.


Оқулықтан есеп шығару

Білім дағдысы: Қолдану-
Бекіту сұрақтары Ампер күші дегеніміз не?

-Ампер күшінің бағыты қалай анықталады?

-Магнит индукция векторының физикалық мағынасы қандай?

-Ампер күшінің формуласы

-Магнит индукция векторының формуласы?

-Күш, ұзындық, магнит индукция векторының өлшем бірліктерін ата....
Рефлексия Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Оқушыларға БББ кестесін толтыру ұсынылады.


Оқушылар видеоны көреді, тақырып бойынша түсінгендерімен бөліседі. Дәптерлеріне жазба жұмыстарын жүргізеді.

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.

-Ампер күшінің бағытын анықтайды Магнит полюстерін, магнит индукция векторының бағытын анықтайды -Ток күшінің бағытын анықтайды

Оқулықтан есептер шығару

Тест тапсырмаларын орындайды

Оқушылар сабақта жеткен нәтижесіне орай Білгенім, Білдім,Білгім келеді кестесін толтырады.


Дескриптор:
Жалпы балл -3

Дискриптор
Есептің берілісін жазады

Формуласын жазады

Жауабын жазады

Жалпы балл-3

Әр дұрыс жауапқа 1 балл

Жалпы балл-5


ДК экраны

Видеоролик,

10 сынып оқулығы,
пәндік дәптерлері,

ДМ. Қосымша 2